00
Olympiastadion Berlin

Borussia Dortmund - FC Bayern

0 : 2 pp (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0)

Na finálový zápas Nemeckého pohára proti najväčšiemu domácemu rivalovi súčasnosti nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Hojbjerg, Boateng, Martínez, Dante, Rafinha - Lahm - Müller, Kroos - Robben, Götze

4min - Robben vysúva Müllera, ten trafí iba brankára Weidenfellera do tváre.
6min - Robbenovu prízemnú strelu chytá brankár Borussie.
16min - šancu Dortmundu zmarí odkop Danteho.
22min - Sahinova strela letí vedľa bránky.
24min - priamy kop Reusa končí v náručí Manuela Neuera.
30min - zraneného Lahma strieda Ribéry.
38min - Robben padá v šestnástke po súboji s Reusom, penalta sa ale nepíska.
44min - Hojbjergova strela letí tesne vedľa bránky.
45min - Lewandowski si zasekne Hojbjerga, jeho strela ale letí vysoko nad bránku.

52min - Kroos vidí ŽK za faul na Lewandowského.
56min - Ribéryho center pred bránku tečuje Müller iba do brankára
Weidenfellera.
60min - Mkhytariana strieda Kirch.
61min - Reusov priamy kop z nebezpečného miesta trafí múr a následne lopta padne na brvno.
63min - Hojbjerg padá po súboji so Schmelzerom a za údajné simulovanie vidí ŽK.
64min - Dante vykopáva hlavičku Hummelsa z bránkovej čiary (možno aj spoza bránkovej čiary), hra však pokračuje ďalej. Hráči Borussie reklamujú gól. Postranný rozhodca ho ale neavizoval, navyše Hummels hlavičkuje z offsidu, ktorý mu mal byť odmávaný.
66min - Hummels zahrá v šestnástke rukou, ktorú ma však pri tele a tak sa nepíska.
67min - Boateng vidí ŽK za faul na Reusa.
71min - Kroosova nepresná strela letí vedľa bránky.
72min - tvrdú strelu Kircha spoza šestnástky vyráža Manuel Neuer.
75min - Robbenova strela triafa brankára
Weidenfellera do ruky a následná dorážka Ribéryho končí vedľa bránky.
83min - Jojiča strieda Aubameyang.
90+2min - koniec riadneho hracieho času. Nasledovať bude predĺženie.

1.predĺženie
91min - Aubameyangova strela letí vedľa bránky.
102min - Hojbjerga strieda van Buyten.
105+1min -
Großkreutzovu strelu chytá Manuel Neuer.

2.predĺženie
107min - po Ribéryho centri pred bránku a zakončení Robbena, chytá loptu brankár
Weidenfeller.
108min -
0 : 1 následne sa Weidenfeller pokúsi o rýchlu rozohrávku na Großkreutza, toho však "zašije" a k lopte sa dostáva Boateng, ktorý odcentruje a Robben aj s ďalším prispením brankára Weidenfellera posiela loptu do siete.
109min - Ribéryho strieda Pizarro.
110min -
Großkreutza strieda Hofmann.
115min - Robben sa rúti sám na brankára
Weidenfellera, trafí však iba jeho. van Buyten vidí ŽK za faul na Lewandowského.
117min - priamy kop Reusa letí vedľa bránky. Robben vidí ŽK za faul na Piszczeka.
120min - nadstavený čas predĺženia budú 4 minúty.
120+1min - Reusovu strelu z dobrej pozície tečuje Boateng na roh.
120+3min -
0 : 2 Pizarro vysúva Müllera, ktorý šprintuje na bránku Borussie stíhaný Schmelzerom. Obranca Dortmundu ho však nestíha a aj keď ho takmer fauluje, Thomas nespadne, ale stihne ešte urobiť kľučku na Weidenfellera, pohodlne posiela loptu do bránky a  definitívne pečatí naše víťazstvo v Nemeckom pohári v sezóne 2013/2014.

Karl-Heinz Rummenigge: "Sme samozrejme veľmi radi. Bolo to veľmi emocionálne, veľmi vyrovnaný zápas. Teraz sme hrdí, že sme vyhrali Double. Teraz začneme veľkú oslavu. Tréner bol teraz na mieste aj s jeho rozhodnutiami. Vždy som hovoril, že to je skvelý tréner. Sme veľmi radi, že je v Bayerne Mníchov."

Matthias Sammer: "Bola to vynikajúca sezóna. Bolo zrejmé, že si musíme uchovať flexibilitu a stabilitu. Arjen je dokonalý profesionál, ktorý s nami v roku 2012 prešiel údolia. Neexistuje žiadny vyšší superlatív."

Joachim Löw (tréner Nemecka): "Bayern si zaslúžil vyhrať trofej. Aj v tejto súťaži mali celkovo najviac konzistentné mužstvo zo všetkých tímov!"

Pep Guardiola: "Aj s titulom to bola dobrá sezóna. To bol najdôležitejší bod. Sme veľmi radi, že sme dnes dosiahli víťazstvo. Gratulujem mojim hráčom!"

Philipp Lahm: "To je pekné, že tím dnes dosiahol double. Čo viac si priať? Opäť sme dnes ukázali, že vieme veľmi, veľmi dobre hrať futbal. Veľký kompliment tímu!"

Arjen Robben: "Naozaj sme chceli vyhrať, mohli ste to vidieť na ihrisku. Veľký kompliment tímu! Niektorí nás odpisovali. Ale my sme tu, vyhrali sme a máme opäť double a skvelú sezónu. Vyhrali sme pohár, nemecký titul, dosiahli mnoho rekordov, semifinále v Lige majstrov - to nie je tak zlé."

Franck Ribéry: "Víťazstvo bolo veľmi, veľmi dôležité pre celé Bavorsko, pre tím, pre fanúšikov. Urobili sme to veľmi dobre v tejto sezóne, pracoval sme veľmi dobre. Bol som zranený a desať dní som nemohol veľa trénovať. Ale ja som tam pre môj tím."

Toni Kroos:"Myslím, že sme vyhrali zaslúžene a odohrali skvelu hru. Teraz môžeme oslavovať. Myslím, že všetci videli, kto je lepším tímom."

Javi Martínez: "Dva tituly v jednom roku je úžasné. V minulom roku tri tituly v tomto roku dva - budeme aj naďalej písať dejiny."

Jérôme Boateng: "Dnešná oslava nebude mať konca. To bol náš posledný zápas a vyhrali sme double. Sme úplne spokojní. Kompliment aj pre Dortmund, ktorí nám urobil život ťažkým. Ale myslím, že nakoniec sme si zaslúžili vyhrať."

Jürgen Klopp (tréner Borussia Dortmund): "Porážka veľmi bolí, to je skvelý názov. Oba tímy do toho dnes dali všetko. Strelili sme gól, ktorý sa nepočítal, čo je škoda. Boli sme v určitých fázach na správnej ceste. Odohrali sme mimoriadnu sezónu."

Roman Weidenfeller (kapitán Borussia Dortmund): "Všetci sú veľmi sklamaní. Zaslúžili sme si to viac, ale na to sa nehrá. Bolo tam málo vecí, ktoré rozhodnú zápas."