20:30
Stade Adrar Agadir

Guangzhou Evergrande F.C. - FC Bayern

0 : 3 (0 : 2)

Na semifinálový zápas Majstrovstiev sveta klubov v marockom Agadire proti čínskemu majstrovi Guangzhou Evergrande F.C. nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Boateng, Alaba - Lahm - Götze, Thiago, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

3min - po priamom kope Kroosa, letí lopta z nohy Lahma vysoko nad bránku.
15min - Kroosova nepresná strela vysoko nad bránku.
16min - center Lahma si Thiago spracuje na hrudi a pravou nohou posiela loptu do tyče.
21min - Ribéryho priamy kop letí nad bránku.
25min - Thiago päťičkou prihráva Kroosovi, ktorého bomba trafí brvno domácej bránky.
26min - Ribéryho strelu skrotí na 2x brankár Zeng.
34min - Ribéry padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
39min - Boatengova strela minie bránku.
40min -
0 : 1 po trme-vrme v šestnástke sa lopta dostáva k Ribérymu, ktorý z prvej prestrelí všetko pred sebou.
42min - Feng ubráni Mandžukiča, ktorý sa dostáva do šance.
44min - Mandžukičovu strelu s námahou vyráža brankár Zeng.
45min -
0 : 2 Thiago centruje pred bránku a Mandžukič po "rybičke" posiela loptu hlavou do bránky.

46min - domáci cez polčasovú prestávku striedajú Huanga za Ronga.
47min -
0 : 3 Muriqui utečie Lahmovi, ten ho ale v poslednej chvíli pekným zákrokom odzbrojí. Götze s prispením Suna obstrelí domáceho brankára.
49min - Thiagova strela letí vysoko nad bránku.
58min - Kroosa strieda Martínez.
60min - Götzeho strelu vyráža Zeng pekným zákrokom s námahou na roh.
66min - Ribéry sa pohrá s domácim obrancom, trafí však iba brvno.
67min - Ribéry vysúva Götzeho, jeho strelu ale domáci brankár vyráža na roh.
68min - Zhao vidí ŽK za faul na Ribéryho.
70min - Thiagov priamy kop letí do náručia brankára Zenga.
72min - striedajú obe mužstvá. Domáci Muriquiho za Gaoa a naši Ribéryho za Shaqiriho.
75min - Shaqiriho strela mieri vedľa bránky. Mandžukiča strieda Pizarro.
76min - Rongova strela netrafí našu bránku. Zhaoa strieda Feng.
78min - Götzeho strela tesne míňa bránku.
79min - Shaqiriho strela triafa iba bočnú sieť.
81min - po akcii na jeden dotyk nestihne Rafinha presne zakončiť.
83min - Martínezova strela mieri vysoko nad bránku.
87min - po Shaqiriho centri a teči Götzeho vyráža domáci brankár loptu reflexívne na brvno po ktorom lopta doskacká mimo bránky.
90+3min - koniec zápasu s bilanciou: strely na bránku 1 : 27, rohové kopy 1 : 9 a držanie lopty 25%-75%.

Pep Guardiola:
"Gratulujem môjmu tímu. On si zaslúži byť vo finále. Hrali sme veľmi seriózne proti tímu, ktorý má rýchle krídla. S veľkým držaním lopty sme kontrolovali hru a vytvorili si veľa šancí. Napriek tomu to nebolo ľahké. Marcello Lippi je skvelý tréner."

Philipp Lahm: "Chceli sme zápas rozhodnúť už do polčasu. Trochu dlho sme čakali na 1 : 0, ale celkovo sme hral sebavedome. Tento turnaj je zvláštny, ale chceli sme do finále. Teraz chceme titul. To je naša práca. Potom môžeme pokojne ísť do zimnej prestávky."

Franck Ribéry: "Hrali sme dobre a k zápasu sme pristúpili s plnou vážnosťou. Sme profesionáli a chceme tu v Maroku vyhrať tento turnaj. To je dôležité. To je dôvod, prečo sme hrali aj dnes tak dobre."