15:30
Commerzbank-Arena Frankfurt

Eintracht Frankfurt - FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na 28.kolo Bundesligy a zápas proti Eintrachtu Frankfurt, v ktorom máme víťazstvo v Bundeslige vo vlastných rukách (v prípade víťazstva) nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Shaqiri, M
üller, Robben - Gomez.

4min - Robben dobre vnikne do šestnástky, jeho finálnu prihrávku ale odvracia domáca obrana na roh.
10min - Shaqiri strelou spoza šestnástky triafa tyč domácej bránky.
20min - Robben nedosiahne na centrovanú loptu Müllera.
25min - Müller padá v šestnástke po kontakte s Russom. Hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Alaba trestuhodne zahodí, keď jeho prízemná strela netrafí bránku.
30min - domáci striedajú. Z ihriska odchádza Lanig a nahrádza ho Celozzi.
34min - Aigner vidí ŽK za faul na Boatenga.
36min - center Schweinsteigera boxuje brankár Nikolov na roh.
37min - Shaqiriho prihrávku skúša neúspešne trafiť z prvej Arjen Robben.
44min - Gomez padá v šestnástke po kontakte so Zambranom, ďalšia penalta sa ale nepíska.
45min - koniec 1.polčasu.

48min - Alabov priamy kop letí vysoko nad domácu bránku.
50min -Robbenov strelecký pokus z prvej, letí vysoko nad bránku.
51min - najprv Gomez a po jeho páde aj Robben, sa neúspešne pokúšajú pretlačiť loptu do bránky.
52min -
0 : 1 Lahmov strelecký pokus letí nad bránku. Pri následnom protiútoku vysúva Robben Lahma, ten posiela prízemný center na Schweinsteigera a Bastian posiela loptu do bránky nádhernou pätičkou.
57min - domáci Rode vystrelil mimo bránku.
59min - rohový kop domácich iba do rúk Manuela Neuera.
61min - strelu Inuiho pohodlne chytá Manuel Neuer.
62min- striedame. Z ihriska odchádza dvojica Müller, Robben a prichádza dvojica Gustavo, Ribéry.
64min - Gustavo vidí ŽK po faule na Aignera.
67min - Shaqiriho strela z otočky mieri vedľa bránky.
69min - prízemnú strelu Inuiho chytá Manuel Neuer.
70min - domáci striedajú. Odchádza Russ a prichádza Stendera.
74min - striedajú obe mužstvá. Z ihriska odchádza Gomez a na jeho miesto prichádza Pizarro. V domácom drese z ihriska odíde Matmour a nahradí ho Lakič.
75min - Shaqiri síce posiela loptu do bránky, vzrušenie je ale zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
78min - Lakiča v obrovskej príležitosti krásnym zákrokom vychytá Manuel Neuer.
82min - domáci reklamujú u hlavného rozhodcu Danteho hranie rukou v šestnástke, penalta sa ale nepíska. Hra pokračuje rohovým kopom. Po jeho rozohraní a hlavičke domácich, na bránkovej čiare reflexívne zachraňuje Neuer a Schweinsteiger odvracia loptu na roh. Po jeho rozohraní zakončuje z hranice šestnástky do bočnej siete Inui.
85min - Martínez stiahne Inuiho za dres a vidí za to ŽK.
89min - Pizarrova strela končí tečovaná domácou obranou vedľa bránky.
90min - nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min - hlavný rozhodca Florian Meyer odpíska koniec stretnutia a definívne spečatí náš triumf v Bundeslige v ročníku 2012/2013!!!

Uli Hoeneß:
"Hrali sme vynikajúcu sezónu. Zriedkavo tím vyhrá šampionát tak dominantne. Počas všetkých mnoho rokov, čo som pri FCB, si nemôžem spomenúť, že by sme tal ohromujúco a tak jasne 6 kôl pred koncom boli majstri. Predovšetkým tréner, ale tiež tím si zaslúži obrovské poďakovanie: Nič ste nevypustili a pracovali ste s veľkým náskokom dodnes. Nemôžem vyjadriť slovami, aký veľký cítim tento šampionát."

Matthias Sammer:
"Je to radosť a dobrý pocit. Mali by sme byť šťastní a podľa toho konať."

Jupp Heynckes:
"Dnes som to povedal hráčom na stretnutí, že je to môj prvý šampionát, ktorý prežívam takto emotívne. Všimol som si, že 9 hráčov sa dnes stalo nemeckým majstrom prvýkrát. Vyhrali sme zápas s trochou šťastia. Som nadšený. Po skvelom výkone proti Juventusu, bolo mimoriadne ťažké vyburcovať sa. Samozrejme, že to je emocionálny moment, ja som sa po 23 rokoch opäť stal nemeckým majstrom. V tej dobe už bolo trochu teplejšie. Pri takto nízkych teplotách som nikdy šampionát nevyhral - ani ako hráč, ani ako tréner."

Philipp Lahm: "Jednoducho sme chceli vyhrať a získať titul už dnes. Jedno pivo alebo iný nápoj si dnes doprajeme, ale ešte nie sme na konci. Tam je ešte dlhá cesta a máme stále veľké ciele. Stále máme pred sebou niekoľko zápasov. V obrane sme v tejto sezóne lepší, čo ma teší."

Arjen Robben: "Je to dnes naozaj skvelý deň. Keď stojíte na ihrisku, samozrejme chcete hrať dobrý zápas. Dnes to nebolo v našich silách. Máme opäť v stredu veľmi dôležitý zápas, ktorý sa počíta viac. Šampionát sme vyhrali a teraz to pokračuje. Napriek tomu 20 bodový náskok, to je skoro ako majstrovské dielo. Dokázali sme niečo, na čo môžeme byť hrdí. Teraz chceme viac."

David Alaba:
"Tvrdo sme pracovali a sme radi, že sme to dokázali. Radosť je obrovská. V stredu ale hráme opäť ťažký zápas, musíme sa sústrediť na seba. Napriek tomu sa teraz všetci tešíme."

Thomas Müller: "Je to divné, byť tak skoro majstrom. Vedeli sme samozrejme, že sa to môže stať aj dnes. Je to krásny okamih. Stanovili sme si ale niektoré pravidlá, pretože chceme zostať naladení. Zvyšok si  necháme pre seba. Máme ešte niekoľko vrcholov v najbližších niekoľkých týždňoch, takže by sme mali zostať naďalej sústredení."

Manuel Neuer:
"Až doteraz som sa len dotkol papierovej "schale" v kabíne. To bol skvelý pocit, ale teším sa, keď chytím pravú "schale". Môžeme byť hrdí na to, čo sme už dosiahli. Vieme, že máme pred sebou ešte dva hlavné ciele, v ktorých chceme dosiahnuť všetko čo bude možné."