09/08/2013
20:30

FC Bayern - Borussia Mönchengladbach

3 : 1 (2 : 1)

Ako úradujúci nemecký majster sme mali právo otvárať na domácom štadióne novú sezónu Bundesligy a tak sme v úvodnom  kole privítali Borussia Mönchengladbach. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Müller, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

6min - Robbenov center chytá brankár ter Stegen.
12min -
1 : 0 Ribéryho cester za obranu škrtne špičkou kopačky Robben a lopta putuje vedľa brankára ter Stegena do bránky.
15min -
2 : 0 po priamom kope Robbena a zakončení Ribéryho sa k odrazenej lopte v šestnástke dostáva Mandžukič a ľavou nohou posiela loptu do siete.
19min - Mandžukičova hlavička mieri tesne vedľa bránky.
24min - Raffaelovu strelu chytá Manuel Neuer.
30min - Neuer nádherným zákorokom chytá gólovú strelu Kruseho.
40min -
2 : 1 Raffaelov prízemný center si do našej bránky nešťastne zrazí Dante.
41min - Kramer vidí ŽK.
45min - s Arangovou strelou si v pohode poradí Manuel Neuer.

50min - Robbenovu strelu chytá brankár hostí.
54min - Stranzl vidí ŽK po faule na Ribéryho.
68-69min -
3 : 1 Domínguez zahrá v šestnáste rukou a na pokyn postranného rozhodcu odpíska hlavný rozhodca penaltu, tú ale Müllerovi ter Stegen vyráža. K odrazenej lopte sa opäť dostáva Domínguez, ktorý znovu zahrá rukou. K exekúcii ďalšej penalty sa postaví Alaba, ktorý ju bezpečne premieňa.
70min - hostia striedajú. Z ihriska odchádzajú Herrmann a Arango a na ich miesto prichádzajú Younes a Hrgota.
73min - Schweinsteigera strieda Kirchhoff.
77min - M
üllera strieda Rafinha.
83min - ŽK pre Mandžukiča po faule na Stranzla.
85min - striedajú obe mužstvá. Naši Kroosa za Martíneza a hostia Kramera za de Jonga.
87min - Robben padá v šestnástke po kontakte s
Domínguezom, tretia penalta sa ale už nepíska.
90+2min - hlavný rozhodca opíska koniec zápasu.

Pep Guardiola:
"Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Proti Gladbachu je to vždy ťažké. Prvých 15 minút 2.polčasu sme nemali žiadnu kontrolu nad hrou. Sme spokojní s prvým víťazstvom. Stále potrebujeme niekoľko víťazstiev, aby sme znovu získali sebavedomie."

Philipp Lahm: "Je dôležité, že ste vyhrali prvý zápas, to bol dobrý začiatok. Po nešťastnom vlastnom góle sa dostal súper trochu k sile. Sme radi, že po 45 dňoch prípravy sa začala sezóna."

Arjen Robben: "Dôležité je, že sme vždy hrali dominantne a agresívne dopredu. Potrebujeme ale viac času. Ešte nie sme tam, kde chceme ísť. Maličkosti stále chýbajú. Budeme ešte lepší v najbližších týždňoch."

Franck Ribery: "Sme radi, že sme vyhrali, pretože to bol ťažký zápas. Hrali sme s množstvom zábavy."

Dante: "Nebolo to jednoduché. Gladbach hral veľmi organizovane. Odohrali sme veľmi dobrý zápas a chceme sa este zlepšiť v nadchádzajúcich týždňoch. Tri body na začiatku sú veľmi dôležité, ale ešte to nebolo všetko perfektné."

Lucien Favre (tréner Mönchengladbachu): "Prvý zápas vonku v Mníchove - som spokojný s výkonom. Bol to zaujímavý zápas s mnohými šancami na oboch stranách. Po 3 : 1 sme hrali až príliš veľa na prednej strane, to bolo veľmi, veľmi nebezpečné. Pre mňa bolo dôležité, že sme sa odvážili hrať. Hrali sme dobre, ale stále existuje veľa vecí ktoré treba napraviť."

Martin Stranzl (Mönchengladbach): "Hrali sme celkovo dobre a mali dobré šance. Toľko príležitostí sme nikdy v Mníchove nemali. Preto škoda tohto zápasu."

Andre ter Stegen (brankár Mönchengladbachu): "Pri prvých dvoch góloch sme urobili niekoľko chýb. Boli sme ale statoční. Pri 2 : 1 sme si všimli, že zo ide. Urobili sme veľa pozitívnych vecí. Môže prísť na Bayern časom. Je dôležité, že sme sa pripravili na ďalšieho súpera."