18:30

Allianz Arena München

FC Bayern - Hertha Berlin

1 : 0 (0 : 0)

V 30.kole Bundesligy nastupujeme na domáci zápas proti Herthe aj vinou rozsiahlej maródky, aj kvôli šetreniu hráčov pred domácim semifinálovým zápasom Nemeckého pohára proti Dortmundu, v základnej zostave: Neuer - Rode, Boateng, Dante, Weiser - Schweinsteiger - Lahm, Gaudino - Müller, Lewandowski, Götze.

9min - Schulz odcentruje a Stocker zakončuje vedľa bránky.

14min - Müllerova hlavička letí tesne vedľa bránky.

17min - Gaudinova strela končí v náručí brankára Burcherta.

18min - Müllerovu prízemnú strelu chytá brankár hostí.

24min - strela Kaloua letí nad bránku.

35min - Boatengova strela letí vysoko nad bránku.

46min - Gaudina strieda Kurt.

51min - Lewandowski sa v dobrej pozícii pošmykne a nedostane sa k zakončeniu.

52min - Weiserov center končí v náručí brankára hostí.

55min - Schulz postupuje po obrovskej chybe našej obrany od polovice ihriska sám na brankára. Manuel Neuer vybehne, zmenší strelecký uhol a tak ho zakončenie útočníka hostí trafí iba do ramena a vďaka tomu končí lopta vedľa bránky.

62min - Kalou vidí ŽK za bránenie v rozohrávke Manuela Neuera.

65min - Lewandowského strela letí vysoko nad bránku.

66min - obe mužstvá striedajú. Hostia Kaloua za Ndjenga a naši Thiaga za Müllera.

68min - Boatengovu prízemnú strelu z veľkej diaľky pohodlne chytá brankár hostí.

73min - hostia striedajú Stockera za Hegelera.

75min - naši striedajú Götzeho za Pizarra.

77min - po Thiagovom centri vyráža gólovú hlavičku Lewandowského krásnym zákrokom brankár Burchert.

79min - Boatengov center posiela Schweinsteiger hlavou do tyče.

80min  1 : 0 Weiser sa nádherne individuálne presadí cez 3 hráčov, vnikne do šestnástky a posiela spätnú prihrávku na Schweinsteigera, ktorý nechytateľnou strelou rozvlní sieť.

83min - Wagner strieda Schulza.

84min - Manuel Neuer si dovolí na útočníka hostí svoju obľúbenú kľučku, pri ktorej ale asi mnohým z nás pri skóre 1 : 0 tuhne krv v žilách :-).

87min - Lewadowski posiela spoza šestnástky na brankára hostí slabú prízemnú strelu.

88min - Schweinstegerovu strelu z dobrej pozície vyráža brankár Burchert, k následnej dorážke sa nedostanú ani Lewandowski ani Pizarro.

90+2min - hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "Po Lige majstrov sme hrali s množstvom mladých. Vedeli sme, že to bude ťažké. Mali sme v nohách veľa minút a málo prestávky. Tím je skvelý. Som neuveriteľne pyšný na svojich hráčov, pretože to nebolo ľahké po Lige majstrov. Teraz máme veľkú výzvu pred sebou. Sme skoro šampióni. Teraz sa musíme sústrediť na ďalšie súťaže."

Manuel Neuer: "Hertha bola veľmi hlboko, bránili na hranici šestnástky. Vzhľadom k tomu je to dobrý výsledok. Dúfam, že sme si ušetrili šance na utorok. Nie je to jednoduché, keď hráte raz za dva alebo tri dni. Vzhľadom k tomu, že je nás tak málo. Mohli ste to vidieť v prvej polovici. Boli sme trochu pomalí. Výsledkom je ale úplne v poriadku."

Mitchell Weiser: "Berlín bol hlbok. To bolo pre nás ťažké, museli sme byť trpezliví a nakoniec sme boli odmenení."

Pál Dárdai (tréner Hertha Berlín):  "'Som veľmi smutný, pretože tím odohral veľmi dobrý prvý polčas. V druhom polčase sme nevyužili obrovskú príležitosť ujať sa vedenia, na konci si ale Bayern Mníchov zaslúžil vyhrať. V konečnej fáze, oni urobili veľký tlak, ale som hrdý na svoje mužstvo, hrali sme dobre takticky, disciplinovane, nemôžem viniť nikoho."

Nico Schulz (Hertha Berlín): "Ja viem, že som aml využiť skvelú príležitosť. Je to moja chyba. Taký je ale futbal."