Rozhovor Usami - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Takashi Usamim.Takashi Usami je v Mníchove 2 týždne. Poskytol rozhovor pre nemecký denník BILD. Hovorí o svojom výkone proti Barcelone, prvom góle v novom klube aj o rozdieloch medzi Nemeckom a Japonskom. Prinášam voľný preklad rozhovoru.

BILD: Je podanie ruky na znak pozdravu pre vás v poriadku?
Usami (podáva ruku): "Iste. Medzičasom sa toho v Japonsku veľa zmenilo. Uklonenie sa používa ešte hlavne v televízii.

BILD: Máte za sebou zápas Audi Cupu proti Barcelone. Fanúšikovia vás dokonca po jednom driblovaní odmenili potleskom. Plánovali ste také drzé driblovanie?
Usami: "Pred zápasom som uvažoval: Koľko môžem ukázať? Čo môžem dosiahnuť? Snažil som sa hrať s istotou. Som rád, že to fanúšikovia vnímajú."

BILD: Videli už Bayern fanúšikovia 100 percentného Usamu?
Usami: "Samozrejme som sa snažil dať do zápasu proti Barcelone všetko. Ale ja sa ešte v každom prípade môžem zlepšiť. Vo mne je ešte oveľa viac a chcem to ukázať už čoskoro."

BILD: V pondelok v pohári proti Braunschweig? Vzhľadom k neúčasti Ribéryho by ste mohol byť v základnej zostave...
Usami: "Rád by som proti Braunschweigu hral v základnej zostave. Chcem streliť čo najrýchlejšie, môj prvý gól za Bayern v Bundeslige a ukázať všetkým fanúšikom, čo naozaj viem. Na dosiahnutie tohto cieľa som tvrdo pracoval na každom tréningu. "

BILD: Vo štvrtok vás na tréningu pozorovalo asi 4000 ľudí...
Usami: "4000 fanúšikov a na bežný tréning vo všedný deň, to je pre mňa novinka."

BILD: Aké su vaše ďalšie poznatky?
Usami: "Pokiaľ ide o futbal, úroveň je proste v Nemecku oveľa vyššia než v Japonsku. A pokiaľ ide o mestá, Oni sú zase oveľa menšie v porovnaní s mojou rodnou krajinou. Mníchov mi príde niekedy až príliž  malý. V pozitívnom slova zmysle."

BILD: Čo robíte vo svojom voľnom čase?
Usami: "Som veľmi šťastný, že som tu so svojou ženou Ran, takže sa venujem jej a naozaj rád počúvam hudbu."

BILD: Japonskú hudbu?
Usami: "Áno, a to najmä piesne zo svojho domova. Ale mám rád aj Black Eyed Peas (hip-hop kapela z USA) a rovnako sa mi páči Bayern song. Ako sa to volá?" Usama začne pohmkávať melódiu...

BILD: Stern des Südens! - Hviezda juhu!
Usami: "Presne tak. Ja sa teraz s nemeckým učiteľom učím vás jazyk a dúfam, že potom budem môcť aj ja spievať pieseň na konci sezóny. Najlepšie so spoluhráčmi na majstrovských oslavách!"foto: www.bild.de

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist