16/12/2014
20:00

FC Bayern - SC Freiburg

2 : 0 (1 : 0)

Zápas 16.kola, ktoré je rozdelené v týždni do dvoch dní, nastupujeme doma proti SC Freiburg v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Benatia, Dante, Bernat - Alonso - Robben, Müller, Götze, Ribéry - Lewandowski.

10min – Götze sa snaží prepasírovať loptu na dobre postaveného Lewandowského, ale neúspešne.

12min – Benatia vidí ŽK za faul na Klausa.
13min – po Müllerovom centri hlavičkuje Lewandowski nad bránku.
14min – Rafinha nestíha za Günterom, ktorí postupuje sám na Neuera, nakoniec mu ale loptu predsa len vypichne.
17min – Robben padá v šestnástke po kontakte so Schusterom, penalta sa ale nepíska.
22min – Müller sa obtočí okolo Kempfa, jeho strela ale tesne minie bránku.
23min – Robbenova strela míňa bránku.
24min – Götzeho v dobrej pozícii vychytá brankár Bürki.
28min – Alonsovu strelu chytá brankár hostí.
36min – Benatia odstupuje z hry pravdepodobne pre zranené trieslo.
38min – Ribéryho krížna strela končí tesne vedľa bránky.
39min – Boateng nahrádza zraneného Benatiu.
40min –  1 : 0 Alonso prehodí loptu za obranu na Ribéryho, ktorý ju sklepne pre Robbena a Arjen hlavou prekonáva brankára Bürkiho.
43min – Schuster vidí ŽK za faul na Ribéryho.
44min – Robben si kľučkou vylepšuje streleckú pozíciu a tak trafí loptu iba do brankára hostí. Zakončenie Thomasa Müllera, tečované obrancom hostí, vyráža brankár Bürki na tyč.
45min – Müllerovu obrancom tečovanú strelu vyráža brankár hostí z námahou na roh.

46min – Lewandowského cez polčasovú prestávku strieda Schweinsteiger.

48min –  2 : 0 Robben odcentruje na Bernata, ktorého najprv dobre pokryje stopér hostí, Bernat mu ale loptu vypichne, tá si „potancuje“ po brvne, aby ju následne Müller aj za cenu zranenia od vysokej nohy Kampfa poslal hlavou do bránky.
51min – Kerk strieda krívajúceho Klausa.
57min – Müller hlavičkuje po centri Ribéryho tesne vedľa bránky.
58min – Alonso odchádza po asi 3 minútovom ošetrovaní pri postrannej čiare do šatne.
60min – na miesto Alonsa prichádza Shaqiri.
62min – Danteho gólovú hlavičku na 2x skrotí brankár Bürki a hlavička Shaqiriho ako dorážka končí nad bránkou.
70min – Bernat si zasekne stopéra, jeho gólovú strelu ale na roh vyráža brankár hostí.
71min – Robben prihráva Bernatovi, jeho strelu ale zastaví tyč.
72min – Krmaša v drese hostí strieda Jullien.
76min – Mehmediho strela končí tesne vedľa bránky.
81min – Robben typicky zakončuje, brankár Bürki chytá.
87min – Ribéry prehodí loptu za obranu na Bernata, jeho strelu vyráža brankár hostí.
88min – Mehmedi ujde Schweinsteigerovi a rúti sa do šance, Boateng ale všas zasiahne.
90min – hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Som veľmi spokojný. Freiburg je veľmi dobrý v defenzíve, ale máme veľmi dobrý útok. Mali sme 13 šancí na skórovanie, ale brankár sa držal dobre. Veľká poklona pre mojich hráčov, teraz prichádza posledný krok v Mainzi."

Arjen Robben: "Bol to ťažký zápas.Len jeden tím chcel hrať futbal. To nemá nič spoločné s futbalom. Hrali sme dobre, agresívne dopredu, vytvárali si šance.Dva góly sú v poriadku, ale chcelo to ešte ďalšie dva. 2 : 0 je dobrých a to najmä preto, že bola posledný zápas doma. Tri body sú dôležité."
Thomas Müller: "Bolo to v poriadku. Samozrejme chceli sme pridať gól alebo dva, ale Freiburg nám síce umožnil mnoho striel na bránku, ale vždy s piatimi alebo šiestimi hráčmi bránil šestnástku. Brankár ich tiež podržal. Celkovo sme úplne spokojní s víťazstvom. Keď ideme spať, máme dvanásť bodov náskok. To bol cieľ, či už je to 2 : 0, alebo iný výsledok nie je tak dôležité. Boli sme dominantní a sme veľmi spokojní a šťastní."
Christian Streich (tréner SC Freiburg): "Začali sme dobre. Snažili sme sa brániť a väčšinou sme to robili dobre. Ale ani my sme nemohli ubrániť všetko. Vzhľadom k tomu, ako tím bojoval proti drvivej sile Bayernu, to bolo dobré. Kompliment Pepovi za jeho prácu.“
Julian Schuster (kapitán SC Freiburg): "Mali sme na viac. Ak chcete dosiahnuť niečo proti Bayern, musíte hrať škaredý zápas. Chceli sme im to znepríjemniť. Fungovalo to zo začiatku, pretože nemali toľko príležitostí. Tie prišili až v priebehu zápasu. V hre je ešte veľa bodov a máme priestor na zlepšenie."
Roman Bürki (brankár SC Freiburg): "Bayern je jednoducho príliš silný. Urobili sme všetko. Bránili sme, bojovali, ale dominancia Bayernu je neuveriteľná. Nemali sme šancu."