Torino

Juventus - FC Bayern

0
: 2 (0 : 0)

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti "Starej dáme" nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Müller, Robben - Mandžukič.

7min - zápas začíname ŽK Mandžukiča za faul/nefaul na Chielliniho a čo je horšie, Mario si v 1. zápase semifinále pre disciplinárny trest nezahrá.
9min - po Ribéryho centri pred bránku, končí zrazená strela Mandžukiča rohom.

13min - ŽK pre Bonucciho za faul na llera. Po následnom PK hlavičkuje van Buyten vedľa bránky.
21min - Robbenov strelecký pokus letí vysoko nad bránku.
23min - Neuer vyťahuje nádherný zákrok a vyráža gólový priamy kop Pirla.
29min - Quagliarella posiela ďalekonosnú strelu vysoko nad našu bránku.
32min -
llerova nepresná strela končí vedľa.
35min - zraneného van Buytena strieda Boateng.
39min - Buffon vytláča gólovú strelu Alabu spoza šestnástky.
44min - Robbenova strela letí vysoko nad bránku.
45+1min - Ribéryho strela končí v Buffonovom náručí.

47min - Pirlov zblokovaný priamy kop asi z 20 metrov končí v náručí Manuela Neuera.
48min - strela Quagliarellu končí končí tesne vedľa našej bránky.
52min -
llerovi v dobrej šanci vypichne Quagliarella loptu na roh. Po jeho rozohraní letí lopta z kopačky Alabu vysoko nad bránku.
57min - Robbenova strela spoza šestnástky končí na tyči domácej bránky.
64min -
0 : 1 priamy kop Schweinsteigera usmerňuje Martínez do bránky, Buffon ale loptu vyráža, na hlavičku Mandžukiča je už ale prikrátky.
66min - po rýchlom protiútoku letí
llerova strela z dobrej pozície nad bránku. Domáci následne striedajú. Z ihriska odchádza Quagliarella, na jeho miesto prichádza Matri.
69min - domáci opäť striedajú. Ihrisko opúšťa Padoin a do hry prichádza Isla.
72min - pri črtajúcej sa šanci domácich je pri lopte skôr Manuel Neuer.
78min -
llerova strela mieri tesne vedľa.
79min - posledné striedanie v domácom mužstve. Marchisia strieda Giaccherini.
80min - Ribéryho strieda Gustavo.
83min - Mandžukiča strieda Pizarro.
87min - Robbenovu prízemnú strelu vytláča brankár Buffon na roh.
90+1min -
0 : 2 Pizarro po peknom Schweinsteigerovom vysunutí pečatí výsledok zápasu.

Matthias Sammer:
"Sme veľmi radi, že sme v ďalšom kole. Povedali sme, pred zápasom, že tu chceme vyhrať."

Jupp Heynckes: "Sme medzi veľkými tímami, silnými súpermi v semifinále. Bola to veľká zábava hrať v takom modernom štadióne s touto atmosférou. Očakávali sme tlak Juve od začiatku. Zo začiatku sme nemali veľmi dobrú organizáciu v obrane a to je dôvod, prečo sme tu a tam dostali do problémov. Kúsok po kúsku ame ale ovládli hru. V 2.polčase sme už hrali našu hru a preto je naše víťazstvo zaslúžené."

Philipp Lahm:
"Bolo dôležité, že sme ustáli úvod zápasu. Tam sme boli pod tlakom. Potom prišli prvé dobré príležitosti. V prvej štvrťhodine sme nehrali tak dobre. Úctu Juve a fanúšikom. Bola to senzačná atmosféra. V semifinále sú všetky tímy na rovnakej úrovni. Sú tam dve nemecké tímy. Takže môžeme byť šťastní."

Manuel Neuer: "Bolo jasné, že sa nebudeme tlačiť vpred. Domáci mali nebezpečné voľné kopy, ale inak sme ovládali hru. Najmä v 2.polčase, pretože sme zmenili spôsob, akým sme hrali. Zaslúžili sme si vyhrať. Musíme zostať v pokoji aj ďalej. Veríme sami v seba a vieme čo môžeme. Naša súdržnosť je skvelá, čo je dôležité pre najbližších niekoľkých týždňov."

Mario Mandzukič: "Dôležité bolo, že sme hrali ako v Mníchove. Bola to dobrá atmosféra a ťažký zápas. Vedeli sme, že musíme zostať v pokoji a streliť gól. Urobili sme to. Som rád, že som sa trafil a som rád, že sme postúpili, ale my sme ešte neskončili."

Arjen Robben:
"V 1.polčase sme mali fázy, kde sme nehrali dobre a boli trochu nervózny. V 2.polčase sme hrali dobre, boli sme presvedčiví a ovládli sme viac hru. Celkovo sme si zaslúžili vyhrať najmä za druhý polčas."