28/04/2015
20:30

FC Bayern - Borussia Dortmund

1 : 3 po penaltách (1 : 0, 0 : 1, 0 : 0, 0 : 0, 0 : 2)

Na semifinálový zápas Nemeckého pohára proti Borussii Dortmund nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Benatia, Boateng, Rafinha - Lahm, Alonso, Thiago - Weiser, Bernat - Müller, Lewandowski.

14min - Müllerova hlavička končí vedľa bránky.

21min - Benatiova hlavička končí vedľa bránky.

30min -  1 : 0 Lewandowského zakončenie končí na tyči, k odrazenej lopte sa ale opäť dostáva Lewandowski a lišiackou strelou posiela loptu do bránky.

37min - Bernat padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.

44min - Lewandowski sa snaží z veľkej diaľky prelobovať brankára Langeraka, lopta ale končí vedľa bránky.

45min - Weiserova strela letí nad bránku.

48min - Weiser vysúva Müllera, ten trafí iba brankára Langeraka.

51min - tečovaná Reusova strela končí vedľa bránky.

55min - Bernat vysúva Lewandowského, ten trafí iba brvno, pri dorážke Müllera zastaví Schmelzer loptu rokou, penaltu ale hlavný rozhodca Gagelmann nepochopiteľne neodpíska.

57min - Müller prihráva Thiagovi, ten trafí iba brankára hostí.

64min - Rafinha vidí ŽK za fau na Schmelzera.

68min - zraneného Thiaga strieda Robben.

70min - Kagawu strieda Mkhitaryan.

72min - Alonso vidí ŽK za faul na Reusa. Nariadený priamy kop posiela po rozohrávke Aubameyang halvou do rúk Manuela Neuera.

75min -  1 : 1 Mkhitaryan prihráva Aubameyangovi a ten prekoná Manuela Neuera.

76min - Müllera strieda Schweinsteiger.

80min - Mkhitaryan takmer prestrelí Neuera, ten loptu s námahou vyráža na roh.

82min - Manuel Neuer vyráža gólovú strelu Reusa.

83min - Blaszczykowského strieda Kampl.

84min - Robbena strieda Götze.

88min - Weiserov strieľaný center vyráža brankár hostí nad bránku.

90min - Kampl vidí ŽK za faul na Alonsa.

90+3min - koniec riadnej hracej doby. Bude nasledovať predĺženie.

1.predĺženie

90min - Bendera strieda Kehl.

100min - Sokratis vidí ŽK za faul na Schweinsteigera. Nariadený priamy kop posiela Alonso na Schweinsteigera, ktorý v dobrej pozícii pošle loptu hlavou nad bránku.

105min - koniec 1. predĺženia.

2.predĺženie

108 - po faule na Schweinsteigera vidí Kampl druhú ŽK a teda ČK a musí opustiť ihrisko.

113min - Benatia vidí ŽK po faule na Mkhitaryana.

115min - Boateng odcentruje a Schweinsteiger hlavou pošle loptu na bránku, gólovú hlavičku zastaví po reflexívnom zákroku noha brankára Langeraka.

116min - Langerak vo výskoku pri boxovaní lopty knokautuje Lewandowského, ktorý sa po chvíli vracia na ihrisko, po zápase ale putuje s podozrením na otras mozgu do nemocnice.

120+1min - koniec predĺženia a o osude zápasu musia rozhodnúť penalty.

Neuer trafil brvno Langerakovej bránky

Karl-Heinz Rummenigge: "To je smola. Penalty sú vždy hazard. Je mi ľúto tímu, hrali skvele."

Pep Guardiola: "Som hrdý, ako inokedy na môj tímu. Nemám mu čo zazlievať. Som veľmi hrdý na svoj ​​tím. Urobili sme všetko, takže som veľmi spokojný. Hrali sme dobre a mali problémy 15 minút, keď prišiel Mkhitaryan. Bol to náš najlepší zápas proti BVB počas môjho pôsobenia tu v Nemecku. Pripenaltách sme boli trocha unavení. Blahoželám BVB a prajeme im veľa šťastia do finále."

Philipp Lahm: "Môže sa to stať, ale taká vec v semifinále je extrémne horká. Mohli sme si vybrať lepší okamih. Mali sme zápas vyhrať v riadnom čase a predĺžení. Na penalty vyhrá šťastnejší. Je škoda, že nie sme vo finále. Vieme, ako pekné to je. Gratulujem Borussii Dortmund."

Manuel Neuer: "Penalty boli hlúposť. To sa hodí aj na zápas. Dalo sa rozhodnúť, to je nielen počas 90 minút, ale aj v predĺžení. Mali sme všetko pod kontrolou, mohli sme streliť druhý gól. Teraz je to samozrejme horké.

Thomas Müller: "My sme to naozaj urobili veľmi zle a ideme porazení domov. To ma štve. Stratili sme štruktúru poslednú štvrť hodinu, Dortmund mal niekoľko nebezpečných situácií a vyrovnal. Ak sa pošmykneš pri prvých dvoch penaltách, potom čo chceš robiť?"

Jürgen Klopp (tréner Borusiia Dortmund): "Bol to pekekný zápas. Šťastný, o tom nie je pochýb. Oba tímy do toho dali všetko. Bayern boli lepší v prvom polčase. 0 : 1 je stále najlepší výsledok, ktorý môžete mať, ak hráte ako my v prvej polovici. V druhom polčase sme hru zaslúžene vyrovnali. Sme strašne radi, že sme postúpili proti tomuto neuveriteľne silnému súperovi."

Mats Hummels (Borussia Dortmund): "Vedeli sme, že máme šancu. V prvej polovici to nevyzeralo tak dobre. S 1 : 1 prišli šance a tak sme si zaslúži postúpiť."