Posledný zápas roka ukončila Robbenova pravačka - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Mario

Posledný zápas roka ukončila Robbenova pravačka.

20/12/2014

A je to tu. Rok 2014 nám končí, mali sme možnosť posledný krát vidieť Bayern v akcii. Na ihrisku Mainzu sme chceli úspešný rok ukončiť víťazne. Proti tomuto súperovi sme posledných 5 zápasov vyhrali, aj keď vždy to boli tesné zapasy, Mainz sa prezentuje dobre organizovanou hrou. Aj najnovšie zranenie Alonsa, Benatiu a Lewandowskeho však predznamenávali ťažký zápas.

Celá plejáda zranených hráčov spôsobila, že sme v zápase mali asi najmladšiu lavičku za posledné obdobie. Napriek tomu bolo v našich silách rozlúčiť sa víťazstvom. V 1.polčase sme sledovali vyrovnanú partiu, domáci sa prezentovali kvalitným bránením, a nebezpečnými protiútokmi, po jednom takom našťastie strelili gól z ofsajdu, takže uznaný nebol. Naopak v podobnej situácii sa ocitol Robben, no v tomto prípade sa rozhodcovia upískli a gól mohol byť uznaný. Hneď z následného protiútoku dostávame gól, po 8 zápasoch Bundesligy Neuer pocítil trpkosť inkasovaného gólu. Ani sa domáci nestihli radovať, a loptu si zobral Schweinsteiger a priamy kop skvele zatočil do súperovej brány! Tento skvelý chlapík mi naozaj tú celú dobu na začiatku sezóny chýbal, jeho hra a jeho dôležitosť pre Bayern je nepredstaviteľná. Höjbjerg hrajúci vedľa neho sa skutočne má od koho učiť. Jeho výkon bol tiež dobrý, niekedy hrajúci až veľmi na istotu, bolo tám aj pár stratených lôpt, ale kde inde ako v priamo v majstrovských zápasoch sa má naučiť najviac. Celkovo sme už v 1.polčase veľa vzruchu nevideli, duo Robbéry bolo cítiť menej, ako v tom druhom. Do toho vstúpil Mainz zase aktívne, a po chybičke v obrane prenikal Malli sám na Neuera, ten ale dokazujúc skvelú formu nedáva strelcovi šancu a šancu famózne likviduje. Priebeh zápasu bol naďalej vyrovnaný, Müller ani Götze sa akosi nevedeli dostať do zápasu a druhého menovaného vystriedal Pizarro. Zlomový okamih prišiel v hodine dvanástej. Ribéry získal loptu v strede, šikovne ju podržal, po ľavej strane mu už nabiehal 60-metrovým šprintom Bernat, ktorý aj dostal prihrávku a jeho center Robben pohodlne premieňa netypicky pravou nohou a góóól! Naše ofenzívne eso tak rozhoduje o 3 bodoch, aj keď treba dodať ze minimálne 80% podiel na góle majú práve Ribéry a Bernat, kde najmä Španiel previedol skvelý šprint napriek tomu, že uz bol koniec zápasu. Našiel však v sebe dostatok síl a nedovolil domácim získať bod, hoci si ho aj zaslúžili. Hráči si za zápas aj za celý rok zaslúžia pochvalu a taktiež Guardiola. Ten prekonal ako tréner v jesennej časti niekoľko rekordov a tak neprajníci môžu len ticho závidieť.

Teraz nás čaká vyše mesačná prestávka, veľmi dôležitá na načerpanie nových síl, doliečenie zranení. Bolo toho už naozaj dosť, 2014 bol strašne náročný, veď hrali sa aj MS a mnoho hráčov až teraz čaká zaslúžený oddych. Najbližšie sa aj s mojimi blogmi stretneme koncom januára, kedy sa opäť rozbieha Bundesliga. Na jar nás čakajú kľúčové zápasy v LM, a tak želaním do nového roka zostáva pevné zdravie pre všetkých hráčov a pokračovanie v úspešných výsledkoch. Buďme za tento rok vďační, veď pred pár rokmi sa nestávalo, že sme rok končili s tak nízkym počtom prehier. Všetkým fanúšikom želám nech si pod stromčekom nájdu dresy či iné suveníry Bayernu a - Šťastné a Veselé !

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist