Sústredenie Trentino - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Tréningový kemp v Trentine.
15/07/2012


Dnes sa začal tradičný tréningový kemp v talianskom Riva del Garda na severnom brehu jazera Garda. Po 45 minútach letu pristáli naši chlapci vo Verone. Odtiaľ sa autobusom presunuli do hotela. Popoludní absolvovali prvú tréningovú jednotku na štadióne Arco. Tá trvala 100 minút a sledovalo ju asi 1000 divákov, vrátane 60 reportétov a TV tímov a 17 fotografov. K mužstvu sa už pripojili aj Arjen Robben, Anatolyi Tymoshchuk a Mario Mandžukic. Večer nasledovalo tradičné privítanie v prístave Riva del Garda. Chlapcov vítalo na historickom námestí Piazza 3 Novembre okolo 2000 fanúšikov. Tým sa ako prvý prihovoril Matthias Sammer: "Ďakujem vám za vaše vrelé privítanie! To nás samozrejme zaväzuje pre budúcu sezónu." Následne hlásateľ Stephan Lehmann predstavil postupne všetkých 23 hráčov, ktorí cestovali do výcvikového tábora v Trentine. Chýbal ale tréner Jupp Heynckes, ktorý si kvôli zraneniu stehenného svalu musel nechať túto udalosť ujsť. Diego Contento pozdravil talianskych fanúšikov v ich rodnom jazyku. Matthias Sammer poďakoval za pohostinnosť fantastickému tímu hotela Lido Palace. Hermann Gerland dokonca povedal, že on ešte nikdy nebol v tak krásnom hoteli. Potom prehovoril Marco Benedetti, prezident spoločnosti Tourism Ingarda Trentino: "Je to pre nás samozrejme veľká česť. Sme hrdí, že Bayern rozložil svoj tréningový tábor v Lago di Garda / Trentino po tretí rok v rade. Vitajte."


Pondelok v Trentine.
16/07/2012


Druhý deň v Trentine sa niesol v znamení behov a šprintov a prebiehal prakticky bez lopty. Po zahrievacích cvičeniach na bungee lane sa chlapci rozdelili do skupiniek. Prvej skupinke sa venovali fitness tréneri Thomas Wilhelmi, Andreas Kornmayer a Marcelo Martins. V tejto skupinke dostávali najviac zabrať Daniel van Buyten, Rafinha a Shaqiri. Ďalšia skupinka v zložení Luiz Gustavo, Dante, Anatoliy Tymoshchuk, David Alaba a Mario Mandzukic trénovala koordináciu a obratnosť. Tretia skupinka v zložení Claudio Pizarro, Arjen Robben a Diego Contento pracovali na vytrvalosti a venovala sa stabilizačným cvičeniam. Štvrtá skupinka, ktorú tvorili najmladší hráči, trénovala pod vedením Petra Hermanna a Hermanna Gerlanda prihrávky a streľbu na bránku. Toni Tapalovic sa samozrejme venoval brankárom.


Utorok v Trentine.
17/07/2012


Utorok doobedu chlapci trénovali a podvečer o 18:00 odohrali prípravný zápas proti výberu Trentina. Chlapci si pred 2750 divákmi schuti zastrieľali a po polčase 0 : 6 sa skóre zastavilo na dvojciferných 0 : 11. Hattrickom sa blysli najmä Arjen Robben a mladá nádej z U-19 Kevin Friesenbichler. Gólový účet v Bayerne si otvoril aj Mario Mandzukic a obnovil Claudio Pizzaro.

výber Trentina - FC Bayern
0 : 11 (0 : 6)


Zostava vyzerala nasledovne:
Starke (46. Raeder) - Rankovic (46. Rafinha), Van Buyten (46. Wein), Dante (46. Can), Vrzogic (46. Contento) - Tymoshchuk (46. Schmitz), Gustavo (46. Alaba) - Robben (46. Weiser), Shaqiri (46. Pizarro), Markoutz (46. Hojbjerg) - Mandžukič (46. Friesenbichler).

Hlavným rozhodcom bol Francesco Scifo.

Góly: 0 : 1 Markoutz (6.), 0 : 2 Robben (10.), 0 : 3 Markoutz (11.), 0 : 4 Mandžukič (20.), 0 : 5 Robben (34.), 0 : 6 Robben (43.), 0 : 7 Alaba (52.), 0 : 8, 0 : 9 a 0 : 10 Friesenbichler (54., 64., 66.), 0 : 11 Pizarro (79.)


Štvrtok v Trentine.
19/07/2012


V Trentine sa vo štvrtok odpočívalo. Tréner Heynckes totiž mužstvu naordinoval voľný deň. Chlapci majú ale veľmi dobrú náladu. Doberali sa najmä Mario Mandzukic a Daniel van Buyten. Potom, čo Mario odpovedal na otázku čo robí najradšej vo voľnom čase: "Rád sa nudím a uživam si pokoj domova", mu Daniel odpovedal: "Mal by si si urobiť deti, potom by si už nikdy nemal žiadnu väčšiu nudu."

Makalo sa ale v Mníchove. Po dovolenke sa totiž do prípravy zapojil Franck Ribéry. Po testoch stability a agility, absolvoval 45-minútový beh v lese Perlacher.V médiách sa objavila informácia, že Bastian Schweinsteiger požiadal klub o to, aby nemusel vycestovať
na zájaz do Číny. Začalo sa samozrejme špekulovať o Bastianovej fyzickej a psychickej únave resp. zranení... Športový riaditeľ Matthias Sammer tieto informácie poprel, potvrdil však, že Bastian "vyslovil želanie" a že hlavným dôvodom bude "celkový balík"...


Koniec sústredenia v Trentine.
20/07/2012


Sústredenie v Trentine sme ukončili prehrou v prípravnom zápase proti SSC Neapol. Hneď po ňom sa chlapci vrátili späť do Mníchova. Tam sa však dlho neohrejú, pretože už v nedeľu odlietajú na zájazd do Číny. Mužstvo pocestuje  bez Bastiana Schweinsteigera a Philippa Lahma. Bastianovi nariadil tréner Heynckes intenzívnu kondičnú prípravu v Mníchove, neúčasť Philippa ospravednil jeho vyťaženosťou v uplynulej sezóne, keď odohral každý zápas.

FC Bayern - SSC Neapol 2 : 3 (1 : 1)

FC Bayern: Starke - Rafinha (46. Hojbjerg), Van Buyten, Dante, Contento - Tymoshchuk, Gustavo - Robben, Shaqiri, Alaba (39. Can) - Mandžukič (60. Pizarro)

SSC Neapol:
Rosati - Campagnaro (78. Grava), Cannavaro, Britos (60. Aronica) - Zuniga, Inler, Dossena (70. Vitale) - Dzemaili (88. Fornito), Hamšík (88. Palma) - Insigne (86. Novothny), Vargas (60. Pandev)

Rozhodca:
Petruzzo (Schio)
Divákov: 3 083 (vypredané)
Góly: 1 : 0 Alaba (16.), 1 : 1 Cannavaro (45.), 1 : 2 Pandev (67.), 2 : 2 Shaqiri (73.), 2 : 3 Insigne (82.)
Žlté karty:  - / Dzemaili

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist