Olympiastadion Berlin

Borussia Dortmund - FC Bayern

5
: 2 (3 : 1)

Na finálový zápas Nemeckého pohára proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Alaba - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Robben - Gomez.

1min - po centri Lahma, Gomez zle trafí loptu a tá končí vedľa bránky.
3min -
1 : 0 po obrovskej chybe našej obrany, sa k lopte dostáva Blaszczykowski, ktorý prihráva Kagawovi a ten už nemá problém poslať loptu do bránky.
8min - po prihrávke Robbena sa do šance dostáva Gomez, ktorý dokáže zakončiť, strelecký uhol mu ale dobre zmenší vybiehajúci brankár Weidenfeller. Brankár Borussie ostáva po kontakte s Gomezom otrasený a tak sme svedkami asi 4min ošetrovania. Následne Weidenfeller pokračuje v hre.
19min - Alabova strela letí vysoko nad bránku Borussie.
23min -
1 : 1 Schweinsteiger krásnou prihrávkou za obranu vysúva Gomeza, ktorého brankár Weidenfeller v šestnástke zastavuje iba za cenu ŽK a penalty. Tú následne bezpečne premení Robben.
29min - Gomezova strela letí vysoko nad bránku.
34min - po Ribéryho prihrávke a strele Lahma, zastúpi Weidenfellera v bránke Subotič, ktorý zblokuje strelu. Zranenie Weidenfellera (pravdepobobne narazené rebrá) je zrejme vážnejšie ako sa zdalo a tak ho na ihrisku musí nahradiť brankár Langerak.
40min -
2 : 1 Boateng pri "šmýkačke" v šestnástke fauluje, nariadenú penaltu zo šťastím premieňa Hummels, na ktorého strelu si Neuer siahne, tá je však dostatočne prudká a končí v bránke.
45min - hrať sa bude ešte 5min.
45+2min -
3 : 1 Kagawa vysunie Lewandowského, ktorého neubránia duo Badstuber-Boateng a tak útočník hostí prestrelí Neuera.
45+5min - koniec 1.polčasu.

46min - cez polčasovú prestávku strieda Luiza Gustava Thomas Müller.
49min - brankár Langerak zle vybehne, Robben na miesto priamej strely na bránku, volí prihrávku na Gomeza,  ktorý však už vystreliť nestihne, lebo obrana Borussie sa stihne sformovať.
51min - Badstuber vidí za faul na Blaszczykowského ŽK. Z nariadeného priameho kopu Gündogan tesne míňa našu bránku.
58min -
4 : 1 po našej strate lopty a rýchlom protiútoku Borussie 3 na 2, sa lopta dostáva od Großkreutza k úplne voľnému Lewandowskému, ktorý prestrelí bezmocného Neuera.
68min - Lewandowskému v dosiahnutí hattricku zabráni reflexívnym zákrokom Manuel Neuer.
69min - po centri Ribéryho triafa Gomez hlavou spojnicu. Následne Contento strieda Alabu.
70min - Schweinsteiger vidí za faul ŽK.
71min - Lahmova strela vysoko nad bránku.
75min -
4 : 2 po individuálnej akcii, Ribéry upravuje skóre strelou spoza šestnástky.
81min - Bedner strieda Kagawu.
82min -
5 : 2 Neuer vybehne a na zemi prikryje loptu, ktorá mu však odskočí a Piszczek ju posiela na hlavu Lewandowského, ktorý dokonáva hattrick.
83min - Hummels vidí ŽK za faul na Müllera.
84min - Perišič strieda Blaszczykovského.
88min - Gomez vidí ŽK za faul na Schmelzera.
90min - koniec zápasu.

Takúto gólovú úrodu vo finále Nemeckého pohára čakal asi málokto z nás. Sedem gólov zaiste potešilo nezauinteresovaného diváka a keďže päť z nich padlo do našej siete, tak aj fanúšikov Borussie. Trofej pre víťaza Nemeckého pohára, ktorú pred zápasom na ihrisko priniesla nemecká biatlonová superhviezda Magdalena Neuner, teda putuje do Dortmundu. Nám ostali iba oči pre plač. Zápas sledovalo priamo na štadióne aj niekoľko svetových osobností, na čele v Nemeckým prezidentom Joachimom Gauckom, kancelárkou Angelou Merkelovou a reprezentačným trénerom Nemecka Joachimom L
öwom. Zaujímavé je, že cestu na štadión si našiel aj sir Alex Ferguson, tréner Manchestru United, ktorého zajtra čaká posledný zápas tejto sezóny a boj o titul už nemá vo svojich rukách, keďže lepšiu východiskovú pozíciu pred posledným kolom má mestský rival City. Poďme ale pekne po poriadku k zápasu. Vstup do zápasu máme veľmi zlý. Hneď prvá strela medzi naše tyče v 3min končí gólom, ktorého autorom je Kagawa. Treba povedať, že ku gólu značnou mierou prispela aj veľká chyba v našej obrane. V 8min sa do dobrej pozície dostáva Gomez, brankár Weidelfeller ale včasným vybehnutím zabráni gólu, v súboji sa ale zraní a musí byť ošetrovaný. V 23min sa situácia opakuje, tentokrát ale Weidenfeller Gomeza fauluje, vidí ŽK a nariadenú penaltu bezpečne premieňa Arjen Robben. V 34min pri strele Lahma zastúpi Weidenfellera v bránke Subotič a následne je brankár Borussie pre zranenie z 8min vystriedaný. Do bránky prichádza austrálsky brankár Langerak. V 40min urobí Boateng ďalšiu chybu, keď sa v šestnástke nepochopiteľne púšťa do "šmykačky", pričom fauluje a nariadenú penaltu napriek enormnej snahe Manuela Neuera premieňa Hummels. Kvôli ošetreniu brankára je nadstavený čas 1.polčasu 5min. Kiež by nebol. Počas neho totiž Kagawa pripraví gólovku pre Lewandowského a keďže sa opäť "vyznamená" duo Badstuber-Boateng, poľský reprezentant už nemá problém prestreliť Neuera. Cez polčasovú prestávku strieda Luiza Gustava Thomas Müller. V 49min ponúka po zlom vybehnutí brankár Langerak šancu Robbenovi, ten ale na miesto zakončenia volí prihrávku na Gomeza, čím sa celá akcia zmarí. V 51min z priameho kopu pohrozí Gündogan, jeho strela ale míňa bránku. Prichádza však 58min a pri našej hre "hop alebo trop" na hráči Borussie dostávajú do prečíslenia 3 na 2. Situáciu vyriešia veľmi dobre a na jej konci Großkreutz prihráva úplne voľnému Lewandowskému, ktorý svojim druhým gólom v zápase zvyšuje na 4 : 1 a je prakticky po zápase. V tejto chvíli treba povedať, že Borussia má v 58min 100% úspešnosť premieňania šancí. 4 strely na bránku = 4 góly, pre Borussiu obdivuhodné a pre nás vhodné na zamyslenie...V 68min zabraní Lewandowskému v dosiahnutí hattricku Manuel Neuer. O 1min neskôr na opačnej strane, triafa Gomez hlavou iba spojnicu bránky. V 75min vykresá, po peknej individuálnej akciu a gólovom zakončení, iskierku nádeje Ribéry, ktorý znižuje na 4 : 2. V 82min je však už rozhodnutie definitívne. To keď chybuje aj posledný pilier obrany Manuel Neuer, ktorý po školáckej chybe ponúka šancu Piszczekovi. Ten posiela mäkkučký center na hlavu Lewandowského, ktorý dokonáva svoj finálový hattrick. V závere zápasu sme už iba svedkami zbytočnej nervozity a strkaníc na ihrisku, pretože o víťazovi zápasu je už dávno rozhodnuté. Na svoje konto si teda po dnešku pripisujeme ďalší veľmi dôležitý zápas, ktorý sme absolútne nezvládli. Na zápase v podstate ani nie je čo hodnotiť. Borussia nás predčila vo všetkých činnostich a vyhrala úplne zaslúžene. My sme jej svojim výkonom akurát opäť pomohli prepisovať historické tabuľky klubu. Borussia Dortmund totiž v tejto sezóne po prvý krát v 102-ročnej histórii klubu získala double (Nemecký titul+Nemecký pohár). Dnes samozrejme nie je možné vyhlásiť muža zápasu, pretože nie je koho. Celé mužstvo podalo podpriemerný výkon a takto zle som nás nevidel hrať už veľmi dávno. Smerom dopredu sme až na 2 góly nevymysleli absolútne nič a proti pozornej obrane Borussie sme sa presadzovali veľmi ťažko. Čo je ale horšie, dnes nám absolútne "vybuchla" obrana. Najmä stopérska dvojica Badstuber-Boateng hrala dnes úplne tragicky a keď sa k nim svojou chybou pri poslednom góle pridal aj Manuel Neuer, v takomto stave obrany bolo veľmi ťažké odolávať "smrtiacim" útokom tohtosezónneho majstra. Pre Borussiu Dortmund sa táto sezóna teda končí ziskom double. My zatiaľ napriek sľubne rozohranej sezóne nemáme absolútne nič. Teda takmer nič. Máme totižto ešte poslednú šancu na reparát a rehabilitáciu doterajších neúspechov. Posledný a najdôležitejší z najdôležitejších zápasov sezóny 2011/2012 odohráme budúcu sobotu 19/05/2012 o 20:45. Na našom domácom štadióne to bude finále Ligy majstrov, v ktorom nám súperom bude mužstvo Chelsea FC. Nič iné ako víťazstvo si v tejto chvíli ani len nepripúšťam a pre našich chlapcov mám len jednu rečnícku otázku: "Kedy, ak nie teraz?" Touto cestou zároveň prosím všetkých fanúšikov, priaznivcov a sympatizantov nášho milovaného klubu, aby budúcu sobotu sústredili všetku svoju energiu, myšlienky a podporu pre našich chlapcov do Mníchova. Zaiste to budú potrebovať. Zároveň prajem chlapcom do finále veľa veľa športového šťastia a pevné zdravie. Sme s Vami, držíme všetky palce a veríme Vám!!!

P.S. Jeden Nemecký pohár sme ale dnes predsa len získali. V poobeňajšom finálovom zápase na RheinEnergieStadion v Kölne sa to podarilo našim ženám a aspoň tie nám dnes urobili radosť. Zdolali 1.FFC Frankfurt 0-2 po góloch Sarah Hagen zo 63min a Ivany Rudeli, ktorá pečatila výsledok v nadstavenom čase po minúte pobytu na ihrisku. Zápas sledovalo 15 678 divákov a naše baby nastúpili v zostave: Längert - Huyleur (89. Rudelic), Wenninger, De Pol, Baunach - Feiersinger, Cross, Schnaderbeck, Bürki (85. Schöne) - Hagen, Bachor (61. Lotzen). Víťazstvo je o to cennejšie, že je to prvé víťazstvo v Nemeckom pohári žien v históriu nášho klubu. Baby, gratulujeme a ďakujeme!!!

Jupp Heynckes:
"Gratulujem BVB. Borussia si zaslúžila vyhrať. Vedeli ako využiť naše slabiny. Dnes sme hrali veľmi nesúrodo v obrane a celkovo sme podali katastrofálny defenzívny výkon. Borussia Dortmund v prvej polovici mala jednu šancu a strelila tri góly. My sme v kľúčových okamihoch urobili úplne zbytočné chyby a ak také chyby urobíme, nemôžeme samozrejme vyhrať. Je potrebné si triezvo uvedomiť, že sme sa nezaslúžili vyhrať."

Philipp Lahm:
"Boli sme 90 minút lepším tímom, ale urobili sme do očí bijúce chyby a nabili sme súpera znovu a znovu. Dortmund to musel využiť. Budúci týždeň by sme nemali robiť také chyby."

Arjen Robben: "Keď prehráte 2 : 5, to bolí. Nemám žiadne vysvetlenie pre tento zápas. Teraz je to frustrujúce, ale v pondelok to už ide smerom k finále Ligy majstrov."

Jürgen Klopp (tréner Borussia Dortmund): "Bolo to finále pohára a neviem si predstaviť pre Dortmund lepší koniec. Na to čo sa deje v nás nemám slov."

Sebastian Kehl (kapitán Borussia Dortmund): "Bayern je veľmi, veľmi silný tím a my sme museli tvrdo makať. Myslím, že sme ukázali, že sme sa v tejto sezóne zaslúžene stali majstrami a získali pohár. Boli sme vždy v zápase. Po 2-1 sme mali väčšiu istotu, potom prišiel pred polčasom gól na 3 : 1 čo bolo dôležité. V 2.polčase sme hrali na kontry, myslím, že sme si zaslúžili vyhrať. "

Joachim Löw (reprezentačný tréner Nemecka):
"Nikdy by som neočakával taký výsledok. Bolo to ale zaslúžené víťazstvo Dortmundu. Dortmund proti Bayernu vždy hryzie. Nadchádzajúce víkend nastúpi Bayern proti Chelsea a ja čakám obrovskú reakciu."