17:30
Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart - FC Bayern

3 : 5 (0 : 3)

Dnes sme v Mercedes-Benz Arena v Stuttgarte odohrali záverečné  kolo jesennej časti Bundesligy. V zápase bohatom na góly sme zvíťazili 3 : 5. Víťazstvo sme si zabezpečili prakticky už v 1.polčase, ktorý sme vyhrali 0 : 3. V 2.polčase sme zápas bezpečne kontrolovali. V závere, vedomí si náskoku, sme trochu poľavili v koncentrácii, čo súper využil na skorigovanie výsledku. Hattrickom sa v zápase zaskvel bývalý hráč Stuttgartu Mario Gomez.  Nastupujeme v zostave Butt - Contento, Breno, Tymoshchuk, Lahm - Ottl, van Bommel - Ribéry, Müller, Altintop - Gomez. V zostave nám chýba Bastian Schweinsteiger, ktorého do zápasu nepustilo nachladenie.

7min - po priamom kope veľká šanca Stuttgartu, hlavičku Bicakcica vyráža reflexným zákrokom Butt.
12min - opäť šanca domácich. Nebezpečnú strelu Träscha vyráža Butt na roh.
14min - M
üller si naráža loptu s Gomezom, ale jeho tečovaná strela končí v rukách domáceho brankára.
17min - Tymoshchuk vidí za faul ŽK.
25min - Lahmova centrovaná lopta iba do rúk brankára Ulreicha.
31min -
0 : 1 ller berie loptu Bicakcicovi, ktorý váha s rozohrávkou, po jeho krásnej prihrávke za obranu sa Gomez nemýli a posiela nás do vedenia.
36min -
0 : 2 obaja hráči si úlohy vymenia. Tentoraz Gomez zabojuje v rohu šestnástky o loptu, súboj vyhráva a posiela pred bránku prihrávku na Müllera. Ten, aj keď tiesnený 2 hráčmi, zvyšuje skóre.
43min -
0 : 3 po zlej rozohrávke domácich v strede poľa, získava Ottl loptu, prihráva ju Ribérymu, ten si dvoma kľučkami doprava pripraví streleckú pozíciu a z 20m nedáva domácemu brankárovi žiadnu šancu.
45min - koniec 1.polčasu

46min - cez polčasovú prestavku striedajú obe mužstva. V domácom drese nastupuje na miesto Gebharta
Harnik, v našom mužstve nahrádza Altintopa Pranjič.
46min - domáci pohrozia po rohovom kope. Hlavička Cacaua letí tesne nad našu bránku.
50min -
1 : 3 polčasové striedanie v mužstve domácich prináša efekt. Pogrebnyak uniká Tymoshchukovi a smeruje prihrávku na striedajúceho Harnika, toho neustráži striedajúci Pranjič a tak sa skóre mení.
52min -
1 : 4 naša odpoveď na seba nenechá dlho čakať. Ribéryho ľahučký prízemný center sa po chybe domáceho brankára Ulreicha odráža ku Gomezovi a ten zvyšuje náš náskok.
54min -
1 : 5 po zmätkoch v domácej obrane sa lopta dostáva k Müllerovi, ktorého pokus o lob domáci brankár končekami prstov vytláča, ale lopta sa odráža ku Gomezovi a ten završuje svoj hattrick.
57min - hlavička Pogrebnyaka mieri do brvna a následnú ďalšiu hlavičku Boku vytláča Butt.
58min - po ďalšej chybe domáceho brankára Ulreicha, keď loptu zle prikryje, mu ju M
üller v páde berie a prihráva ju Ribérymu, ale ten triafa iba pred prázdnou bránkou dobre postaveného domáceho obrancu.
60min - domáci striedajú. Na miesto Bicakcica prichádza Boulahrouz.
63min - po Pogrebnyakovom centri kryje Butt Kuzmanovičovu strelu.
65min -
2 : 5 Cacaou pas za obranu a striedajúci Harnik zaznamenáva svoj druhý gól.
67min - ŽK pre Tasciho po faule na Gomeza. Následne opäť striedajú obe mužstvá. Domáci striedajú Kuzmanoviča za Gentnera a naši Gomeza za Kloseho.
70min -
3 : 5 zdá sa, že domáci tréner Bruno Labbadia má na striedania nos. Striedajúci Gentner centruje loptu do šestnástky a po Buttovej chybe, ktorý sa nechá pomýliť skákajúcimi hráčmi domácich, končí nikým netečovaná lopta v našej sieti.
77min - M
üllera strieda Alaba.
79min - Pogrebnyak vidí po úplne zbytočnom rečnení od hlavného rozhodcu ŽK.
83min - Lahm stráca loptu, ale Pogrebnyakova strela smeruje vedľa Buttovej bránky.
92min - Alaba a van Bommel postupujú sami na domáceho brankára, ale postranný rozhodca neskoro ale predsa odmáva offside.
90+3min - hlavný rozhodca po 3min nadstavenom čase končí dnešné stretnutie.

Dnešný zápas sme teda zvládli. Rozhodli sme ho už v podstate v 1.polčase, kedy sme v priebehu 12min skórovali 3x a v podstate sme mali neuveriteľnú, 100 percentnú, úspešnosť premieňania gólových príležitostí. Za zmienku stojí najmä exportný gól Franka Ribéryho, na čo komentátor Sky stihol zakričať  iba "Alte Frank" teda "starý Frank". Po zmene strán, domáci síce vykresali iskierku nádeje gólom na 1 : 3, ale drámu odmietol gólmi na 1 : 4 a 1 : 5 práve hráč, ktorý na tomto štadióne strávil podstatnú časť svojej kariéry a to Mario Gomez. Opäť ukázal, že je kanonierom par excellense a v dnešnom zápase zaznamenal hattrick. Vedomí si náskoku sme síce poľavili v koncentrácii a domáci ešte prikrášlili výsledok, ale na našom víťazstve to už nič nezmenilo. 3 body do tabuľky znamenajú, že prezimujeme na 5.mieste zo stratou 14 bodov na vedúci Dortmund a 4 bodmi na druhý Mainz. Zároveň sme naším víťazstvom rozhodli, že nášho dnešný súper bude zimovať na nepríjemnej zostupovej priečke. Dnes, aj keď samozrejme vytŕčali jednotlivci ako napríklad 3 gólový Gomez, si pochvalu zaslúži celé mužstvo. Na tento štadión sa vrátime ešte v stredu 22/12/2010, keď s domácimi o 20:30 odohráme posledný tohtoročný zápas. Bude to zápas osemfinále Nemeckého DFB pohára. Verme, že sme si po dnešnej kanonáde nechali nejaké góly aj na tento zápas a podarí sa nám postúpiť ďalej.