21/04/2015
20:45

FC Bayern - FC Porto

6 : 1 (5 : 0)

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov, v ktorom musíme doháňať 2 gólové manko, nastupujeme na domácom štadióne proti FC Porto
v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Alonso, Thiago, Götze - Müller, Lewandowski.

10min – po rýchlom protiútoku sa k strele dostáva Müller, brankár Fabiano ju vyráža, dorážku Lewandowského zastavuje tyč.

14min –  1 : 0 Bernat odcentruje a Thiago hlavou rozvlní sieť.
21min - Müllerovu strelu spoza šestnástky chytá brankár hostí.
23min -  2 : 0 Alonsom na krátko rozohraný roh odcentruje Badstuber na hlavu Boatenga a ten zmaže manko z prvého zápasu.
25min - Quaresma fauluje Bernata zákrokom na žltú kartu, ktorú ale aktéri súboja nevidia ani po naslednej vzájomnej strkanici.
27min -  3 : 0 Lahm odcentruje na Müllera, ten loptu predĺži na Lewandowského, ktorý hlavou prekonáva brankára Fabiana.
33min - tréner hostí reaguje navzniknutú situáciu striedaním Reyesa za Ricarda.
34min - Herrera vidí ŽK za faul na Lewandowského.
35min -  4 : 0  Müller z 20 metrov vystrelí a domácim stopérom tečovaná lopta končí aj zásluhou chyby brankára Fabiana v sieti.
38min - Jackson Martínez vidí ŽK za filmovanie faulu.
40min -  5 : 0  Müllerova spätná prihrávka nachádza Lewandowského a ten pomedzi nohy domáceho stopéra posiela loptu presne k tyči.
42min - Badstuber vidí ŽK za faul na Quaresmu.
45+1min - Lahmovu strelu chytá brankár hostí.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú hostia Quaresmu za Nevesa. Götzeho strela končí tesne vedľa bránky.

57min - Alonsov priamy kop končí tesne nad bránkou.

61min - tečovaná strela Bernata letí tesne vedľa bránky.

64min - po rohovom kope mieri Badstuber hlavou tesne vedľa bránky.

65min - Ricardo vidí ŽK za faul na Bernata.

67min - Evandro strieda Brahimiho.

71min - Marcano vidí ŽK po faule na Müllera.

72min - Rafinhu strieda Rode.

73min -  5 : 1 Herrera odcentruje a Jackson Martínez z hranice offsidu hlavou znižuje skóre.

77min - strela Jacksona Martíneza tesne minie našu bránku.

79min - Lewandowského strela tesne minie bránku hostí.

86min - narodeninový oslávenec Weiser strieda Götzeho.

87min - Marcano fauluje Thiaga a vidí svoju druhú ŽK a teda nasledne samozrejme ČK a musí nútene z ihriska.

88min -  6 : 1 nariadený priamy kop po faule na Thiaga nechytateľne pošle do bránky Alonso. Následne musí lavičku hostí nútene opustiť tréner Lopetegui.

90min - Thiaga strieda Dante.

90+1min - po trme-vrme v šestnástke nedokážeme na viac pokusov dopraviť loptu do bránky.

90+3min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "To je šialenstvo! Som šťastný človek, že som tréner týchto vynikajúcich hráčov. Ďakujem svojim hráčom. Sme veľmi radi, že sme dosiahli semifinále. V posledných niekoľkých zápasoch sme mali problémy vytvárať šance a strieľať - dnes sme strelil gólov šesť! V druhej polovici sme sa snažili kontrolovať hru. Tiež preto, že Porto zmenilo svoj ​​systém. Ale mali niekoľko šancí. Cítil som v posledných niekoľkých dňoch, že to dokážeme! Uvidíme, čo príde v žrebovaní. Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme boli po semifinále lepším tímom."

Matthias Sammer: "Boli sme po celý čas pri tíme. Vedeli sme, že sa na nich môžeme spoľahnúť. Mali sme dobrú stratégiu, Philipp Lahm na pravej strane bol moment prekvapenia. Pep Guardiola je požehnaním pre nemecký futbal a pre Bayern."

Thomas Müller: "Nádherné! Ťažko to povedať slovami! Nemohlo to dopadnúť lepšie! Bola to obrovská rana. Obrovská pochvala celému tímu! Dnes to bolo chvíľami fenomenálne. Ak stojíte chrbtom k stene, potom to môže byť aj niečo krásneho. V druhej polovici sme trochu poľavili. Porto zmenilo štýl hry a už sme nemali toľko priestoru. Ale čo by som mal povedať na výhru 6 : 1?"

Robert Lewandowski: "Hrali sme naozaj najlepší polčas roka. Mnoho ľudí si myslelo, že to endokážeme, ale my sme FC Bayern! Vedeli sme, že sme museli šliapnuť na plyn, ale päť gólov za polčas, to je naozaj úžasné! Bol to neuveriteľný večer. Môžeme dokázať všetko! Chceme vyhrať všetko!"

Julen Lopetegui (tréner FC Porto): "My sme v prvom polčase hrali veľmi zle, nemali sme v držaní loptu. Potom jeden trpí. V druhej polovici sme ukázali lepší výkon a mali sme aj nejaké príležitosti. Bayern Mníchov je jedným z najlepších tímov na svete a favorit na víťazstvo v Champions League. Zaslúžili si vyhrať. Musím im pogratulovať. Odohrali skvelý prvý polčas."