Rozhovor Dante - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Bleskový rozhovor s Dantem...
Napätie je veľké. V stredu to bolo na tréningu ťažké. Žiadna lopta sa nevypustila, žiadny suboj sa len tak
jednoducho neprehral. Po zhruba 90-minútovom spoločnom tréningu, Jupp Heynckes ešte nacvičoval varianty s vybranými hráčmi. Prvý zápas druhej časti sezóny proti Greuther Fürth (sobota, 15:30) sa už blíži.

Po rannom tréningu sa pristavil na bleskový rozhovor pre fcbayern.de Dante. Brazílčan potvrdil: Tím sa nevie dočkať na prvý súťažný zápas v roku 2013! Dante podotkne, že v prichádzajúcich dňoch sa na tréningu dosť pritvrdzuje.

Bleskové interview:


fcbayern.de: Dante, 25 stupňov v Dohe, teraz táto zima v Mníchove. Ako s tým bojujete?
Dante: To pre mňa nie je žiadny problém, ja som už vlastne skoro ako nemec. (smiech) Nie, vážne: Toto sú naozaj pravé teplotné zmeny. Nie je to také ľahké. Ale bedákanie nepomôže, musíme cez to jednoducho prejsť.

fcbayern.de: Cez uplynulý víkend ste odohrali 2 priateľské zápasy, momentálne beží posledný tréningový týždeň pred druhým kolom. Ste pripravení na druhú sériu?
Dante: Pracovali sme určite veľmi dobre, to som si istý. V priateľských zápasoch bolo vidieť, že ešte to treba dotiahnúť. Musíme preradiť stupeň, hrať agresívnejšie, byť rýchlejší vo svojích hlavách a ukázať ešte viac.

fcbayern.de: Fürth je aktuálne posledným tímom v tabuľke. Na čo sa v sobotu zameriate?
Dante: Rozhodne chceme ísť do zápasu ostro a koncentrovane. Fürth hrá o záchranu. To bude nepríjemný zápas, budú behať "o život" a striehnuť na kontru. Musíme bdieť a nedopustiť aby sme na konci zažili prekvapujúci výsledok.

fcbayern.de: Tešíš sa na druhú časť?
Dante: Oh áno! Nesmierne sa teším, že sa to konečne opäť rozbehne. Letná a zimná prestávka, to nie je nič pre mňa, ja potrebujem zápasy. Dúfam, že budeme mať dobrý štart a pripravíme fanúšikom v Allianz arene opäť zábavu.


Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist