15:30
Commerzbank-Arena Frankfurt

Eintracht Frankfurt  - FC Bayern

1 : 1 (0 : 0)

V 31.kole Bundesligy sme odohrali zápas na štadióne zostupom ohrozeného Eintrachtu Frankfurt. Po nepresvedčivom výkone si nakoniec odvážame domov bod za remízu 1 : 1, ktorú zachraňoval v 88 minúte gólom z penalty Mario Gomez. Poďme, ale k samotnému zápasu. Nastupujeme v zostave:  Butt - Contento, Gustavo, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Klose - Gomez.

3min - šanca domácich, Butt musí zasahovať po Feninovom centri, ktorý mieri na bránku.
5min - Ribéryho strelu zblokuje domáca obrana na rohový kop.
7min - Ribéryho center za obranu, iba slabo tečuje Müller a domáci brankár Fährmann loptu chytá.
12min - Gekasov slabý center chytá Butt.
18min - pekný individuálny prienik Müllera zblokujú až 2 obrancovia domácich na RK.
20min - Gomezov strelecký pokus končí nad bránkou domácich.
22min - Halil Altintop po spätnej prihrávke spoluhráča, triafa loptu vysoko nad bránku Butta.
26min - na PK Ribéryho po faule na Müllera nedosiahne nikto z nabiehajúcich hráčov.
27min - Gekasova strela nad bránku Butta.
29min - ŽK pre Köhlera po faule na Müllera.
30min - Gustavo odpratá loptu pred dobiedzajúcim kapitánom domácich Ochsom.
40min - Gustavo kope loptu vysoko do vzduchu, Butt si s ňou pred dobiedzajúcim Gekasom poradí.
41min - Feninov strelecký pokus vyráža dobre postavený Butt
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas

47min - Gomez v obrovskej šanci triafa loptu iba do domáceho brankára Fährmann.
54min -
1 : 0 po PK Köhlera, sa odrazená lopta dostáva k Rodemu a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
61min - po strele Müllera musí zasahovať domáci brankár Fährmann.
62min - po súboji v šestnástke padá Müller, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
65min - zbytočná ŽK pre Schweinsteigera a Ochsa po vzájomnom sácaní po odpískaní.
66min - ďalšia zbytočná ŽK, tentokrát pre Gomeza za rečnenie.
69min - Tymoshchuka strieda Kroos. PK van Buytena mieri vysoko nad domácu bránku.
71min - po centri Fenina, míňa v obrovskej šanci Gekas hlavou odkrytú bránku Butta.
72min - ŽK pre Junga za faul.
75min - po PK domácich za našu obranu, Russ iba tesne míňa loptu.
77min - Ribéryho ďalekonosný strelecký pokus vyráža domáci brankár Fährmann.
79min - Ribéryho centrovanú loptu chytá brankár Fährmann.
80min - Gomez z uhla triafa iba bočnú sieť domácej bránky.
82min - v obrovskej šanci Gekas sám pred Buttom míňa loptu.
83min - Müller v dobrej šanci triafa iba domáceho obrancu. Pri odkope domácich rozhodcovia nepostrehnú ruku Clarka v šestnástke a nepíska sa.
86min - Müllerov center odhlavičkuje domáci obranca pred dobiehajúcim van Buytenom na roh.
87min - Kroosov tečovaný strelecký pokus domáca obrana vyrazí, následne Gomezovu tvrdú strelu z diaľky fantasticky vyráža domáci brankár Fährmann.
88min -
1 : 1 faul na Gustava posúdi hlavný rozhodca ako penaltu, ktorú Gomez z prehľadom premieňa a zrovnáva skóre stretnutia. Navyše za faul videl Fenin ŽK.
90min - Gomez v dobrej šanci míňa domácu bránku. Hrať sa budú ešte 4 minúty.
91min - domáci tréner Daum je vykázaný na tribúnu.
93min - ďalšia zbytočná ŽK pre Gustava sa rečnenie po odpískaní faulu na Fenina.
94min - Fenina strieda Caio. Nasleduje ešte šanca Clarka a následne hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Zdá sa, že striedanie vynikajúcich a priemerných, často až zlých výkonov v tejto sezóne neprestáva. Po vynikajúcom minulotýždňovom zápase proti Leverkusenu, keď sme presvedčili nielen strelecky ale najmä výkonom a nasadením, sme dnes vo Frankfurte opäť odohrali zápas bez bojovnosti a nasadenia, ako by sme čakali, že sa súper namočený do záchranárskych prác porazí sám. Domáci tiež nepodali oslnivý výkon, ale umne bránili a nepúšťali nás do zakončenia. Navyše nám počas celého zápasu chýbala finálna prihrávka a moment prekvapenia a tak sme si vypracovali minimum čistých gólových príležitostí, ktoré by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky, aj to mám obavu, že by sme nepoužili všetky prsty. Domáci sa navyše po prestávke v 54 min ujali vedenia a dlho to vyzeralo, že si pripíšu do tabuľky k záchrane prepotrebné 3 body. Naši hráči začali byť navyše podráždený a nervózny, čoho dôsledkom boli 3 úplne zbytočné ŽK, pričom ani jedna nenasledovala bezprostredne za faul, ale všetky za rečnenie po odpískaní. Nakoniec však prišla 88min, ktorá rozhodla o výsledku stretnutia. Hlavný rozhodca, ktorý počas stretnutia mohol niektoré zákroky (aj v šestnástke domácich) posúdiť v náš prospech, tentokrát ukázal na biely bod po súboji Fenina a Gustava. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil Gomez a zariadil deľbu bodov. Počas celého stretnutia pôsobila naša hra staticky a bez nápadu, takže za tento výkon sme si viac ako bod dnes naozaj nezaslúžili. Dnes som najprv rozmýšlal, že po predvedenom výkone opäť nevyhlásim muža zápasu, kedže je naozaj ťažké vôbec niekoho vybrať, nakoniec som sa aspoň kvôli premenenej penalte a najmä zodpovednosti ktorú pri jej exekúcii na seba zobral, rozhodol pre Maria Gomeza. Kedže náš súper v boji o konečné 3.miesto v tabuľke, Hannover 96 uspel na ihrisku SC Freiburg, prenechávame mu žiaľ (snáď len dočasne) tretiu priečku. Čo je ale horšie, dnešnou remízou sme sa zbavili výsady mať rozhodnutie iba vo svojich rukách a teraz už musíme v posledných 3 kolách čakať aj na zakopnutie Hannoveru. Verme, že príde, rovnako ako musíme veriť, že v ďalšom 32.kole bundesligy si naši hráči poradia na domácom štadióne z odvekým rivalom FC Schalke 04. Určite bude nemenej zaujímavé sledovať, aké privítanie pripravia fanúšikovia zatiaľ ešte stále brankárovi Schalke 04 Manuelovi Neuerovi, o ktorého posezónnom prestupe do nášho mužstva sa špekuluje prakticky počas celej jarnej časti Bundesligy. Zápas odohráme v sobotu 30/04/2011 o 18:30.