22/01/2011
15:30

FC Bayern - 1. FC Kaiserslautern

5 : 1 (1 : 0)

V 19.kole Bundesligy sme privítali na domácom štadióne 1. FC Kaiserslautern. Po minulotýždňovej remíze na ihrisku Wolfsburgu, sme očakávali prvé tohtoročné bundesligové víťazstvo. To sa síce zrodilo s celkom pekným skóre, ale s predvedenou hrou, najmä v obrane, nemôžme byť spokojný ani z ďaleka. Skúsenejší súper by mohol v budúcnosti zmätky, ktoré v nej vznikali nekompromisne trestať. Hviezdou zápasu sa stal 3 gólový Mario Gomez. Nastupujeme v zostave Kraft - Pranjič, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Gustavo, van Bommel - Robben, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

3min - po Pranjičovej nepresnej rozohrávke sa do šance dostáva Nemec, jeho strela letí  vedľa bránky.
8min - po súboji s Kraftom padá Petsos, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
10min - Gomezova spätná prihrávka nenachádza v šestnástke nikoho, následný Robbenov strelecký pokus mieri iba nad bránku.
11min - zmätky v našej obrane vyústia až do nebezpečnej strely Tifferta tesne nad bránku Krafta.
20min - náš rýchly protiútok sa končí Robbenovou strelou vedľa bránky hostí.
27min - Robben sa prekľučkuje cez 3 obrancov hostí, ale jeho prihrávka na Schweinsteigera už nemá potrebnú razanciu.
33min - Gomez zbieha do šestnástky, ale loptu si hodí ďaleko a tak ho stihne č.20 Rodnei zakrižovať.
35min - Iličevičova ďalekonosná strela letí nad našu bránku.
38min - po Robbenovom oblúčiku do šestnástky, v súboji tiesnený Gomez padá, ale rozhodca situáciu neposúdi ako faul.
41min - Müller vniká do šestnástky, ale jeho pokus dobre odhadne brankár Sippel a vybehnutím prikryje loptu.
45min - Iličevičovu nebezpečnú a presnú strelu výborným zákrokom vytláča Kraft na roh.
45+1min -
1 : 0 už v nadstavenom čase 1. polčasu loptu vyváža z našej polovice Müller, ktorý presnou prihrávkou za obranu nachádza Robbena, tomu rýchlostne nestačí obranca hostí a Robben po kľučke na brankára, triafa loptu do opustenej bránky hostí.

48min -
2 : 0 Robben sa prekľučkuje cez 3 obrancov hostí, posiela perfektnú prihrávku na Schweinsteigera, ten posúva loptu pred bránku na Gomeza a ten už má ľahkú prácu a zvyšuje skóre.
51min - Schweinsteigerova hlavička vedľa bránky hostí.
53min - Robbenovu gólovú strelu vyškriabe spod brvna brankár Sippel.
57min - Robbenov pokus o obstrelenie brankára, končí v náručí Sippela.
58min - hlavička Amedicka do rúk Krafta, z následného protiútoku Robbenova strela tiež do rúk brankára hostí.
61min - Iličevičovu strelu chytá Kraft, Müllerov strelecký pokus s protiútoku končí zblokovaný na rohu.
62min -
2 : 1 po Tymoshchukovej chybe hostia znižujú skóre, keď Anatoliy zlým spracovaním iba pristaví loptu Morávkovi a ten už nemá problém prestreliť Krafta.
65min - po faule na Müllera vidí Kirch ŽK, z následného PK mieri Tymoshchuk vedľa bránky.
65min - dvojnásobné striedanie hostí, strelca gólu Morávka strieda Hoffer a Petsosa zasa Amri.
69min - po neodpískanom faule na seba, vidí Tiffert za protesty ŽK.
73min - Bugera vidí po faule na Robbena ŽK.
74min - Altintop strieda Robbena.
76min - hostia striedajú. Bugeru strieda Jessen.
77min - Iličevičova strela vedľa bránky.
80min -
3 : 1 Altintopova zblokovaná prihrávka sa od domáceho obrancu odrazí ku Gomezovi a ten už vie čo v takýchto situáciách robiť.
85min -
4 : 1 po Schweinsteigerovej prihrávke a kľučke na domáceho obrancu strieľa Gomez svoj 3 dnešný gól a ďalší tohto sezónny hattrick je na svete.
86min - Gustava strieda Breno.
89min - v dobrej šanci sa ocitne Tymoshchuk, ale preváha správny čas na strelu.
90+1min -
5 : 1 tak ako v 1.polčase, aj v nadstavenom čase 2.polčasu strieľame gól. Altintop krásne vnikne do šestnástky a prihrávkou nachádza pred bránkou Müllera, ktorý sa nemýli a uzatvára skóre stretnutia. Následne hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Zápas sme teda zvládli a povinné 3 body sú naše. Spokojný však možme byť iba s počtom strelených gólov a 3 bodmi, určite nie s výkonom. Príliš neoslnila najmä obrana. Bohužial v nej tréner van Gaal nechal opäť "vytrápiť sa" 2 strednopoliarov (Pranjič a Tymoshchuk), ktorým sa síce nedá uprieť snaha na neobvyklom poste, ale poňatím hry rozhodne do obrany nepatria. A chvíľami som mal pocit, že si zápas skôr pretrpeli ako užívali. Pochváliť dnes môžeme najmä útok, ktorý bol skutočne efektívny a vyťažil s minima maximum. Radosť s futbalu vidno najmä na Robbenovi, ktorého bolo plné ihrisko. Samozrejme nesmiem zabudnúť na hviezdu zápasu Maria Gomeza, ktorý opäť raz ukázal, že v premieňaní gólových príležitostí má naozaj vynikajúcu úspešnosť. Dnes sa blisol hattrikom. Najbližšie nás čaká, už v utorok večer, zápas štvrťfinále Nemeckého pohára na štadióne Alemannie Aachen. Z ihriska, tohto v strede tabuľky sa pohybujúceho mužstva 2.bundesligy, by sme si samozrejme chceli priviesť postup do ďalšieho kola Nemeckého pohára.