Nová posila Xherdan Shaqiri - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Nová posila Xherdan Shaqiri...Už je to aj čierne na bielom. Potom, čo v stredu 08/12/2012 absolvoval Xerdan Shaqiri v Mníchove lekárske testy, podpísal dnes s naším mužstvom zmluvu na 4 roky. Platiť začne 01/07/2012 a potrvá do 30.6.2016. Obe strany sa dohodli na nezverejnení odstupného, hovorí sa však o sume 9 mil. EUR+bonusy.

Christian Nerlinger: "Sme radi, že sa nám podarilo získať jedného z najtalentovanejších a najžiadanejších mladých hráčov v Európe."

Jupp Heynckes: "Xherdan posilní náš tím svojou futbalovou inteligenciou a technikou od budúcej sezóny. Sledujem ho už dlhšie a som si istý, že sa raz môže stať dôležitým členom nášho kádra."

Ottmar Hitzfeld (tréner Švajčiarska, ex-Bayern): "Tento krok má zmysel. Povedal som Uli Hoenessovi asi pred rokom, že Xherdan je výnimočný hráč, adaptabilná osoba, ktorá môže vždy hrať v špičkovom tíme."

Xherdan Shaqiri: "Pre mňa je to splnený sen. Neuveriteľné. Nestáva sa často, aby niekto zo švajčiarskej ligy odchádzal do takého velkého klubu. Veľmi sa do Mníchova teším. Som odhodlaný ukázať v Bayerne svoje kvality a pobiť sa o miesto. Už samotná lekárska prehliadka bola neuveriteľná. Chcem vyhrať čo najviac titulov. Predovšetkým, môžem vyhrať s Bayernom titul v Champions League a o tom som vždy sníval."

Kto je vlastne Xherdan Shaqiri? Poďme si o tomto mladíkovi niečo napísať.

Narodil sa 10.10.1991 v Gjilane v Kosove (bývalá Juhoslávia). Ako malý emigroval s rodičmi do oblasti Bazileja, kde ako 8-ročný začal hrávať futbal v dedinke Augst, ktorá leží v Bazilejskom kantóne. O 2 roky neskôr, už bol súčasťou mládežníckej akadémie FC Basel. Keďže má švajčiarske občianstvo, prešiel mládežníckymi reprezentačnými výbermi a dnes už hrá za A-mužstvo. Z výškou Bixente Lizarazuho (169cm), patrí medzi veľké opory materského klubu FC Basel, aj národného mužstva. V tejto sezóne potiahol FC Basel až do osemfinále Ligy majstrov, keď sa im senzačne podarilo vyradiť slávny Manchester United.

aktuálny klub: FC Basel
číslo: 17
pozícia: pravý alebo ľavý strednopoliar
mládežnícka klubová kariéra: 1999-2001 - SV Augst, 2001-2009 - FC Basel
seniorská klubová kariéra: 2009 - trvá - FC Basel - 106 zápasov/18 gólov
mládežnícka reprezentačná kariéra: Švajčiarsko U17 - 2008 - 4 zápasy/0 gólov
                                                                 Švajčiarsko U18 - 2008 - 2 zápasy/0 gólov
                                                                 Švajčiarsko U21 - 2009 - 7 zápasov/1 gól
seniorská reprezentačná kariéra: Švajčiarsko - 2010 - trvá - 17 zápasov/4 góly

Záverom ešte zaujímavá veta, ktorú povedal Thorsten Fink (bývalý tréner Bazileja), pri seniorskom debute Xerdana v jeho 17-rokoch: "Je to veľmi nezbedný pes. On je ako hrdinská ninja korytnačka".

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist