ünchen

FC Bayern - 1.FC Kaisestautern

4 :
0 (1 : 0)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára proti Kaiserslauternu nastupujeme v netradičnej zostave, keď na lavičke alebo tribúne ostávajú sedieť niektoré opory mužstva. Základná jedenástka teda vyzerá nasledovne: Starke - Contento, Boateng, Martínez, Rafinha - Shaqiri, Alaba, Robben - Pizarro.

3min - Robben sa asi z 18 metrov nepresne zastreľuje, lopta letí nad bránku.
8min - Fortounis prihráva Idrissouovi a ten tiesnený obrancom zakončí vedľa bránky.
11min -
1 : 0 Robben prihráva Pizarrovi a ten tvrdou strelou prestrelí brankára Sippela.
16min - Idrissouho strelu Starke končekmi prstov vyráža na roh.
23min - Alabov priamy kop brankár
Sippel iba boxuje do bezpečia.
26min - Zellnerova ešte Boatengom tečovaná strela končí na tyči našej bránky.
30min - Heintz vidí ŽK.
44min - po Contentovom centri a hlavičke Robbena, sa k zakončeniu dostáva Alaba, trafí však iba brankára Sippela.

46min - Shaqiriho slabá strela nenarobí brankárovi Sippelovi vážnejšie problémy.
49min -
2 : 0 Tymoshchukov center sklepne obrana hostí iba k Pizarrovi, ktorý loptu posúva na úplne voľného Robbena a ten sa nemýli.
53min - Hajri vidí ŽK.
56min - hostia striedajú Burgera za Linsmayera.
58min -
3 : 0 Shaqiri posadí presný center na hlavu Pizarra a ten krásne zakončí.
66min - Fortounisa strieda Azaouagh.
70min - Alaba asi z 25 metrov posiela strelu tesne nad bránku.
79min - Weiser strieda Rafinhu, ktorý si pri páde nepríjemne nazrazil rameno.
81min - Baumjohanna strieda Nsor.
88min -
4 : 0 Alaba posiela prihrávku na Pizarra, ktorý si sekne obrancu, ale pošmykne sa. Lopta sa napriek tomu dostáva k Robbenovi a ten bez problémov uzatvára skóre stretnutia.

Jupp Heynckes:
Na mojich hráčoch bolo vidieť vôľu postúpiť. V 1.polčase hral Kaiserslautern dobre. Napriek tomu, že som urobil veľa zmien, môj tím hral homogénne, disciplinovane a s chuťou a preto si dnes zaslúžia pochvalu.

Arjen Robben: 4 : 0 vyzerá jednoducho, ale bolo to ťažké a ja som na chlapcov hrdý. Tím pracoval veľmi dobre.

Franco Foda (tréner 1.FC Kaiserslautern): Bayern si zaslúžil vyhrať, o tom niet pochýb. Napriek tomu, že zmenili zostavu, sa prezentovali veľmi dobre. Výsledok je pre nás príliš vysoký, ale Bayern hral vzadu veľmi dobre a my sme sa nedokázali presadiť. Na to aby sme mohli nad Bayernom vyhrať, by sme museli splniť veľa faktorov. S výkonom môjho tímu som spokojný, s výsledkom samozrejme menej.

Enis Hajri (1.FC Kaiserslautern): Sklamanie je obrovské. Hrali sme dobre iba v 1.polčase.