Audi Cup 2015 - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2015/2016

Audi Cup 2015...

03/08/2015

Štyri zápasy špičkových futbalových klubov v dvoch dňoch to je Audi Cup. V Allianz Arene v Mníchove sa dnes začne už 4.ročník turnaja, ktorý sa začal hrať v dvojročných cykloch príležitosti osláv 100. výročia založenia značky Audi v roku 2009. Audi Cup sa etabloval na jeden z najdôležitejších turnajov v príprave na novú futbalovú sezónu.

V utorok 4. augusta sa odohrajú obe semifinálové zápasy. Porazení budú hrať v stredu 5. augusta o 3.miesto a víťazi sa stretnú vo finále. Časy zápasov ostávajú tradičné o 18:15 a 20:45. V utorok 4. augusta od 18:15 sa najprv v 1.semifinále stretnú Real Madrid a Tottenham a od 20:45 v 2.semifinále FC Bayern a AC Miláno.

1.semifinále:

Real Madrid - Tottenham 2 : 0 (1 : 0)
góly: Rodriguez (36.), Bale (79.)

2.semifinále

FC Bayern - AC Miláno 3 : 0 (1 : 0)

FC Bayern:  Ulreich - Rafinha, Boateng (46. Benatia), Bernat - Rode (87. Green), Kimmich (21. Alaba), Hojbjerg (87. Hojbjerg) - Lahm (57. Alonso), Vidal (46. Müller), Costa (46. Lewandowski) - Götze (80. Benko)
AC Miláno: Lopez - De Sciglio (75. Mexes), Zapata (64. Alex), Ely (75. Calabria), Antonelli (75. Niang) - Bonaventura (75. Matri), De Jong (75. Poli), Bertolacci (75. Abate) - Honda (75. Montolivo) - Bacca (75. Mauri), Adriano (75. Saenz)
rozhodca: Peter Sippel
divákov: 70 000 (vypredané)
góly: Bernat (23.), Götze (74.), Lewandowski (85.)

3min - Götzeho slabú strelu chytá brankár Lopez.
8min - Costov priamy kop letí tesne vedľa šibenice bránky.
23min -  1 : 0 Bernat vnikne do šestnástky, vystrelí a Zapata tečuje loptu do protipohybu brankár Lopeza a dáva si vlastný gól.
28min - Costov krížny center posiela Hojbjerg hruďou do tyče.
32min - Alabova strela z veľkej diaľky letí tesne nad bránku.
33min - Costa ani na 2x nedokáže prestreliť brankára hostí.
36min - Rafinhov center posiela Vidal hlavou do brvna.
45min - koniec 1.polčasu.

48min - Baccova strela letí tesne vedľa bránky.
57min - de Jongov volej spoza šestnástky tesne minie spojnicu našej bránky.
62min - Rafinha potiahne loptu do šestnástky, odcentruje na Lewandowského, pred ktorým Zapata odvráti istý gól na rohový kop.
74min -  2 : 0 Götze sa snazí vysunúť Lewandowského, Alex ale loptu zblokuje, tá sa dostáva späť ku Götzemu a ten obstrelí brankára Lopeza.
85min -  3 :  0 Rode vystihne zlú rozohrávku hostí, prihráva Müllerovi, ten prehodí loptu na Lewandowského, ktorý nekompromisnou bombou z voleja posiela loptu do bránky.
90min - koniec zápasu.

04/08/2015

Audi Cup 2015 pokračoval druhým hracím dňom. V zápase o 3.miesto si podvečer Tottenham poradil s AC Miláno v pomere 2 : 0. Vo večernom finálovom zápase naši chlapci gólom Lewandowského z 88.minúty zdolali Real Madrid a pripísali si na svoje konto celkové víťazstvo v turnaji.

zápas o 3.miesto:
Tottenham - AC Miláno 2 : 0 (1 : 0)
góly: Chadli (8.), Carroll (71.)

finále:
Real Madrid - FC Bayern 0 : 1 (0 : 0)
Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe (16. Nacho), Ramos, Marcelo (57. Arbeloa) - Lucas Vazquez (71. Borja Mayoral), Casemiro (46. Illarramendi), Kroos (71. Danilo), Cheryshev (46. Asensio) - Isco (57. Modric), Jese (57. James)
FC Bayern: Neuer - Rafinha (80. Benko), Benatia, Boateng, Alaba - Lahm (46. Rode), Alonso (65. Hojbjerg), Vidal (60. Bernat) - Götze (46. Lewandowski), Müller, Costa
rozhodca: Felix Brych
góly: Lewandoski (88.)
žlté karty: Marcelo, Ramos - Alonso, Benatia

2min - Müllerova strela letí vedľa bránky.
8min - Kroosova strela z veľkej diaľky letí vedľa bránky.
12min - Alabovu strelu Navas vyráža iba k Lahmovi, jeho hlavička ale smeruje vedľa bránky.
27min - pri Costovej strele zastúpi brankára Navasa Ramos, ktorý odkopáva loptu do bezpečia.
31min - po akcii na jeden dotyk zakončuje Müller tesne vedľa bránky.
38min - Müllerovu strelu spoza šestnástky tečuje Ramos do tyče vlastnej bránky.
43min - po Costovej spätnej prihrávke a strele Götzeho výborne zasiahne brankár Navas a loptu vyráža.
45min - Ramos padá v šestnástke po súboji s Boatengom, penalta sa ale nepíska.

60min - po prihrávke od Costu Lewandowski na "pätke" nepochopiteľne minie prázdnu bránku.
64min - ďalekonosnú strelu Kroosa vyráža Manuel Neuer.
73min - Danilova strela spoza šestnástky letí nad bránku.
78min - Hojbjergovu gólovú strelu spoza šestnástky vyráža brankár hostí.
80min - Alabov priamy kop z asi 30 metrov mieri do dolného rohu bránky, Navas je ale pozorný a loptu chytá.
86min - Costova ďalekonosná strela letí tesne vedľa bránky.
89min -  0 : 1 smer Costovho priameho kopu zmení Lewandowski špičkou kopačky a lopta končí v sieti.
90+2min - Costovu strelu z otočky vyráža brankár Navas. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu a pečatí naše víťazstvo na Audi Cup-e 2015.