17/04/2011
15:30

FC Bayern - Bayer Leverkusen

5 : 1 (4 : 0)

V 30.kole Bundesligy sme privítali na domácom štadióne v 6 bodovom šlágri kola hráčov Bayeru Leverkusen. Po výbornom a bojovnom výkone sme súpera deklasovali v pomere 5 : 1. Hattrickom sa blisol Mario Gomez. Nepotvrdili sa predzápasové obavy a tak do zápasu zasiahli aj Schweinsteiger a Ribéry. Do bránky sa podľa očakávaní postavil Butt. Nastupujeme teda v zostave: Butt - Pranjič, Gustavo, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Klose - Gomez.

8min - 1 : 0 po RK Ribéryho a hlavičke Schweinsteigera, triafa lopta kapitána hostí Rolfesa do tváre a končí v bránke hostí. Do vededia sa teda dostávame po vlastnom góle hostí.
15min - zraneného Pranjiča strieda Contento.
23min - šancu hostí končí postranný rozhodca odmávaním offsidu.
25min - tvrdý zákrok Schweinsteigera na Vidala hlavný rozhodca nepotrestá ŽK.
28min -
2 : 0 po obrovskej chybe Vidala, keď v šestnástke pätičkou posúva loptu na spoluhráča, tento zámer vystihne Müller, posiela prihrávku pred bránu na Gomeza a ten nezaváha.
33min - Adler zaváha pri zákroku, ale Müller to nedokáže využiť.
35min - Gomez sa sám rúti na brankára Adlera, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
44min -
3 : 0 van Buyten vysúva prihrávkou za obranu Müllera a ten nachádza kolmou prihrávkou Gomeza, ktorý opäť nezaváha.
45min -
4 : 0 Schweinsteiger vysúva prihrávkou Gomeza, ten prestrelí brankára Adlera a najčistejší hattrick aký sa dá vo futbale dosiahnuť je dokonaný. Rozhodca následne končí 1.polčas.

46min - striedanie hostí. Bender strieda Castra.
54min - ŽK pre Tymoshchuka po faule na Sama.
56min - ďalšie striedanie hostí. Kiessling strieda Augusta.
58min - po centrovanej lopte sa k hlavičke dostáva Kiessling, ale loptu zle trafí a tak míňa bránku.
62min -
4 : 1 po nedorozumení  v obrane medzi Schweinsteigerom a van Buytenom sa k lopte dostáva Derdiyok a znižuje stav stretnutia.
69min - PK Ballacka mieri iba do múru, odrazenú loptu posiela Derdiyok už na brankára Butta, ale ten ju s prehľadom kryje.
75min -
5 : 1 Ribéry si narazí loptu s van Buytenom, vnikne do šestnástky a posiela loptu vedľa bezmocného Adlera.
76min - Kiesslingov strelecký pokus kryje Butt.
77min - ŽK pre Vidala po faule na Müllera.
79min - Samova nebezpečná strela končí vedľa bránky Butta.
80min - Schweinsteigera strieda Ottl. Striedajú aj hostia. Odchádza Vidal, prichádza Kadlec.
84min - van Buytena, ktorý toho má naozaj dosť, strieda Breno.
85min - Contentov center zrazí domáca obrana na roh. Po jeho rozohratí končí lopta z hlavy Ottla na tyči.
90min - keďže sa posledné 2min zápasu už iba bez záujmu hostí dohrávajú z loptou na našich kopačkách, hlavný rozhodca ani nenadstavuje za striedania a s naplnením 90min končí hvizdom dnešné stretnutie.

Konečne report, ktorý po dlhšom čase píšem naozaj s radosťou. Tá radosť sa netýka len výsledku, ten je síce nádherný a kiež by bol taký aj v iných zápasoch, ale viac ako výsledok ma potešilo nasadenie s ktorým hráči vstúpili do zápasu a ktoré im aj počas celého zápasu vydržalo. Do zápasu sme vstúpili rýchlym vlastným gólom hostí, ktorý ale našťastie zápasu neublížil. Potom prišli veľké chvíle Maria Gomeza, ktorý čistým hatrickom v priebehu 17 minút rozhodol o polčasovom výsledku 4 : 0 a v podstate rozhodol aj o zápase. Hosťom sa síce po prestávke po nedorozumení v našej obrane podarilo znížiť, ale drámu ani obrat v zápase sme už nepripustili. Navyše sa do listiny strelcov zapísal Franck Ribéry a stanovil konečný výsledok stretnutia. Naši hráči si za dnešný výkon zaiste zaslúžia absolutórium. Všetci naozaj dreli, behali, bojovali a tvrdo, ale čisto, si počínali v osobných súbojoch. Počas celého stretnutia pre nich nebola žiadna lopta stratená. Jednoducho radosť pozerať. Síce sa tu teraz vynára otázka, prečo to takto nešlo doteraz a aký podiel na tejto zmene má výmena trénera, ale asi (aj keď sa to nie vždy dá) už nemá zmysle riešiť minulosť. Verme, že to takto bude vyzerať aspoň od teraz. Výborný výkon podal strelec hattricku Gomez, ktorý 3 strely na bránku hostí premenil na 3 góly, prihrávkami neúnavne zásoboval spoluhráčov Müller. Obrana spolu z brankárom Buttom ostala preverená síce slabšie, ale až na menšie nedorozumenie pri góle hostí si tiež počínala dobre.  Dnes sme boli svedkom ešte jednej, v našom mužstve veľmi nevídanej veci: hry na dvoch útočníkov, keď sa k Mariovi Gomezovi na hrot na celý zápas postavil ešte Miroslav Klose. Ako som už spomínal, perfektný výkon podalo celé mužstvo a tak som dlho rozmýšlal koho dnes vyhlásiť za muža zápasu. Logicky sa núka meno Mario Gomez, ale dnes urobím z veľkou radosťou trochu alibistické vyhlásenie, neoznačím jednotlivca a za mužov zápasu vyhlásim okrem Maria aj zvyšných členov mužstva bez rozdielu. V tabuľke sme sa posunuli na tretie miesto, strata na nášho dnešného súpera, ktorý je momentálne na mieste druhom, je  6 bodov. Uvidíme ako to nakoniec dopadne, ale minimálne snáď súčasné tretie miesto už do konca súťaže neopustíme. A na záver napíšem hráčom za dnešný výkon a bojovnosť ešte jedno slovo: Ďakujeme. Najbližší zápas 31.kola Bundesligy odohráme v sobotu 23/04/2011 o 15:30, keď cestujeme do Commerzbank-Arena vo Frankfurte, na zápas s domácim, zostupom ohrozeným Eintrachtom. Určite nás teda nečaká ľahký zápas, ale všetci určite veríme v pokračovanie dnešného výkonu a teda logicky aj vo víťazstvo.

P.S. hráči dali aj pekný darček k dnešným narodeninám mojej milovanej mamky. Krásne číslo ale neuvediem, pri žene sa to nepatrí . Možno si poviete, prečo to spomínam a čo to hľadá v tomto reporte. Je to najmä preto, že ju najmä kvôli mne opantalo fandenie Bayernu natoľko, že pravidelne sleduje výsledky nášho milovaného mužstva, patrí medzi najväčších podporovateľov, niekedy aj kritikov nielen samotného mužstva, ale aj stránky fcbayern.sk a má medzi hráčmi dokonca aj svojich obľúbencov. Ak teda dovolíte dnešné ďalšie ďakujem teda patrí jej. Ďakujem mamka a ľúbim ťa. (ty dobre vieš za čo...).