Rozhovor Rafinha - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor s Rafinhom..."Pepa sme pochopili."

Teraz otravujeme súperov!


Obranca Bayernu Rafinha je momentálne vo svojej životnej forme. V sobotu v Mainzi absolvuje svoj 300. profesionálny zápas v Európe.

Tento Brazílčan porozprával o svojej domovine a prezradil, ako je jednoduché získať číslo jeho mobilu.

Rafinha poskytol rozhovor pre denník BILD.  Preklad vám prinášame vďaka Sue.

BILD: Pán Rafinha. Manuel Neuer nebol ešte nikdy v Brazílii. Preto si želá, aby ste ho pripravili na Vašu krajinu, aby vedel, čo ho na MS čaká. Máte nejaké tipy?
Rafinha: "Dám mu skutočne veľmi dobré tipy. Na to sa môže Manuel spoľahnúť. Moju Brazíliu si zamiluje. Ľudia sú veľmi pohostinní. A tak srdeční. Brazílčania nepotrebujú veľa peňazí na to, aby boli šťastní. Máme prenádherné pláže. Manuel vskutku zažije nezabudnuteľnú cestu."

BILD: No v lete, počas Pohára konfederácií, boli u Vás masívne protesty obyvateľov.
Rafinha: "Pre imidž Brazílie to vôbec nebolo dobré. Aj keď ľudia protestovali oprávnene. Bolo s nimi nespravodlivo nakladané. Dane boli privysoké, školy nekvalitné. Odvtedy sa však niečo urobilo. Výsledok protestov je teda dobrý."

BILD: Viacerí Vaši kolegovia z manšaftu idú na MS do Brazílie. Čo je s Vami?
Rafinha: "Dúfam, že budem pri tom. Môj brat, moja manželka, moja mama i moja dcérka - všetci mi držia palce. Ja som pripravený, som vo forme. Ale bolo by nesprávne, aby som nejako tlačil na moju nomináciu.
To nie je mojou úlohou. Nohy sú dôležitejšie ako ústa. Musím čakať, čakať, čakať. Hrávame dva krát do týždňa. Scolari má dosť možností vidieť ma. Musí ma vidieť."

BILD: Máte jeho mobilné číslo?
Rafinha: "Nie."

BILD: Má on Vaše mobilné číslo?
Rafinha: "Myslím, že nie. Ale môže sa opýtať Danteho. Alebo Luiz Gustava. Alebo ľudí na zväze. Raz som už bol pozvaný. Odvtedy som číslo mobilu nezmenil. Ak ma nominuje, budem sa tomu veľmi tešiť. No ak ma nepovolá, môj svet sa pre to nezrúti. Nebudem vôbec spochybňovať, ak to neklapne."

BILD: O pár týždňov budú Thiago, Martínez i Götze znova úplne fit. Máte obavy, že sa Lahm opäť posunie do obrany a Vy budete musieť na lavičku?
Rafinha: "U nás nemôže hrať každý jeden. Vôbec nie je hanbou, sedieť v Bayerne i na lavičke. Nemám z toho strach. Sľubujem, že som vždy pripravený, že som vždy plne sústredený a dám do toho vždy 100% - jedno či od začiatku zápasu, alebo len na päť minút."

BILD: V priemere má Bayern loptu v držaní až 66,5%, necháva súperov, aby sa naháňali a pobehovali. Myslíte, že je to pre súpera frustrujúce?
Rafinha: "Pochopili sme, čo Pep chce. Mám rád tento štýl. Tým nervujeme a otravujeme súperov. Často musia za nami behať. Pre hlavu je veľmi zaťažujúce, ak sa dlho nedostaneš k lopte."

BILD: Po minulej reprezentačnej prestávke si to Bayern dosť skomplikoval a prišli známe Sammerove výčitky a hromženie. Dá sa to očakávať i proti Mainzu?
Rafinha: "To nám vtedy len prospelo a poriadne nami zatriaslo. Ale nemyslím, že to budeme mať v sobotu veľmi ťažké. No dobre vieme, že Mainz nesmieme podceniť. Preto ani trocha nepoľavíme."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!  


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist