ürnberg

1.FC Nürnberg - FC Bayern

0 :
1 (0 : 0)

V 28.kole Bundesligy sme odohrali 184. bavorské derby na ihrisku Nürnbergu. Na zápas sme nastúpili v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Contento - Tymoshchuk, Kroos - Pranjič, Müller, Robben - Gomez.

7min - po cetri Hlouška a hlavičke Wollscheida, loptu chytá Neuer.
14min - po prihrávke Müllera a teči Gomeza, chytá loptu brankár Schäfer.
25min - Gomezova strele z veľkého uhla končí iba na bočnej sieti.
34min - na center Pranjiča si nabieha Robben, jeho hlavička ale končí vedľa bránky.
35min - Pranjič dobre vnikne do šestnástky, ale jeho strela končí vysoko nad bránkou.
42min - Neuer podbehne centrovanú loptu z rohového kopu, do bezpečia ju našťastie odvracia Gomez.
45min - hrať sa bude ešte 1min. Po jej odohraní končí hlavný rozhodca 1.polčas.

49min - po priamom kope Kroosa, sa lopta od Gomeza dostáva k Müllerovi, ktorý ju v dobrej pozícii zle trafí a tak lopta končí v náručí brankára Schäfera.
52min - Pinolova strela mieri ďaleko od našej bránky.
55min - striedame. Odchádza Tymoshchuk a prichádza Schweinsteiger.
56min - naše druhé striedanie. Odchádza Pranjič a prichádza Ribéry.
60min - Gomez sklepne loptu Contentovi, jeho strela ale letí vysoko nad domácu bránku.
63min - pri Kroosovej prihrávke je skôr brankár Schäfer ako Müller.
66min - po prihrávke Müllera dáva Gomez gól, ale postranný rozhodca nás o regulárny gól oberie, keď odpíska offside, ktorý v žiadnom prípade nebol.
68min - domáci striedajú. Odchádza Balitsch a prichádza Cohen.
69min -
0 : 1 strelu Ribéryho reflexívne vyráža domáci brankár Schäfer, iba na nohu Robbena, ktorý už ale loptu posiela do siete.
73min - Wollscheid vidí ŽK po faule na Müllera.
76min - Mak nebezpečne centruje pred našu bránku, loptu do bezpečia odpratá Badstuber.
77min - domáci striedajú. Odchádza Didavi a prichádza Bunjaku.
80min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Gustavo.
83min - Ribéry v dobrej pozícii volí na miesto strely prihrávku, ktorá ale nikoho nenachádza.
87min - Robben sám zoči voči Schäferovi nedokáže domáceho brankára prelobovať, následná hlavička Gomeza po centri Lahma, mieri do brvna domácej bránky.
88min -Gustavo vidí ŽK po faule na Cohena. Po rozohraní PK, prichádza Cohenova strela z dobrých 40 metrov, Neuer zaváha, loptu zle boxuje, tá ale na šťastie končí iba na brvne našej bránky.
90min - Gomezova strela mieri tesne vedľa bránky. Hlavný rozhodca odpíska útočný faul a Chandler vidí za protesty ŽK. Hrať sa budú ešte 3min.
90+1min - Wollscheid hlavičkuje vedľa našej bránky.
90+3min - Robben po strate lopty, vidí ŽK po taktickom faule na Cohena.
90+4min - domáci ešte vybojujú rohový kop, po jeho rozohraní hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Dnes sa opäť potvrdilo aké ťažké bývajú derby zápasy. Do tohto bavorského sme nastúpili v trochu pozmenej zostave, keď v základe dostali príležitosť Contento, Pranjič a Tymoshchuk. Domáci si boli dobre vedomí, že hrať s nami otvorenú partiu je nemožné a preto počas celého zápasu statočne "betónovali" a tak sme samozrejme museli útočiť do plných. To sa mám ale v 1.polčase vôbec nedarilo a keďže ani domáci smerom dopredu nič nevymysleli, videli sme nezáživný polčas, bez gólových príležitostí. 2.polčas pokračuje v rovnakom duchu a tak tréner Heynckes počas 55 a 56 min prestrieda. Odchádzajú Tymoshchuk a Pranjič a prichádzajú Schweinsteiger a Ribéry. Z našej strany to smerom dopredu, začína ako tak vyzerať, stále však musíme prekonávať múr 10 hráčov pred šestnástkou. To sa nám konečne podarí v 66min, pri góle Gomeza, ale postranný rozhodca odmáva offside, ktorý videl iba on. Prichádzame teda o regulárny gól, nie však o chuť skórovať. A tak prichádza 69min, v ktorej si brankár Schäfer poradí zo strelou Ribéryho, na dorážku Robbena je už ale krátky. V 76 min po nebezpečnom centri Maka, zachraňuje Badstuber. V 87min máme dvojnásobnú šancu na zvýšenie skóre. Najprv ale Robben nedokáže prelobovať v dobrej pozícii domáceho brankára a potom Gomez posiela loptu hlavou do brvna. Z
protiútoku nevyužitie týchto príležitostí skoro oľutujeme, to keď pri strele Cohena z dobrých 40 metrov zaváha Manuel Neuer, lopta našťastie končí na brvne našej bránky. V nadstavenom čase sa ešte domáci pokúšajú o vyrovnanie a tlačia sa pred bránku, skóre sa však už nemení a domov si odnášame dôležité a prepotrebné 3 body. Tie sú o to cennejšie, že vo včerajšom divokom zápase, Dortmund doma so Stuttgartom iba remizoval 4:4 a tak sme po dnešku stiahli náskok Borussie na 3 body. Dnes mužstvo naozaj z ďaleka nepodalo optimálny výkon, bolo jasné že o víťazovi zápasu rozhodne pravdepodobne jediný gól a ja som počas zápasu a najmä počas posledných 20min zostarol o pár rokov. Dlho som preto zvažoval koho vyhlásiť za muža zápasu. Nakoniec som sa kvôli 3 bodovému gólu rozhodol pre Arjena Robbena. Dôvod na oslavu dnes majú ale aj Philipp Lahm a Thomas M
üller. Philipp odohral dnes svoj 200 a Thomas svoj 100 zápas v drese Bayernu. Gratulujem a prajem veľa šťastia a zdravia do ďalších zápasov. "Vražedné tempo" na ktoré si pomaly začíname zvykať a pevne verím, že sa neodrazí na výkonoch mužstva, pokračuje naďalej. Už v utorok 03/04/2012 o 20:45 nás na domácom štadióne čaká odveta štvrťfinále Ligy majstrov proti Marseille. Štvrťfinále máme po víťazstve 0 : 2 v Marseille dobre rozohrané, určite však nie vyhraté. Potvrdiť resp. aspoň udržať ho musíme ešte počas 90min v domácej odvete. Všetci si samozrejme nič iné ako postup do semifinále ani nepripúšťame.

Jupp Heynckes:
"Norimberg bol dobre organizovaný a mal dobrú obrannú hru. V 1.polčase sme mali problémy. Po prestávke sme mali so striedajúcimi hráčmi navrh a vytvorili sme si šance. Stručne povedané, bol to intenzívne riadený zápas od oboch tímov a tiež zaslúžené víťazstvo pre Bayern."

Christian Nerlinger: "Súhrnom týždňa je to, že sme znovu uspeli vo všetkých súťažiach. Ukazuje sa, že môžeme hrať aj v tomto trojdňovom rytme a vytrvalosť nám nechýba. Teším sa na konečný šprint."

Bastian Schweinsteiger: "Hráme v trojdňových cykloch, víťazstvo bolo dôležité. Nechceme sa pozerať na Dortmund, chceme vyhrať naše zápasy. Mužstvo si v súčasnej dobe zaslúži veľký kompliment! Jasne, že  chceme titul. Teraz, ale musíme najprv dokončiť v utorok musiu v Lige majstrov a potvrdiť dobrú východiskovú pozíciu po víťazstve 2 : 0 v Marseille. Stále nehrám na 100 percent. Avšak vo chvíli, keď hrám, sa cítim dobre."

Arjen Robben: "Vždy sme hovorili, že musíme vyhrať naše zápasy a tak to zostane. Nie je to ľahké v mnohých zápasoch, nemáme sily. Musíte hrať šikovne a brániť. Víťazstvo bolo veľmi dôležité."

Dieter Hecking (tréner 1. FC Nürnberg): "Mali sme šance, ale potrebné je streliť gól a to sme neurobili. To sú proste príbehy hry: Ak nedáte proti Bayernu gól v pravý čas, potom stratíte zápas ako väčšina ostatných. Na konci to bolo zaslúžené víťazstvo pre Bayern."

Markus Feulner (stredopoliar 1. FC Nürnberg): "Až do 0 : 1, sme hrali veľmi dobrý zápas. Čakali sme na naše šance. Škoda, že to nefungovalo. Musíme tvrdo pracovať aj naďalej, ukazuje sa, že potom na konci môžeme byť odmenení. Chýbajú nám dve víťazstvá na záchranu."