Tlačové vyhlásenie - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Tlačové vyhlásenie.Reakcia predstavenstva FC Bayern na vzniknutú situáciu počas prípravného zápasu v Trentine pochopiteľne nenechala na seba dlho čakať. V krátkosti si pripomeňme čo sa vlastne stalo. Počas spomínaného prípravného zápasu vyvesili Ultras fans FC Bayern transparent proti Manuelovi Neuerovi zo slovami: „Lôpt môžeš chytiť koľko chceš, ale v našom drese ťa nikdy nebudeme akceptovat!“
Tlačové vyhlásenie predstavenstva:

Počas minulej soboty se uskutočnilo ztretnutie za  „okrúhlim stolom“ medzi zástupcami Bayernu a reprezentatívnej vzorky zástupcov fanúšikov. Výsledkom tohoto stretnutia bolo niekoľko rôznych dohôd medzi oboma stranami. Jednou z nich bolo aj to, že Manuel Neuer bude odteraz vnímaný ako súčasť mužstva (a to ako od všetkých fanklubov tak aj od Ultras) s ktorou sa bude zaobchádzať s rešpektom a od urážok jeho osoby sa upustí.


Pri včerajšom zápase regionálneho výberu Trentina proti Bayernu túto dohodu malá časť z Ultras scény porušila.

FC Bayern München sa dištancuje od plagátov proti Manuelu Neuerovi a tiež od aktérov tohoto činu. Dovoľujeme si Vás informovať, že sa jedná o veľmi malú, u FC Bayern neregistrovanú skupinu.

V dôsledku udalostí v Arcu (Trentino) sú od dnešného dňa osoby z tejto skupiny u klubu FC Bayern München „Persona non grata“.

Snaha tejto malej skupiny, vraziť klin do dohody medzi účastníkov „okrúhleho stola“, je odmietaná od osôb zodpovedných za FC Bayernu a tiež od zástupcov fanúšikov.

Zástupcovia združenia „Schickeria“ okamžite oznámili svoj nesúhlas s celou akciou, hneď na mieste u športového riaditeľa Christiana Nerlingera a následne tiež telefonicky u Raimonda Aumanna (muž zodpovedný za styk FC Bayern s fanúšikmi - pozn.admina).

Predstavenstvo
FC Bayern München AG

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist