Ohlasy médií na druhé semifinále - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Ohlasy európskych médií na druhý semifinálový zápas
Ligy majstrov proti FC Barcelona.
Ohlasy tlače:

Bayern rozdrvil Barcu.


Galapredstavenie Bayernu  na Barce - prirodzene veľká téma medzinárodných médií. "Bayern opätovne rozsekal Barcu na malý bezvýznamný klub", píšu španielske noviny As. Talianska Gazetta dello Sport  tiež ospevovala FCB: "Hrajú veľmi zrelo, majú fantáziu a zabávajú. Po dvoch porážkach vo finále, sú teraz pripravení na veľký úspech." Dokonca i v USA vzbudilo víťazstvo Bayernu veľké nadšenie: "Bavoráci hrali ako by im Camp Nou patril".

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Prehľad ohlasov v medzinárodnej tlači:

ŠPANIELSKO:
Mundo Deportivo:
Veľký Bayern vyradil Barcu. Messiho neprítomnosť schladila celý štadión Camp Nou. Zdá sa, že nikto z Barci neveril na dobehnutie strateného. Barca bola bezmocná. A dychberúci Bayern ju vyprášil 0:3.

Marca: 0:7 - rozmliaždení. Bayernčania zvíťazili na Camp Nou vďaka Robbenovi, Piqému a Müllerovi a rozdrvili Barcu. Barca ani v jednom momente nepomýšľala na dobehnutie strateného a bola zmlátená mužstvom, ktoré ukázalo svoju presilu na "bezMessitom" rivalovi. Presila súpera, siahajúca do výšky domu, nedala Kataláncom ani len štipku šance.

As: Barca utrpela najhoršiu porážku v európskom pohári za ostatných 15 rokov. Bayern rozsekal Barcu na malý bezvýznamný klub. Bez Messiho prepásla Barca dôležité rýchle góly na začiatku. Robbenovým zásahom krátko po prestávke, boli nádeje preč.

El País: Adiós Európa! Šampión je z Nemecka.

TALIANSKO:
Gazetta dello Sport:
Po rokoch úspechu končí pre Barcu jedna éra. A to ešte k tomu na jej vlastnom štadióne, jedného príjemného jarného večera. Bayern ide ako favorit do finále nemeckých šampiónov: hrajú veľmi zrelo, majú fantáziu a zabávajú. Po dvoch porážkach vo finále sú zrelí na veľký úspech.

Corriere dello Sport: Barca znova ponížená. Španieli sa museli podvoliť nemeckej presile.

Tuttosport: Barca na Camp Nou ponížená. Bayernčania letia do finále. Strhujúca šou Bayernu.  

ANGLICKO:
Daily Mail:
Žiaden Messi, žiaden návrat pre Barcu! Wembley sa pripravuje na prvé nemecko-nemecké finále Ligy majstrov.

The Sun: Bay, bay, Barca! Messi sa musel pozerať, ako Bayern roztrhal Kataláncov. A aby sa ešte viac soli prisypalo do otvorenej rany - vlastný gól Piquého a Müllerova hlavička skompletizovali tento neobyčajný 7:0-úspech. Nemci idú! Tak sa pripravuje Wembley na obrovskú inváziu anglosaských bratancov na 25. mája.

Telegraph: Barcelona mala pri sebe mapu, ale bez Messiho jej chýbal kompas. Jej hra nemala žiaden smer, žiadne nápady. Bayern ostal pokojný a dominoval v tomto dianí. Po prestávke ukázali, ako treba využívať šance. Bolo to viac ako len zážitok, viac ako vzrušujúce, nemilosrdné predstavenie Bayernu Mníchov. Bolo to jasné vyjadrenie nemeckej moci, prudký, strmý vzostup nemeckej futbalovej ligy.

Guardian: Katalánska televízia verila na "Messio Possible", no však len do času, keď prišla správa, že Messi nenastúpi. Bayernčania boli príliš elegantní a príliš dobrí na FC Barcelonu. 7:0 po prvom zápase a odvete je veľmi lichotivý výsledok pre nemeckého majstra.

FRANCÚZSKO:
L"Equipe:
Malá stránka v dejinách. Po opätovnej demonštrácii sily proti Barcelone v stredu večer boli samotní hráči Bayernu prekvapení svojou vlastnou úrovňou a silou.

RAKÚSKO:
Krone:
Alaba vo finále Ligy majstrov! Od podobného husárskeho kúsku z 8. apríla 2009, keď bol v odvete štvrťfinále LM výsledok proti FC Bayern 4:0, boli Španieli tento raz na míle vzdialení.  

Der Standart: Zase raz prvotriedny výkon chladnokrvných Bavorov, hoden svetovej triedy, ktorí majú teraz "treble" už na dosah. Arjen Robben strelil úvodný gól v 48. minúte, asistenciu dodal hráč rakúskeho reprezentačného výberu David Alaba, ktorého strela, nasmerovaná z boku a zo vzdialenosti viac ako 65 metrov, Holanďanovi presne sadla.

ŠVAJČIARSKO:
Neuer Zürcher Zeitung:
Avantgarda outsiderov - FC Bayern zapôsobil v Barcelone excelentným predstavením a ide ako favorit do nemecko-nemeckého finále Ligy majstrov. Prekvapivým sa však môže zdať zápas proti Dortmundu len na prvý pohľad.

RUSKO:
Sport Expres:
Bayern : Barcelona 7 : 0. Proti Bayernu by nebol pomohol ani Messi.

ŠVÉDSKO:
Svenska Dagbladet:
Bayern predviedol bezchybné predstavenie. Robbenov gól bol tou ihlou, ktorá prepichla katalánsky balón. Barcelona sa prepadla do vlastného vnútra.

Aftonbladet: Pred štyrmi rokmi boli v Barcelone ako chlapci - školáci. Tento raz si vyložili nohy na katedru a vybrali si voľnú hodinu. Najbližší termín vyučovania: Wembley. Teraz učí Bayern Európu, ako sa hrá futbal.  

USA:
New York Times:
Barcelona opätovne roztlčená! Bayernčania hrali, akoby im patril Camp Nou.

JAPONSKO:
Kyodo News:
Bayern strelil pohodlne tri góly - Barca ponížená. Víťazstvo Bayernu nebolo vôbec ohrozené. Mníchovčania boli vďaka výhre 4:0 v domácom zápase veľmi sebavedomí a dokonca povolili Barcelone i viac držať  loptu. Iniciatívu však neprenechali Kataláncom ani na chvíľu. Z obrany, ktorá sa podobala oceľovej stene, neustále svojimi obratnými kombináciami pripravovali vynikajúce kontry. Futbal, aký vlastne poznáme od Barcelony. Camp Nou bol mĺkvy, fanúšikovia boli v šoku.

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist