13/03/2013
20:45

FC Bayern - Arsenal FC

0 : 2 (0 : 1)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Arsenalu nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Martínez, Gustavo - Robben, Kroos, Müller - Mandžukič. V zostave chýbajú za karty disciplinárne potrestaný Boateng a Schweinsteiger a zranený Ribéry.

3min -
0 : 1 Alaba sa pošmykne pri bránení Walcotta, ten prihráva pred bránku úplne voľnému Giroudovi, ktorý posiela loptu do prázdnej bránky.
10min - Gustavova strela z hranice šestnástky mieri nad bránku.
24min - Martínezova veľmi nepresná strela mieri nad bránku.
25min - Kroosovu strelu z hranice šestnástky pohodlne chytá brankár Fabianski.
28min - Robbenova prízemná nepresná strela mieri vedľa bránky.
30min - Müller triafa z dobrej pozície bočnú sieť bránky hostí.
31min - Walcottov strieľaný center na naše šťastie iba preletí nikým netečovaný cez našu šestnástku.
44min - Gibbs vidí ŽK za faul na Robbena.

47min - Robbenova prízemná strela tečovaná domácou obranou končí tesne vedľa bránky.
48min - Kroosova ďalekonosná strela končí tesne vedľa bránky.
50min - Kroosov center pred bránku odvracia obrana hostí na roh. Po jeho rozohraní vidíme Robbenovu veľmi nepresnú strelu nad bránku hostí.
52min - držanie lopty 58%-42% v náš prospech.
57min - Lahm vidí ŽK za faul.
58min - Müllerovu slabú strelu bez problémov chytá brankár Fabianski.
62min - Müllerovu strelu zrazí Mertesacker do rúk brankára Fabianskeho. Rosický vidí ŽK za faul na Robbena.
64min - Gustavova strela spoza šestnástky končí tesne vedľa. Kroosova strela po prihrávke Robbena je veľmi nepresná.
68min - Müller krásnou pätičkou vysúva Robbena za obranu hostí. Arjen postupuje sám na brankára, stíha ho síce Gibbs, ale Arjen zakončuje. Brankár hostí je ale pripravený a jeho strelu vyráža na roh.
71min - Kroosova strela mieri veľmi vysoko nad bránku hostí.
72min - Arsenal dvojnásobne strieda. Odchádzajú Ramsey a Walcott a prichádzajú Oxlade-Chamberlain a Gervinho.
73min - Mandžukiča strieda Gomez. Giroud vidí ŽK za odkopnutie lopty po odpískaní.
75min - pomer striel a pomer striel na bránku, je 19-3 a 6-2 v náš prospech.
76min - van Buyten zachraňuje pred Artetom.
79min- Gervinho v obrovskej šanci posiela loptu tesne vedľa bránky.
80min - Mertesacker vidí ŽK za faul na Robbena.
81min - Striedame Kroosa za Tymoshchuka.
82min - Müller sa v šestnástke krásne uvoľní, jeho zakončenie ale chytá brankár Fabianski.
83min - Martínez vidí ŽK za faul. Cazorla vidí ŽK za faul na van Buytena.
86min -
0 : 2 po rohovom kope Cazorlu, Martínez neustráži Koscielneho a ten hlavou zvyšuje skóre. Následne sa po zaľahnutí lopty Manuelom Neuerom strhne mela v našej bránke a strelec gólu Koscielny vidí ŽK.
89min- Gomez vidí ŽK za faul.
90min - nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min - prečíslujeme hostí v pomere 5-2, Robbenovu strelu ale zblokuje Mertesacker.
90+3min - koniec zápasu.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Bol to dnes ťažký zápas. Máme šťastie, že sme v Londýne strelili toľko gólov. To musí byť varovný výstrel pre Ligu majstrov."

Jupp Heynckes: "Celkovo mám veľmi kritický postoj k zápasu. Rýchly gól v 3 minúte hral súperovi so kariet. V druhej polovici to bolo lepšie a mali sme väčšie šance než Arsenal. Nekontrolovali sme hru a dovolili sme súperovi hrať. Dnes sme videli, že Champions League je niečo celkom iné. Je to na zamyslenie pre nás všetkých."

Philipp Lahm: "Je jasné, že súper vie hrať futbal. Nepremenili sme naše šance a na konci sme sa museli triasť. Musíme sa vždy 100 percentne koncentrovať. Ak tomu tak nebude, príde trest. Musíme sa zlepšiť. Vieme, že misíme tvrdo pracovať pre naše víťazstvo. Vždy sme to urobili, dnes žiaľ nie."

Arjen Robben: "Takáto vec by sa nemala stať, ale stáva sa. Hovorili sme o tom v kabíne a boli sme varovaní. Oni nemali čo stratiť a dali do toho všetko. Neboli sme dostatočne agresívne, najmä v prvej polovici. Možno to bolo na koniec, ale pozitívny, druh budíčka. Sme veľmi chválení, ale môžete vidieť, čo sa môže stať. Musíme sa koncentrovať. Celkovo to bola zaslúžená výhra pre Arsenal."

Arséne Wenger (tréner Arsenal FC): "Som veľmi hrdý na výkon tímu, zároveň veľmi sklamaný. Keď človek vidí dnes takýto zápas, potom cítite vinu za prvý zápas. Nepodarilo sa nám vytvoriť v prvom polčase viac gólových príležitostí. V druhej polovici to bolo trochu lepšie, pretože sme mali viac miesta. Druhý gól prišiel trochu neskoro."

Per Mertesacker (Arsenal FC): "Trochu odpoveď sme dali po troch minútach. To bol "wow" faktor. V druhej polovici sme nehrali tak dobre. Bayern sa snažili vytvoriť si tlak. Boli sme na pokraji vyradenia Bayernu.. To je pre nás pozoruhodné. Dáva nám to veľa sily pre zvyšok sezóny.