1.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014 > Sústredenie Doha


Sústredenie Doha.1.deň


05/01/2014

Už po 4x za sebou si vedenie klubu vybralo za cieľ zimného sústredenia katarskú Dohu. Dnes ráno tesne po 9:00 odleteli naši chlapci špeciálom firmy Lufthansa. Po niečo viac ako 5 hodinovom lete pristáli na letisku v Dohe o 14:24 (SEČ). Celkovo by sa sústredenia malo zúčastniť 27 hráčov, vrátane na konci jesene zranených Bastiana Schweinsteigera a Arjena Robbena. Ten však do Dohy necestoval spolu s mužstvom. Priamo v Dohe sa k mužstvu okrem Arjena pripojili aj Dante, Rafinha, Pizarro, Boateng, Shaqiri a Starke. S mužstvom cestoval aj dlhodobo zranený Holger Badstuber, ktorému klíma v Katare zaiste pomôže pri rekonvalescencii a cestovala aj trojica mladíkov. Okrem už trochu známeho Juliana Greena aj dvojica rakúšanov  Alessandro Schöpf a Ylli Sallahi, ktorí dostali šancu trénovať s A-mužstvom.
Naplánované sú 2 prípravné zápasy. Prvý v Dohe 9.januára (18:00 SEČ) proti sudánskemu šampiónovi Al-Merrikh SC. Druhý 13. Januára (16:00 SEČ) na spiatočnej ceste do Mníchova v Kuvajte, proti Kuwait Sporting Clubu.
Vo večerných hodinách o 18:30 čakal chlapcov tréning v Aspire Academy. Pre tréningom športový riaditeľ Matthias Sammer povedal: „Máme špičkové podmienky." Následne sa začal prvý 75 minútový tréning v tomto kalendárnom roku. Individuálne s fitness trénerom Thomasom Wilhelmim trénoval Bastian Schweinsteiger a s fitness trénerom Fredi Binderom Arjen Robben. Holger Badstuber medzitým absolvoval stacionárny bicykel a aqua jogging. 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist