14/12/2012
20:30

FC Bayern - Borussia Mönchengladbach

1 : 1 (0 : 1)

V poslednom jesennom kole Bundesligy sme na domácom štadióne privítali hráčov Borussie Mönchengladbach. Nastúpili sme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

5min - po Ribéryho centri hlavičkuje M
üller len do náručia ter Stegena.
6
min - po fantastickom sóle Ribéryho, Mandžukič tesne míňa bránku.
20min - Cigerci v šestnástke trafí ruku Boatenga a hlavný rozhodca Welz píska penaltu.
21min -
0 : 1 Marx strelou k ľavej tyči premieňa penaltu.
25min - M
üller padá v šestnástke po súboji s Wendtom, píšťalka hlavného rozhodcu ale ostáva nemá.
26min - Nordtveit vidí ŽK.
27min - Ribéryho dobrú strelu asi z 18 metrov vyťahuje spod brvna pozorný ter Stegen.
28min - Neuer riskantne vybieha, Hermann sa to snaži využit strelou asi z 40 metrov, Dante zachraňuje.
31min - po priamom kope Schweinsteigera asi zo 17 metrov do vzdialenejšieho rohu, zachraňuje prekonaného ter Stegena spoluhráč Arango.
32min - nebezpečná hlavička Danteho po rohovom kope mieri tesne nad bránku.
38min - Martíneza strieda Shaqiri.
43min - Boatengovu strelu asi z  15 metrov zblokuje Marx.

48min - Schweinsteigerovu strelu v dobrej príležitosti, reflexívne vyráža ter Stegen.
55min - nepresná Danteho hlavička.
56min - Dante vidí ŽK.
57min - Mandžukiča strieda Gomez.
59min -
1 : 1 po chybe Marxa sa k lopte dostáva Shaqiri a umiestnenou strelou prekonáva ter Stegena.
68min - Shaqiriho strelecký pokus asi z 18 metrov, letí nad bránku.
70min - Cigerci vidí ŽK.
71min - Dante nebezpečne hlavičkuje, Nordtveit odvracia. Lopta sa dostáva k Ribérymu, ktorého strelu vyráža ter Stegen na roh.

75min - hostia striedaj
ú Hankeho za de Camarga.
76min - hostia striedajú Cigerciho za Xhaku.
78min - prízemnú strelu Schweinsteigera z 20 metrov vyráža ter Stegen.
79min - hostia striedajú Herrmanna za Rupp.
80min - M
üllera strieda Pizarro.
90+2min -  prihrávku Kroosa nedokáža usmerniť do bránky tiesnený Gomez.

Jupp Heynckes:
"Som veľmi šťastný, aj keď sme hrali iba 1 : 1. Diktovali sme hru celých 90 minút a to najmä v 2.polčase. Borussia nemala príležitosť gól. Proti defenzívne Borussie to dnes nebolo ľahké, ale myslím, že sme si zaslúžili najmä za 2 polčas vyhrať. ter Stegen bol najlepší muž na ihrisku. Chytal vynikajúco. Mali sme veľa šancí, ale neboli sme schopní skórovať."

Philipp Lahm:
"Sme vzhľadom k 2.polčasu samozrejme trochu sklamaný. 1.polčas sme zaspali. Niečo sme v 2.polčase napravili, ale nakoniec to nebolo dosť. Proti defenzívnemu tímu sa hrá ťažko. Bráni veľmi dobre so všetkými. Boli sme jasne lepší, mali sme šance skórovať, ale chýbalo trochu šťastia. Potrebujeme čas, aby sme boli spokojný s bodom. Bola to veľmi dobrá jesenná časť sezóny. Pracovali sme dobre. Musíme sa ale sústrediť na hranie futbalu aj naďalej a nie ako dnes v 1.polčase.

Jerome Boateng:
"Gól prišiel odnikiaľ. Nikto nevedel, ako sa to stalo. Hrali sme dobre a zaslúžil sme si dosiahnuť odškodnenie. Keby sme vyhrali, mohol by sa Gladbach sťažovať. Ale boli veľmi silný súper. Gratulujem. Pre nás je remíza veľmi nepríjemná."

Lucien Favre (Mönchengladbach tréner): "Naozaj sme tu chceli niečo dosiahnuť. Nechceli sme ísť do zimnej prestávky s porážkou, to nie je dobré, a tak sme chceli aspoň jeden bod. V 1.polčase sme hrali dobre. 2.polčas bol jasne v réžii Bayernu, hrali dobre. Dali sme do toho všetko, skúšali všetko. Ľutujeme inkasovaný gól, ale sme spokojní aj s bodom."

Max Eberl:
"Tím bojoval nezištne. Taktická koncepcia našej hry možno Bayern trochu prekvapila. Dokonca sme išli do vedenia, ale po našej chybe domáci vyrovnali. S 1 : 1 sme všetci spokojný."

Marc-Andre ter Stegen: "Dnes sme toho urobili veľmi veľa. Bojovali sme a som rád, že sme to dokázali."