FC Bayern - Real Madrid

0 : 4 (0 : 3)

Na odvetný semifinálový zápas Ligy majstrov proti
Realu Madrid nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Kroos, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Mandžukič.

9min - Neuer zle vybehne, ale Bale netrafí opustenú bránku.
13min- di Maríova strela letí nad bránku.
16min -
0 : 1 Modrič odcentruje a Ramos hlavou otvára skóre.
17min - Dante fauluje Ronalda a vidí ŽK.
20min -
0 : 2 di María z priameho kopu odcentruje a Ramos hlavou zvyšuje skóre.
25min - Ribéryho strela letí vedľa bránky.
27min - Ronaldova strela letí tesne vedľa bránky.
34min -
0 : 3 po rýchlom protiútoku 2 na 1, prihráva Bale Ronaldovi a ten prestrelí Manuela Neuera.
38min - Alonso fauluje Schweinsteigera a vidí ŽK.

56min - Robbenova strela letí tesne vedľa bránky.
64min - Kroosovu ďalekonosnú strelu chytá brankár Casillas.
65min - Coentraova strela trafí Manuela Neuera.
71min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Götzeho namiesto Ribéryho a Pizarro na miero Müllera.
75min - Ramosa strieda Varane.
76min - Götzeho strela letí vedľa bránky.
78min - Kroosova strela spoza šestnástky letí nad bránku hostí.
79min - hostia striedajú Benzemu za Isca.
84min - di Maríu strieda Casamino.
90min -
0 : 4 priamy kop pošle Ronaldo popod nadskakujúci múr priamo do bránky a dokonáva dielo skazy.
90+4min - Alabov priamy kop letí do náručia Casillasa.

Karl-Heinz Rummenigge: "Musím poďakovať publiku. Pracovali naozaj skvele a nádherne nás podporili. Bohužiaľ urobili sme toho málo, aby sme súpera porazili. Dali sme do toho príliš málo vášne, aby sme mu spôsobili problémy. Samozrejme máte aj smolu ak po 2 útokoch prehrávate 0 : 2. Bolo potom jasné, že reálne sa už do finále nedá dostať. Real je skvelý tím v túto chvíľu. Sme dnes ďaleko za našimi hranicami. Boli sme trochu rozmaznaní, pretože sme boli dvakrát v rade vo finále v posledných štyroch rokoch. Hnev, ktorý človek cíti v súčasnosti treba potlačiť a zostať racionálny, ísť domov a zajtra sa snaží robiť veci lepšie. Teraz si rýchlo musíme vylízať rany a podať lepší výkon vo finále DFB pohára proti Dortmundu 17. mája."

Matthias Sammer:
"Gratulujem Realu Madrid. Ten si zaslúži zvíťaziť v oboch zápasoch. To musí byť povedané. Človek sa musí priznať, že sme dnes celkom jasne prehrali. Akceptujeme to. Teraz sa musíme otriasť, aby sme správne odohrali v Bundeslige obe záverečné zápasy a pripravili sa na pohár. Hráme dobrú, veľmi dobrú sezónu."

Pep Guardiola: "Je to ťažký večer pre nás, pre mňa, pre hráčov. Dôvodom porážky je to, že sme hrali príliš málo s loptou. V Manchestri a tiež v Madride, sme to urobili vynikajúco, dnes nie. Ak nemáte kontrolu nad hrou, nemáte šancu proti tomuto tímu. Hrali sme zle, je to moja zodpovednosť. Sme na najvyššej úrovni v Európe, preto sú tam už tieto chyby potrestané. Pokúsim sa pozdvihnúť hráčov."

Philipp Lahm: "Sklamanie je skvelé, pretože sme mali veľké plány a zrazu je po 20 minútach 0 : 2 po štandardných situáciách. To je samozrejme silne horké. Myslím, že sme urobili v 1.polčase takticky veľmi zle. Bolo to príliš otvorené. Bol to pravý opak prvého zápasu, ako sme kontrolovali hru. To naozaj nie je náš štýl, ale to je to, čo sa v reálom čase páči. To je absolútna kartová hra."

Arjen Robben: "Je to veľké sklamanie. Mali sme veľa nádeje, atmosféra bola dobrá, všetci sa snažili. Potom dostanete dva góly zo štandardných situácií. Potom viete, že je po všetkom. Viete, že budete hrať proti jednému z najlepších tímov na svete, ale 0 : 4 doma je ťažké. Musíme ale zdvihnúť hlavy a vysporiadať sa s tým. Nemáme finále."

Carlo Ancelotti (tréner Real Madrid): "Mali sme trochu obavy pred zápasom. Chceli sme dať väčší tlak ako v prvom zápase a to sa dám dobre podarilo. Bolo to perfektné stretnutie, predovšetkým v 1.polčase. Bránili sme dobre, viac vpredu, ako v prvom zápase a to bol základ. Potom sme podnikali veľmi dobré protiútoky, s dobrými prihrávkami po zemi, využívajúc rýchlosť našich hráčov. Bolo to vysnívané stretnutie pre všetkých. Pre nás je hlavná vec, že sme sa dostali do finále."

Karim Benzema (Real Madrid): "Prestúpil som do Realu, aby som túto trofej vyhral a snáď sa nám to podarí. Vyhrali sme o štyri góly a sme s výsledkom spokojní. Bránili sme všetci a potom sme boli pripravení na protiútoky. "

Gareth Bale (Real Madrid): "Tvrdo sme pracovali, uplatnili sme skvele našu taktiku a zaslúžili sme si vyhrať. "