06/10/2012
15:30

FC Bayern - 1899 Hoffenheim

2 : 0 (1 : 0)

V 7.kole Bundesligy sme odohrali zápas proti 1899 Hoffenheim v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

19min -
1 : 0 Ribéry sa pohrá s Beckom a strelou po zemi prestrelí brankára Casteelsa.
23min - Delpiere pred Mandžukičom odkopáva loptu na roh.
26min - M
üllera s tržnou ranou pod okom strieda Shaqiri.
28min - po
Lahmovom centri Kroos z prvej míňa bránku.
36min - držanie lopty 57%-43% v náš prospech.
39min - Ribéry v dobrej pozícii míňa bránku.

47
min -
2 : 0 Kroosovi sa v dobrej streleckej pozícii zapletie lopta medzi nohy, stihne ale prihrať Ribérymu a ten obstrelí brankára hostí.
55min - Williams vidí ŽK za protesty.
56min - Shaqiriho strela vedľa.
59min - ŽK pre Becka po faule na Ribéryho.
63min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Odchádzajú Usami a Joselu a prichádzajú Derdiyok a Volland.
64min - držanie lopty 59%-41% v náš prospech.
65min - Firmino vidí za protesty ŽK.
73min - po Shaqiriho centri, Martínez v dobrej pozícii hlavou míňa bránku. Hostia striedajú Ochsa za Schr
öcka.
76min - slabú strelu Becka chytá Neuer.
86min - Martíneza strieda Gustavo.
88min - Ribéryho stri
eda Rafinha.
90min - z naplnen
ím riadneho hracieho času, hlavný rozhodca končí zápas.

Jupp Heynckes: "Musíte vziať do úvahy, že v utorok sme mali ťažký zápas. Avšak, hrali sme inteligentne a šikovne a Hoffenheim sme nepúšťali do šancí. Boli sme veľmi motivovaní sa ujať vedenia hneď od začiatku."

Franck Ribéry: "Bolo dôležité vyhrať potom, čo sme prehrali posledný zápas. Taká porážka sa môže stať, ale my sme reagovali dobre. Pekne, že sme hrali na nulu. Musíme ísť ďalej. To bolo dôležité pre našu dôveru, pretože mnohí idú teraz do národného tímu. Musíme sa snažiť vyhrať všetky zápasy. To samozrejme nie je jednoduché, ale máme dobrý tím. Nemusíme sa pozerať na to, čo Dortmund alebo iné kluby robia. Dúfam, že to bude pokračovať až do budúceho roku."

Bastian Schweinsteiger: "Ligu sme začali so siedmimi víťazstvami a tak músíme byť spokojný. Po prehre s Borisovom sme sa ukázali v dobrom svetle. Teraz môžeme trochu relaxovať na Oktoberfeste."

Markus Babbel (tréner 1899 Hoffenheim):
"Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo domácich. Ja nie som spokojný s našou hrou, stále máme čo zlepšovať a potrebujeme aj trochu šťastia. Defenzívne to bol veľmi, veľmi dobrý výkon, ale bolo potrebné urobiť niečo dopredu."

Marvin Compper (kapitán 1899 Hoffenheim): "Celkovo sme boli príliš málo nebezpečný, aby sme tu niečo uhrali. Chceli sme, aby to vyzeralo dobre ale urobili sme pre to málo. Ak prehrávame, ťažko sa vraciame do zápasu. Hoci dostaneme šance, nevyužijeme ich. Chceli sme hrať odvážnejšie, ale nedokázali sme to a preto sa nám nepodarilo uspieť."

Koen Casteels (brankár 1899 Hoffenheim): "Bayern hral veľmi dobre. Snažili sme sa byť dobrý v defenzíve. Fungovalo to v 1.polčase veľmi dobre, ale nakoniec Bayern využil svoje šance. Urobili sme útočne príliš málo."