Príprava na novú sezónu 1 - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2013/2014

Druhý tréning...
27/06/2013

Dnes sa trénovalo dvojfázovo. Začalo sa už ráno v Olympiaparku testovaním na zistenie koncentrácie laktátu. Zatiaľ čo sa chlapci testovali, tréner Guardiola s asistentom Torrentom ostali na Säbener Straße. Pozreli si tréning B-mužstva a porozprávali sa s novým trénerom Erikom ten Hagom (nástupcom Mehmeta Scholla). Podvečerný tréning o 17:00 trval 102 minút a sledovalo ho 7500 divákov. S chlapcami trénoval aj Anatoliy Tymoshchuk, ktorý sa má v Petrohrade hlásiť až 1. júla a tak požiadal vedenie o možnosť zatrénovať si s A mužstvom, čo mu samozrejme bolo umožnené.

Prvý prípravný zápas...

29/06/2013

Letná príprava je v plnom prúde a naši chlapci majú za sebou aj prvý prípravý zápas. V rámci Traumspiel  nám bol súperom Fanclub Wildenau. Zápas videlo na vypredanom štadióne 11 000 divákov. Polovica zisku poputuje na konto FC Bayern Hilfe e.V., druhá polovica na zariadenia Sociálnych služieb v regióne. Debut v našom drese absolvoval Jan Kirchhoff a po zranení sa vrátil Toni Kroos. Do hry sa zapojili aj juniori, ktorí sa pripravujú spolu s A-mužstvom. Zo zaujímavých mien na druhej strane spomeniem aspoň Erica Frenzela, víťaz Svetového pohára v severskej kombinácii a paralympijského víťaza v zjazdovom lyžovaní Gerda Schönfeldera. O čestný zásah domácich sa za stavu 0:6 postaral Jürgen Förster, ktorý využil nedorozumenie Toma Starkeho a Jérôma Boatenga a skóroval z 28 metrov do prázdnej bránky.

Fanclub Wildenau - FC Bayern 1 : 15 (0 : 3)

FC Bayern: Neuer (46. Starke) - Lahm (46. Rafinha), Kirchhoff (46. Wein), Can (46. Boateng), Contento (46. Weiser) - Hojbjerg, Strieder (46. Kroos) - Rankovic (46. Schmitz), Schöpf (46. Weihrauch), Markoutz (46. Green) - Müller (46. Ribéry)
Rozhodca: Roman Solter (Mantel-Weiherhammer)
Divákov: 11 000 (vypredané)
Góly: 0 : 1 Markoutz (10.), 0 : 2 Müller (21.), 0 : 3 Rankovic (32.), 0 : 4 Weihrauch (50.), 0 : 5 Kroos (51.), 0 : 6 Green (52.), 1 : 6 Förster (54.), 1 : 7 Weiser (59.), 1 : 8 Weihrauch (61.), 1 : 9 Ribéry (63.), 1 : 10 Weihrauch (65.), 1 : 11 Ribéry (69.), 1 : 12 Green (75.), 1 : 13 Green (76.), 1 : 14 Weihrauch (79.), 1 : 15 Weiser (86.)

2. prípravný zápas...
30/06/2013

Druhý prípravný zápas sme odohrali v Regene pri príležitosti 125. výročia založenia miestneho TSV. V dedinke s 11 000 obyvateľmi, si cestu na štadión našlo 7 000 divákov. Na vypredanom štadióne sme od 6 minúty prehrávali 1 : 0 po góle Koppa. Po polhodine zrovnal skóre M
üller a do prestávky strhol vedenie na našu stranu 2 gólmi Weihrauch. V 2.polčase sa do streleckej listiny zapisovali už iba naši hráči. Celkovo sa im to do konca podarilo ešte 6x, keď sa strelecký blisol najmä Julian Green svojím hattrickom.

TSV Regen - FC Bayern 1 : 9 (1 : 3)

FC Bayern: 1. polčas: Starke - Can, Boateng, Contento - Lahm, Rankovic, Strieder, Hojbjerg - Müller Ribery, Weihrauch
                  2. polčas: Raeder - Schmitz, Kirchhoff, Wein, Rafinha - Can, Schöpf - Markoutz, Kroos, Weiser - Green
Divákov: 7 000
Góly: 1 : 0 Kopp (6.), 1 : 1 Müller (32.), 1 : 2 Weihrauch (35.), 1 : 3 Weihrauch (36.), 1 : 4 Green (47.), 1 : 5 Green (60.), 1 : 6 Can (63.), 1 : 7 Schöpf (75.), 1 : 8 Green (81.), 1 : 9 Kroos (84.)