16/10/2010
15:30

FC Bayern - Hannover 96

3 : 0 (1 : 0)

Kvôli zraneniam v značne pozmenenej zostave, sme vybojovali v zápase proti Hannoveru 96 dôležité 3 body. Mužom zápasu sa stal Mario Gomez, ktorý strelil všetky 3 góly nášho mužstva. Poďme však pekne po poriadku. Nastupujeme v zostave Butt - Braafheid, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Pranjič, Ottl - Kroos, Müller, Altintop - Gomez.

5min - po faule na Ottla zahráva Altintop priamy kop, jeho strela letí vysoko nad.
13min - na dlhý pas za obranu vybieha až mimo pokutového územia brankár hostí a odvracia loptu do bezpečia.
21min -
1 : 0 - súper stráca loptu v strede ihriska, vybojuje ju Müller, ktorý ju prihráva Altintopovi a ten presným centrom nachádza v šestnástke hlavu Gomeza a ten aj keď tiesnený otvára skóre stretnutia.
25min - Hannover strieda. Vynútené striedanie je spôsobené zranením Pinta, ktoré si privodí v bežnom súboji o loptu s Kroosom. Strieda ho Djakpa.
33min - Kroos zahráva rohový kop, nachádza Tymoshchuka, ktorý hlavou len tesne míňa bránku.
39min - po nešetrnom zákroku je ošetrovaný Pranjič, ale našťastie pokračuje v hre.
41min - prvá hrozba zo strany súpera sa končí faulom Ya Konana na Butta.
43min - Gomez po šikovnej narážačke s Kroosom triafa iba brankára Fromlowitza.
45min - rozhodca nadstavuje 2 minúty.
45+2min  - koniec prvého polčasu.

50min - náznak šance, ale tiesnenému Gomezovi sa nepodarí ideálne prebrať loptu a zakončiť.
52min - spolupráca Kroos-Gomez funguje aj naďalej. Tentoraz Kroos po prihrávke Gomeza triafa iba brankára hostí.
57min - súper opäť pohrozí. Po centri do šestnástky a spätnej hlavičke Schulza, Butt vyráža loptu iba k dobiehajúcemu Avevorovi, ten našťastie prestrelí našu bránku.
60min - hostia striedajú. Forssella strieda Hanke.
61min - po necelej minúte na ihrisku Hanke nebezpečnou prízemnou strelou tesne míňa ľavú tyč Buttovej bránky.
65min - prichádza prvé a ako sa neskôr ukáže, vzhľadom na veľmi úzky káder na lavičke, aj posledné striedanie, keď Braafheida strieda Schweinsteiger.
67min - M
üller šikovne pätičkou prestrčí loptu na Kroosa, no ten triafa loptu iba do rúk brankára hostí a v tej istej minúte vnikne po ľavej strane do šestnástky hostí Schweinsteiger, ale prestrelí.
69min - Altintop z pravej strany strelou po zemi míňa bránku.
74min - M
üllerov pekný center do šestnástky nenachádza nikoho.
77min -
2 : 0 - najkrajšia akcia zápasu. Kroos prehodí loptu za obranu súpera, Gomez driblingom vycvičí dobierajúcich obrancov hostí a prudkou strelou ľavou nohou nedá brankárovi hostí šancu. Následne si pri oslave gólu vyzlieka dres a tak samozrejme vidí od hlavného rozhodcu žltú kartu.
81min - Altintop málo razantnou strelou len do rúk brankára hostí skúša jeho pozornosť.
82min - Podobne ale z väčšej diaľky do skúša Schweinsteiger.
88min - po vzájomnom súboji vidia Badstuber a Ya Konan žlté karty.
90min -
3 : 0 - Gomez po Müllerovom centri završuje svoj hattrick.
91min - Tymoshchuk vidí ešte v nadstavenom čase žltú kartu.

Zápas sa končí našim jednoznačným víťazstvom 3 : 0. Po počiatočných obavách kvôli absencii zranených hráčov, sme tento zápas našťastie zvládli a pripísali si do tabuľky dôležité 3 body. Musíme pochváliť všetkých hráčov, ktorý nenastupujú pravidelne v základnej jedenástke, ale napriek tomu si svoje miesto na ihrisku dokonale zastali a zastúpili zranených spoluhráčov. Samozrejme musím spomenúť hattrikom sa blisnúceho Maria Gomeza, ktorý si takto príjemne výraznejšie vypýtal miesto v základnej jedenástke trénera
van Gaala. Ostáva nám už len veriť, že sme týmto zápasom začali šnúru víťazstiev, ktorá nás konečne posunie vyššie v tabuľke, na miesta, kde by sme náš klub chceli vidieť a zároveň, že mužstvu toto víťazstvo dodá síl pred utorkovým domácim zápasom Ligy majstrov proti CFR Cluj.