BL 27.kolo - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Reporty > jar 2013/2014


Bundesliga

27.kolo

utorok
25/03/2014
20:00
Olympiastadion
Berlin

  

Hertha BSC - FC Bayern

1 : 3 (0 : 2)


Netradične v utorok, nastupujeme na zápas 27.kola Bundesligy po ktorom už môžeme obhájiť majstrovský titul, v hlavnom meste proti Herthe v kladnej zostave: Neuer - Rafinha, Dante, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Götze - Müller.

1.polčas
6min -
0 : 1 Müller v šestnástke zasekne loptu a odcentruje, tá sa po tečovaní domácim obrancom dostáva ku Kroosovi, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
8min - Götzemu sa v dobrej šanci nepodarí prehodiť brankára Krafta.
10min - Alaba padá v šestnástke po kontakte s domácim obrancom, penalta sa ale nepíska.
14min -
0 : 2 Schweinsteiger posadí centrovanú loptu na hlavu Götzeho a ten nezaváha.
31min -
Kobiashviliho nepresná strela končí vedľa bránky.
37min - po Götzeho spätnej prihrávke posiela Müller loptu hlavou do brvna.
44min - lob Müllera tesne míňa domácu bránku.
45min - Robben padá v šestnástke, penalta sa ale opäť nepíska.

2.polčas
54min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Müllera strieda Mandžukič a Robbena Ribéry.
61min - Mandžukičovu gólovú strelu vyráža nohou brankár Kraft.

63min - Schweinsteigera strieda Thiago.
64min -
Kobiashviliho strieda Niemeyer.
65min - Ramos poriadne prifilmuje pristrčenie Rafinhom a hlavný rozhodca odpíska penaltu.
66min -
1 : 2 sám "faulovaný" Ramos penaltu "panenkovsky" premení.
69min - Skjelbred vidí ŽK za faul na Götzeho.
71min - domáci striedajú Mukhtara za Ronnyho.
77min - Lahm "nabije" Götzemu, ten ale prestrelí bránku.
79min -
1 : 3 Götze potiahne rýchly protiútok do šestnástky, prihráva Ribérymu a ten nádherným lobom zvyšuje skóre.
87min - Ramosa strieda Wagner.
90min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia a majstrovské oslavy sa môžu začať!!!

Sme majstri Nemecka !!!


Maťaš

Povedali po zápase:
Matthias Sammer: "Po prvé a predovšetkým, chvála trénerovi a tímu. Po poslednej úspešnej sezóne, sme pracovali veľmi odhodlane a ešte skôr majstrom. Sme šťastní. Máme koncentráciu a dynamiku, ktorá je neuveriteľná."

Pep Guardiola: "Som rád, že sme to dokázali. Ďalší titul pre tento klub. To je dôležité. Gratulujem všetkým k tejto sezóne. Budeme sláviť spoločne a povečeriame spoločne. Veľká, veľká vďaka klubu pre túto príležitosť byť tu a byť schopný trénovať týchto vynikajúcich hráčov. 30 minút sme hrali veľmi, veľmi dobre, dynamicky, veľmi jednoducho, dovnútra a von. Kontrolovali sme hru, ale trochu sme zabudli na útok."

Manuel Neuer: "Sme šťastní a hrdí, je to niečo zvláštne, keď sa stanete tak skoro nemeckým majstrom. To, že to ide o tak hladko je super, pretože v skutočnosti s tým nikto nemohol počítať."

Jos Luhukay (tréner Hertha BSC): "Spôsob, akým Pep získala tento titul s tímom, je veľmi pôsobivý. Je neuveriteľné, čo robí v Bayerne. Pep usiluje o perfekcionizmu. V prvej polhodine som si myslel: Hrajú s mužom, alebo dvoma. Neprišli sme loptu, to je potom ťažké. 1 : 0, 2 : 0. Potom ma napadlo: Dúfam, že to nebude ako na strelnici. Neskôr sme mohli prípadne aj nakrátko pričuchnuť v pocite k 2 : 2. Po 3 : 1 ale hra skončila."

Joachim Löw (tréner reprezantácie Nemecka): "Takto skoro oslavovať Majstrovstvá, to je to neuveriteľný úspech FC Bayern, ku ktorému možno len pogratulovať všetkým zodpovedným združenia. Gratulujeme FC Bayern, trénerovi Pepovi Guardiolovi! Má tím ktorý opäť rozvíja a uvedomil si, aká je jeho ochranná známka, pokiaľ ide o dominanciu a držanie. Samozrejme, že FC Bayern dáva tiež veľmi veľa pre náš národný tím - titul im dáva ďalší impulz. Máme zdieľané tento rok aj veľké ciele. Bayern má všetky predpoklady zopakovať úspechy z minulej sezóny."

Oliver Bierhoff (manažér reprezentácie Nemecka): "Pre tento výkon, vrelo gratulujem všetkým zodpovedným FC Bayern. Bayern je najlepšia značka s veľkým renomé v celom svete, a to nielen pre jeho športový výkon. Prial by som si, aby Bavori ukázali svoje silné výkony na medzinárodnej úrovni. Úspechy nie sú automatické, ale skôr výsledkom disciplinovanej práce."

Wolfgang Niersbach (prezident DFB): "Jeden taký mimoriadny pochod tímu sa po 51 rokoch v Bundeslige podaril a určite by si niekto ťažko myslel, že sa to môže stať. To je pôsobivý dôkaz vynikajúcich výkonov FC Bayern, je to kolektívnym dielom tímu grémia, trénerov. Blahoželám FC Bayern Mníchov k nemeckému majstrovi."

Jürgen Klopp (tréner Borussie Dortmund): "Je to pôsobivé. Musíme dať klobúk dolu pre stálosť výkonov Bayern na ihrisku."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist