20:45
El Madrigal Villarreal

Villareal CF - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na prvý zápas A-skupiny Ligy majstrov proti Villarrealu nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, van Buyten - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

7min -
0 : 1 Ribéry potiahne loptu do šestnástky, posiela spätnú prihrávku na hranicu šestnástky na Kroosa a ten krížnou strelou nedáva Lópezovi šancu.
10min - Nilmar strelou z cca 20 metrov triafa iba van Buytena.
14min - po rohu Kroosa letí Gomezova hlavička nad bránku.
17min - Nilmarov center preletí cez šestnástku, našťastie nenachádza jeho spoluhráčov.
20min - Schweinsteigerov strelecký pokus asi z 30 metrov López iba vyráža.
21min - Rossi sa vyhne offsideovej pasci, vedľa van Buytena nebezpečne vystrelí, ale Neuer je pripravený a strelu vyrazí. van Buyten sa pri obrannom zákroku zraní.
23min - zraneného van Buytena strieda Rafinha.
25min - Lahm vniká do šestnástky, jeho prihrávku pred bránku ale domáca obrana zblokuje.
26min - Gomezova nepresná hlavička letí vedľa bránky, navyše bol Gomez v offside.
28min - Ribéry si narazí loptu s Kroosom, Kroosova prihrávka je ale silnejšia a tak pozorný López vybehne a šancu zmarí.
31min - Ribéry sa nádherne uvoľní v šestnástke, ale pokazí finálnu prihrávku.
39min - Müllerov strelecký pokus končí zblokovaný domácou obranou na roh.
45min - poodrážaná lopta poskakuje v našej šestnástke, nakoniec ju Mario po zemi nebezpečne posiela na bránku, Neuer reflexívnym zákrokom zachraňuje. Hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - cez prestávku striedajú obe mužstva. My Gomeza za Petersena a domáci Sennu za Caniho. Müller posiela spätnú prihrávku na Kroosa, jeho strelu ešte tečuje Petersen, jeho teč je ale slabý a neohrozí brankára Lópeza.
47min - Petersen po centri Rafinhu v obrovskej šanci, osamotený pred Lópezom, triafa iba domáceho brankára.
53min - ŽK pre Tymoshchuka po faule na Caniho. Následný PK Rossiho letí vedľa bránky.
55min - Müllerova strela iba do rúk brankára Lópeza.
56min - ŽK pre Marchenu po faule na Schweinsteigera.
58min - domáci striedajú. Odchádza Nilmar, prichádza Rubén.
61min - Petersen v ďalšej veľkej šanci tento krát urobí všetko ako má, brankár Lopez zázračne vyráža loptu.
65min - Kroosovu strelu chytá brankár López.
69min - Müller vybojuje loptu v strede poľa, posiela prihrávku na Petersena a ten na Kroosa, ktorý v sklze posiela loptu iba do tyče.
72min - domáci striedajú. Odchádza de Guzmán a prichádza Camuňas.
76min -
0 : 2 Rafinha si ako obranca dovolí neskutočnú vec, na rohu šestnástky nasadí "jasličky" Sorianovi a prestrelí brankára Lópeza.
77min - Marchena fauluje Kroosa, no hlavný rozhodca ho ušetrí od druhej žltej a následnej červenej, paradoxne vidí ŽK za protesty Schweinteiger.
81min - Kroosa strieda Gustavo.
84min - držanie lopty 43% - 57% v náš prospech.
87min - Lahmova strela po prihrávke Ribéryho mieri nad bránku.
90min - Rossiho PK mieri vedľa bránky.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Náš jubilejný 150 zápas v Lige majstrov a prvý skupinový v tejto sezóne sme teda zvládli a do tabuľky A-skupiny si pripisujeme dôležité 3 body. Potešil aj výkon ktorý sme predviedli. Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Domáci si nevypracovali výraznejšie šance a hrali až s prílišným rešpektom. Mrzieť nás môže iba zranenie van Buytena, ktoré verme nebude vážnejšie. Rovnako verme, že Mario Gomez nestriedal cez polčas kvôli niečomu vážnemu. Do vedenia sme išli po prvej vážnejšej príležitosti, ktorú pre Kroosa pripravil Ribéry a Toni sa nemýlil a nechytateľne obstrelil brankára Lópeza. V ďalšom priebehu zápasu sme si vypracovali dostatok príležitostí, ale nie a nie potvrdiť vedenie. Keď už bola domáca obrana prekonaná, podržal ju dobrým zákrokom brankár López a keď už bol prekonaný aj on, pomohla mu tyč domácej bránky. Upokojujúci gól tak prišiel z kopačky, z ktorej by ho asi nikto nečakal. Po nádhernej individuálnej akcii, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani útočník, sa presadil Rafinha. Bol to zároveň jeho prvý gól v našom drese. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával. Kedže dnes nikto výraznejšie nevynikal individuálnym výkonom, za muža resp. mužov zápasu dnes vyhlásim celé mužstvo, pretože dnes to naozaj bolo kolektívne víťazstvo. Manuel Neuer si navyše naďalej udržal čisté konto a aktuálny stav minút je 658. Ak už som spomenul Manuela Neuera, práve na neho sa zaiste v nasledujúcich dňoch budú upierať pohľady všetkých jeho priaznivcov aj nepriaznivcov a tlak na jeho osobu bude zaiste enormný. Cez víkend je totiž na programe 6.kolo Bundesligy a práve v ňom si v nedeľu 18/09/2011 o 17:30 v Gelsenkirchene zmeriame sily s odvekým rivalom, mužstvom FC Schalke 04. Náboj zápasu zaiste dodá aj prvý návrat Manuela Neuera do rodného mesta v našom drese po predsezónnom prestupe k nám. Verme však, že nielen Manuel, ale celé mužstvo, zápas zvládne a poteší nás nejakým dobrým výsledkom.

Jupp Heynckes:
"Celkovo môžeme byť spokojný s výkonom tímu, no vždy sa nájdu detaily, ktoré treba zlepšiť. Zápas sme zvládli a ovládali. Škoda, že sme hneď po prestávke nepridali ďalší gól, mohli sme dohrávať pokojnejšie."

Toni Kroos:
"Sme radi i za výsledok 2 : 0, ale mali sme kopec šancí a mohli sme pridať ďalšie góly. Villarreal sme nepustili vlastne k ničomu, i tak by sme mali myslieť na to, že to môže byť ešte lepšie."

Ohlasy španielskej tlače:
Marca: "Bayern je na inej úrovni. Villarreal v žiadnej fáze nebol v pozícii, aby sa mohol pokúsiť o obrat."

Sport: "Bayern oslavuje svoj prvý zápas v Lige majstrov. Oktoberfest vopred. Villarreal nemal šancu."

Mundo Deportivo: "Prakticky bez prerušenia vo svojej vlastnej hre dominoval Bayern od začiatku do konca."

El Mundo: "Bayern prelomil neporaziteľnosť "El Madrigal" v Lige majstrov. FC Bayern podal jeden z jeho najlepších výkonov v posledných rokoch. Od stredy má tú česť byť prvým tímom, ktorý "žltých" porazil v ich pevnosti."

El Pais: "Ribéry postačoval. Villarreal nedokázal odpovedať na dovednosť Francúza a potenciál Bayernu. Franck Ribéry už zabudol na svoje zranenia, sústredí svoje úsilie na Bayern a ukazuje, prečo je futbal výnimočný. Čo Villarreal urobil bolo márne, lopta bola vždy u Bayernu a kto s ním zaobchádzal väčšinu času, bol Ribéry."