ünchen

FC Bayern - Borussia Dortmund

1
: 0 (1 : 0)

Na štvrťfinálový megašláger Nemeckého pohára proti Borussii Dortmund nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Kroos, Müller, Ribéry - Mandžukič.

4min - na Danteho centrovanú loptu nedosiahne ani Schweinsteiger ani Müller.
8min - Robbenovu strelu vyráža brankár Weidenfeller.
14min - Lahmov center vyráža brankár hostí, lopta sa dostáva k prekvapenému Kroosovi, ktorý ju nedokáže trafiť do bránky.
33min - Danteho center nespracuje M
üller.
34min - G
ötzeho v dobrom prieniku zastaví Dante.
35min - Robbenov center odvracia Santana na roh.
37min - Schweinsteiger centruje za obranu, Martínez loptu z prvej dobre trafí, Weidenfeller loptu vyráža, tá sa ale kotúľa do bránky, brankár hostí ju ale ešte pred bránkouvou čiarou dostihne.
38min - po rohovom kope Kroosa lopta nebezpečne poskakuje po šestnástke, nikto z našich sa ale k zakončeniu nedostane.
40min - Robben vyhráva súboj so Subotičom, vo vynikajúcej pozícii ale prestrelí bránku.
41min - Martínez prihráva do dobrej pozície Robbenovi, ten je ale v offside.
43min -
1 : 0 Schmelzer váha pri odkope lopty, Lahm mu ju vypichne smerom k Robbenovi, ktorý svojou typickou strelou nedáva brankárovi Weidenfellerovi žiadnu šancu.

46min - hneď po výkope posiela Schweinsteiger dlhú loptu na Müllera, ten sám pred brankárom hostí zbytočne volí spätnú prihrávku na Mandžukiča a tak zmarí dobrú šancu.
51min - Robbenov center tečuje Kroos, lopta ale nenarobí brankárovi hostí žiadne problémy.
53min - Neuer chytá strelu G
ündogana.
58min - Reusova strela tesne míňa našu bránku.
59min - Robbenov prízemný center sklepne M
üller pre Kroosa, ten nedokáže prestreliť Weidenfellera.
60min - Kroosovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár hostí.
62min - hostia striedajú. Odchádza Großkreutz a prichádza Blaszczykowski.
63min - Martínez vidí ŽK za faul na Lewandowského.
67min - ŽK pre Kroosa za faul na Bendera.
71min - Martínezovu nebezpečnú strelu vyráža brankár Weidenfeller nad brvno na roh.
72min - po rozohraní rohu, hlavičkuje van Buyten vo výbornej pozícii tesne nad bránku.
76min - G
ündoganova strela vedľa bránky.
78min - Mandžukič vidí ŽK.
79min - striedame M
üllera za Gustava.
80min - po rohovom kope, Dante hlavou na 2x nedostane loptu do bránky.
81min - hostia striedajú Reusa za Schiebera.
87min - Schweinsteiger centruje pred bránku, ale Mandžukič už nemá silu na poriadne zakončenie hlavou.
88min - Schieberove "nožničky" končia vedľa našej bránky.
90+1min - Mandžukiča strieda Gomez.
90+2min - Schieberova hlavička končí nad našou bránkou.
90+3min - Kroosa strieda Boateng.

Uli Hoeness:
"Úplne sme porazili Dortmund. Tiež som sa divil, ako som prežil zápas, ale bol som pokojný, pretože tím hral dobre. Urobili sme veľa pre to, aby sme sa v Nemecku dostali späť na vrchol."

Jupp Heynckes:
"Kompliment pre mojich hráčov! Môj tím preukázal, že vie len tak hrať pekný, atraktívny futbal, ale že vie aj bojovať. Myslím, že sme si zaslúžili vyhrať. Bol to veľmi intenzívny zápas dvoch prvotriednych tímov. Mali sme v 1.polčase viac šancí skórovať. Dortmund bol veľmi silný súper, veľmi agresívny. V hre, na takej úrovni, rozhodujú maličkosti. Dnes sme boli trochu agresívnejší a naozaj sme to víťazstvo chceli."

Arjen Robben: "Chceme vyhrať tituly. Dnes sme chceli ukázať, že sme v dobrej forme. Bola to hra medzi dvoma veľkými tímami, a to nielen v Nemecku, ale aj v Európe. Ak dáte víťazný gól, môžete byť šťastný. V 2.polčase sme im povolili trochu viac, avšak aj tak sme mali dosť gólových šancí."

Bastian Schweinsteiger: "Hrali sme veľmi dobre ako tím. Skôr sme mohli dať gól na 1:0, ale zaslúžili sme si vyhrať. Nastavené to bolo veľmi dobré, som mal od prvej minúty pocit, že môžeme vyhrať. Keďže sa nám to podarilo, tak môžeme povedať, že sme lepší tím."

Jürgen Klopp (tréner Borussie Dortmund): "Dali sme do toho viac, ako v 1.polčase, ale to nestačilo. Mali by sme hrať 90 minút dobre a vtedy možeme poraziť Bayern. Druhá polovica je v poriadku, pretože sme mali dobrú hru a dostali sme Bayern do úzkych. Ale v týchto hrách, závisí od jednotlivých šancí a Bavori využili svoje, my nie. Dnes sme zaslúžene prehrali a gratulujem Bayernu k semifinále."

Roman Weidenfellerem (brankár Borussie Dortmund): "Bolo to veľmi ťažké. Skúšali sme všetko, ale my sme dnes nemali správnu predstavu. Možno sme neboli dostatočne čerství v našej mysli. Bayern hrá teraz veľmi, veľmi dobre. Mne chýbal do určitej miery prístup."