Telekom Cup 2013 - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2013/2014

Telekom Cup 2013...

19/07/2013

Cez víkend odohráme v Mönchengladbachu Telekom Cup 2013. Okrem nás sa ho zúčastní domáca Borussia, Borussia Dortmund a Hamburger SV. Hracie časy sú 16:45 a 18:30. Zápasy sa hrajú na 2x30 minút. Najprv si v sobotňajšom semifinále sily vzájomne zmerajú dve Borussie. Neskôr naši chlapci odohrajú zápas proti Hamburgeru SV. Porazení z oboch zápasov odohrajú v nedeľu zápas o 3.miesto a víťazi podvečerné finále.

20/07/2013

Prvé semifinále:
Mönchengladbach-Dortmund 1 : 0
gól: Daems (61.)

Druhé semifinále:

V semifinále Telekom Cupu v Mönchengladbachu sme zdolali Hamburger SV presvedčivo 0 : 4 po góloch Boatenga v 1.polčase a Mandžukiča, Kroosa a Müller v 2.polčase. Keďže v 1.semifinále zdolala domáca Borussia Mönchengladbach Borussiu Dortmund premenenou penaltou v nadstavenom čase 2.polčasu, bude naším zajtrajším finálovým súperom.

Hamburger SV - FC Bayern 0 : 4 (0 : 1)

Hamburger SV: Drobný - Sala (46. Mancienne), Sobiech, Westermann, Jansen (46. Rajkovic) - Arslan (46. Rincón), Badelj (46. Demirbay) - Beister (46. Skjelbred), van der Vaart (46. Calhanoglu), Iličevič (46. Jiráček) - Zoua
FC Bayern: Starke - Lahm, Boateng (48. Kirchhoff), van Buyten, Alaba - Thaigo (48. Hojbjerg) - Kroos, Pizarro (42. Robben), Ribéry, Shaqiri (53. Green) - Mandžukič (42. Müller)
Rozhodca: Christian Dingert (Lebecksmühle)
Divákov: 50 000
Góly: 0 : 1 Boateng (12.), 0 : 2 Mandžukič (41.), 0 : 3 Kroos (44.), 0 : 4 Müller (52.)
Žlté karty: Badelj / -

Minutáž zápasu:
11min - Drobný čarovným zákrokom vyráža hlavičku Pizarra.
12min -
0 : 1 po rohovom kope čaruje Drobný opäť, keď vyráža strelu aj dorážku Pizarra, na ďalšiu dorážku Boatenga je už ale prikrátky.
26min - Pizarro sám zoči-voči Drobnému prelobuje aj brankára aj bránku Hamburgu.
27min - Iličevič prelobuje brankára Starkeho.
28min - Lahmovu strelu v poslednej chvíli zblokuje Jansen.
29min - Badelj vidí ŽK za faul na Alabu.

41min -
0 : 2 po centri za obranu Ribéry z prvej nádherne nájde voľného Mandžukiča a ten posiela loptu do prázdnej bránky.
44min - Kroos prestrelí spoza šestnástky prízemnou strelou brankára Drobného.
52min - na centrovanú loptu najvyššie vyskočí M
üller a hlavou prekonáva brankára Hamburgu.

finále
21/07/2013

Borussia Mönchengladbach - FC Bayern 1 : 5 (1 : 3)

Borussia Mönchengladbach: Heimeroth - Jantschke, Nordtveit, Dominguez, Wendt - Herrmann, Dahoud, Xhaka (31. Kramer), Arango - de Jong, Hrgota
FC Bayern: Starke - Rafinha, Boateng, Van Buyten (49. Kirchhoff), Contento (31. Alaba) - Thiago (50. Shaqiri) - Robben, Lahm (50. Weihrauch), Kroos (51. Weiser), Ribéry - Müller
Rozhodca: Guido Winkmann (Kerken)
Góly: 0 : 1 Ribéry (17.), 0 : 2 Lahm (23.), 0 : 3 Thiago (26.), 1 : 3 de Jong (30./11m), 1 : 4 Robben (41.), 1 : 5 Müller (60.)
Žlté karty: Kramer / Contento

9min - Kroosova strela letí tesne nad bránku.
17min -
0 : 1 Robben krásnym centrom za obranu nachádza Ribéryho a ten z prvej posiela loptu do bránky.
23min -
0 : 2 zlú rozohrávku domácich zachytí Thiago, prihráva Ribérymu, ktorého strelu domáca obrana zblokuje, pri dorážke Lahma je už ale bezmocná.
25min - M
üllerova strela letí tesne vedľa.
26min -
0 : 3 Boatengov center usmerní Thiago hruďou do domácej bránky.
29min -
1 : 3 po faule Contenta na Herrmanna odpíska hlavný rozhodca penaltu a ukáže Diegovi ŽK. Faul to bol a dokonca aj karta je v poriadku, problém je, že faul bol pred pokutovým územím a tak to nemala byť penalta. Hlavný rozhodca je ale iného názoru a tak de Jong znižuje skóre.

38min - Ribéryho strelu z uhla zblokuje domáci brankár na roh.
41min -
1 : 4 Ribéryho center posiela Robben hlavou do siete.
49min - Robbenova strela tesne vedľa bránky.
51min - Ribéryho zblokovaní strela letí vysoko nad bránku.
56min - de Jongova strela letí vedľa bránky.
58min - Kramer vidí ŽK za faul na Robbena.
60min -
1 : 5 po krásnej biliardovej akcii po osi Robben-Ribéry-Müller, uzatvára Thomas skóre zápasu.