20:30

FC Bayern
- FC Ingolstadt 04

6 : 0 (1 : 0)

Na stretnutie 2.kola Nemeckého pohára nastupujeme v zostave, ktorá je oproti tradičnej značne pozmenená. Tréner Jupp Heynckes sa rozhodne šetriť najväčšie hviezdy mužstva. Zostava teda vyzerá takto: Butt - Contento, Gustavo, Boateng, Rafinha - Tymoshchuk, Pranjič - Alaba, Kroos, Müller - Petersen

2min - Buddle sa z polovice ihriska pokúša prelobovať Butt, no lopta letí vysoko nad bránku.
4min - center Görlitza pohodlne chytá Butt.
7min - Alabov center a hlavička Petersena nad bránku.
13min - Tymoshchukov ďalekonosný strelecký pokus s námahou boxuje brankár Kirschstein.
14min - PK Kroosa po faule na neho mieri do náručia brankára hostí.
15min - RK Alabu priklepne Müller hlavou na nohu Petersena, ten triafa loptu iba do rúk brankára Kirschsteina.
16min - Alaba potiahne loptu do šestnástky, spätnou prihrávkou nachádza Petersena, jeho strelu z bránkovej čiary vykopáva Pisot.
21min - strela Finka mieri vysoko nad našu bránku.
23min - Petersenova strela mieri presne do rúk brankára Kirschsteina.
29min - Pranjičov strelecký pokus iba do rúk brankára hostí.
33min -
1 : 0 strelu Müllera, ešte tečuje Pisot a brankár Kirschstein je bezmocný.
42min - strela Görlitza mieri vysoko nad bránku.
44min - Alabov center, hlavou pristaví Petersen pre Kroosa, jeho strela od zeme končí nad bránkou hostí.
45min - s naplnením riadneho hracieho času hlavný rozhodca končí dnešný 1.polčas.

49min -
2 : 0 Gustavo prihráva Alabovi, ten si 2 kľučkami vylepší streleckú pozíciu a presne k tyči zakončí.
51min - Petersen vniká do šestnástky a jeho prízemná strela iba veľmi tesne míňa bránku hostí.
53min -
3 : 0 prihrávku Gustava predlžuje Contento na Petersena a ten sa už tento krát nemýli a na jeho prízemnú strelu je brankár Kirschstein krátky.
55min - strelu Müllera po rýchle rozohranom priamom kope chytá brankár hostí.
58min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Odchádza Knasmüllner a na jeho miesto prichádza Leitl a odchádza aj Caiuby a prichádza Buchner.
62min - center Rafinhu posiela Alaba hlavou tesne vedľa bránky. Striedame. Odchádza Müller a prichádza Olič.
65min - strelu Oliča s námahou chytá brankár hostí.
70min -
4 : 0 Kroos vysúva prihrávkou za obranu dvojicu Pranjič-Petersen. Pranjič prepúšťa loptu na Petersena a zároveň viaže na seba stopéra hostí a tak má Nils dostatok času aj priestoru aby pohodlne zakončil.
73min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Usami.
74min - ďalekonosný strelecký pokus Contenta kryje brankár Kirschstein.
75min - posledné striedanie hostí. Odchádza Buddle a prichádza Akaichi.
78min - strela Buchnera mieri vedľa bránky Butta. Z následného protiútoku posiela Olič prihrávku na Alabu a ten iba tesne míňa bránku.
79min - krížna strela Oliča míňa bránku hostí.
82min -
5 : 0 Usami peknou prihrávkou za obranu vysúva Rafinhu a jeho strelu zráža do vlastnej bránky Matip.
84min - Pranjič centruje na Petersena a jeho hlavička končí tesne vedľa bránky.
90min -
6 : 0 Usami si narazí loptu s Oličom a sám zoči-voči brankárovi Kirschsteinovi nezaváha. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Zápas 2.kola Nemeckého pohára proti momentálne poslednému celku druhej Bundesligy sme teda s veľkým prehľadom zvládli. Úvod zápasu bol trochu rozpačitý, loptu sme držali, no chýbali gólové príležitosti. Za zmienku stojí snáď len pokus Petersena zo 16min, ktorý z bránkovej čiary vykopol Pisot. Prvý gól prichádza po viac ako polhodine hry, keď Pisot tentokrát nezasiahne tak dobre ako v 16min a zráža si strelu M
üllera do vlastne bránky. Do tejto chvíle pôsobili hráči hostí koncentrovane a snažili sa aspoň brániť, po góle akoby rezignovali. Po zmene strán ich definitívne na kolená zrazia 2 rýchle góly v 48 a 53 minúte, prvý z kopačky Alabu, druhý z kopačky Petersena. Od tejto chvíle je zápas prakticky exhibíciou. Hosťom nepomohlo ani dvojnásobné striedanie v 58min, naopak v našom mužstve hru oživil v 62min príchod bojovníka Ivicu Oliča. A prichádzajú aj ďalšie góly. V 70min strieľa svoj druhý dnešný gól Petersen, v 82min si strelu Rafinhu zrazí do vlastnej bránky Matip a v 90min sa presadí aj Takashi Usami. Dnes si teda s chuťou zahrali aj hráči z lavičky a navyše sme ušetrili sily našich opôr. Na vyhlasenie muža zápasu som mal dnes dvoch kandidátov. Dvojgólového Petersena, ktorý ukázal, že má inštinkt strelca a jednogólového Davida Alabu, ktorý odohral veľmi dobrý zápas, veľa nabehal a počas celého stretnutia bol veľmi aktívny. Nakoniec som sa rozhodol pre mladého rakúšana a za muža zápasu vyhlasuje Davida Alabu. Meno osemfinálového súpera sa dozvieme v nedeľu 30/10/2011 večer v priamom prenose televízie ZDF od 17:10. Zápasy sa budú hrať 20 a 21.decembra. Okrem nášho mužstva postúpilo medzi najlepších 16 mužstiev ešte 11 prvoligistov (Hertha BSC, Borussia Dortmund, Hamburger SV, 1.FSV Mainz, FC Schalke 04, 1.FC Nürnberg, VfB Stuttgart, 1. FC Kaiserslautern, FC Augsburg, Borussia Mönchengladbach, 1899 Hoffenheim), 3 druholigisti (VfL Bochum, Fortuna Düsseldorf, Greuther Fürth) a mužstvo zo štvrtej divízie (Holstein Kiel). Najbližší zápas nás čaká v sobotu 29/10/2011 keď o 15:30 na domácom štadióne privítame mužstvo 1.FC Nürnberg. Po minulotýždňovej prehre v Hannoveri samozrejme všetci očakávame víťazstvo.

Jupp Heynckes:
"Použil som dnes hráčov, ktorí v posledných týždňoch nemali toľko odohraných minút. Po 90 minútach môžem povedať, že to stálo za to. Prvá polovica bola trochu hrboľatá. Ťažko sme sa presadzovali, súper stačil vybudovať obranný val. Po prestávke rozhodli góly na 2 : 0 a 3 : 0. Potom sme hrali veľmi hladko a bezpečne sme kombinovali smerom dopredu. Bolo zábavné týchto mladých chlapcov sledovať. "