Eintracht-Stadion
Braunschweig

Eintracht Braunschweig - FC Bayern

0 : 3 (0 : 2)

Na štadióne Eintracht v Braunschweigu sme odohrali stretnutie 1.kola Nemeckého pohára. Kedže sme sa museli zaobísť bez zranených Brena, Ribéryho a Robbena, nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Alaba, Kroos, Müller - Gomez.

9min -
0 : 1 Müller si pekne narazí loptu a vniká do šestnástky, Reichlovi neostáva nič iné iba zastaviť ho za cenu faulu. Penaltu bezpečne premení Mario Gomez.
20min - po Kroosovom centri, Badstuber hlavičkou tesne míňa bránku Petkovica.
24min - nepresná strela Kumbelu mieri vedľa bránky Neuera.
25min - Müllerov center iba do rúk brankára domácich.
26min - Boateng vidí ŽK po faule na Kumbelu. Po následnom PK, mieri nebezpečná hlavička Krupkeho vedľa našej bránky.
39min -
0 : 2 po faule Bolanda na Müllera, odpíska hlavný rozhodca ďalšiu penaltu. Tento krát sa exekúcie ujíma Schweinsteiger. Ten posiela loptu do toho istého rohu ako Gomez a zvyšuje naše vedenie.
45min - Gomez posiela prihrávku na Kroosa, tomu chýba krok aby ju stihol. Následne hlavný rozhodca bez nadstaveného času ukončí 1.polčas.

55min - Neuer neodhadne dobre situáciu pri púšťaní lopty do autu, Kumbela ju na šťastie netrafí.
61min - domáci striedajú. Odchádza Vrancic, prichádza Pfitzner.
69min - druhé striedanie domácich. Odchádza Zimmermann, prichádza Fetsch.
73min - domáci striedajú aj po tretí krát. Odchádza Bohl a prichádza Kessel.
74min - ŽK pre Pfitznera po faule na Schweinsteigera.
81min - Alabu strieda Tymoshchuk.
83min -
0 : 3 pri padajúcom centri Correia nepokryje Müllera a ten akrobaticky prelobuje brankára Petkovica.
87min -  Kroosa strieda Pranjič.
91min - Boatenga strieda van Buyten. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Zápas 1.kola Nemeckého pohára s nováčikom druhej Bundesligy sme teda s prehľadom zvládli. Počas celého zápasu sme hru kontrolovali s "barcelonským" držaním lopty a súpera sme nepustili do vážnejšej príležitosti. Do vedenia sme išli po faule na M
üllera a premenej penalte Gomeza. Do konca 1.polčasu sme po ďalšom faule na llera a ďalšej penalte, zvýšili skóre na 0 : 2 a keďže domáci vôbec nehrozili a nedostávali sa k ohrozeniu našej bránky o zápase bolo prakticky rozhodnuté. 2.polčas sa niesol v réžii toho prvého. Skóre ešte po akrobatickom streleckom pokuse upravil Müller a definitívne potvrdil náš postup do 2.kola. Za muža zápasu by som vyhlásil jednoznačne Thomasa Müllera, ktorý mal prsty vo všetkých našich góloch. Počas celého zápasu robil domácej obrane veľké problémy a tá ho zastavovala iba za cenu faulov. Po dvoch z nich sme dokonca kopali penalty, tretí gól pridal Thomas sám. Po tomto "zahrievacom" kole nás v nedeľu 07/08/2011 čaká štart ligovej sezóny 2011/2012. Na domácom ihrisku privítame o 17:30 mužstvo Borussie Mönchengladbach. Všetci dúfame v úspešný štart do ligovej sezóny 2011/2012 a teda samozrejme aj vo víťazstvo.