15:30
AWD-Arena Hannover

Hannover 96 - FC Bayern

1 : 6 (0 : 3)

Na 30.kolo Bundesligy a zápas v hlavnom meste Dolného Saska nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, van Buyten, Rafinha - Gustavo, Tymoshchuk - Ribéry, Pizarro, M
üller - Gomez.

5min - Ribéryho strela končí na brvne domácej bránky.
8min - Gomez pri pokuse o zakončenie tesne minie prihrávku od M
üllera.
13min - na Boatengovu diagonálu nedosiahne M
üller.
16min -
0 : 1 Alabovo zakončenie trafí Stindla, ktorý si loptu nešťastne tečuje do vlastnej bránky.
20min - Pizarrova strela sa od brvna odráža tesne pred bránkovú čiaru.
22min -
0 : 2 Pizarro zachytí rozohrávku domácich, prihráva Ribérymu a ten prestrelí brankára Zielera.
26min - Pander prihráva na Dioufa, ktorého zakončenie je nepresné.
30min - Gomezova nepresná strela asi z 25 metrov.
40min -
0 : 3 Neuer pekným zákrokom chytá strelu Stindla. Z následného protiútoku vysúva Pizarro Gomeza, ktorý obstrelí domáceho brankára.
43min - Ribéry prekombinuje akciu a brankár Zieler mu berie loptu spod nôh.

46min - obe mužstvá cez polčasovú prestávku striedajú. Domáci da Silva Pintu za Ya Konana. Naši Ribéryho a M
üllera za Shaqiriho a Robbena.
49min - prízemnú strelu Ya Konana pohodlne chytá Manuel Neuer.
61min- Shaqiri postupuje na brankára Zielera, jeho zakončenie je ale nepresné.
62min -
0 : 4 Boateng prihráva pred bránku a Gomez aj keď tiesnený domácim obrancom, zvyšuje skóre.
63min -
Gomeza strieda Can.
66min - dom
áci striedajú Cherundola za Sakaia.
69min - tečovaná Robbenova strela končí vedľa bránky.
71min -
0 : 5 Shaqiri vysúva Alabu, ten prihráva pred bránku a Pizarro strelou medzi nohy prekonáva Zielera.
79min - domáci striedajú Dioufa za Abdellaoueho.
84min -
1 : 5 Neuer neudrží priamy kop Pandera a tak Hoffmann posiela loptu hlavou do siete.
86min -
1 : 6 Robben vysúva Pizarra a ten napriek ťažkému uhlu posiela loptu do bránky.
88min - Boateng vidí za faul ŽK.

Jupp Heynckes:
"Hráči znovu a znovu ukázali, že nemáme žiadny B tím, ale iba tím. Hráči sa proste bavia futbalom a majú skvelý prístup. Všetci boli vysoko motivovaní, mali sme viac z hry a veľa disciplíny. Položili sme základy pre veľkú výhru v 1.polčase."

Manuel Neuer: "Chceli sme sa dobre pripraviť na zápas proti Barcelone. A uspeli sme. Hrali sme dobre a podali sme presvedčivý výkon najmä v 1.polčase."

Mirko Slomka (tréner Hannover 96): "Bayern bol dnes skvelí. Nemali sme šancu v celej obrannej oblasti vzdorovať Bayernu. Mali sme veľké problémy v každom malom súboji. Bayern bol lepší vo všetkých ohľadoch, víťazstvo v tejto výške je plne zaslúžené."

Ron-Robert Zieler (brankár Hannover 96): "Dnes to bolo veľmi horké popoludnie pre celý tím. Boli sme horší vo všetkých ohľadoch. Iste, hrali sme proti Bayernu, ale s takým zlým výkonom by to bolo ťažké proti komukoľvek. Prehrali sme tak vysoko celkom zaslúžene."

Lars Stindl (Hannover 96): "Dnes sme mali veľmi zlý deň, to sa ale nemôže stať, zvlášť nie doma. Skoro sme prehrávali 0-2 a naša hra nám naozaj nešla. Bayern hrá významnú sezónu."