Santiago Bernabéu Madrid

Real Madrid - FC Bayern

2 : 1 (2 : 1)
1 : 3 po 11m

Na odvetný semifinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez.

3min - Khedirovu strelu po prihrávke Di Maríu chytá Neuer.
5min -
1 : 0 hlavný rozhodca odpíska penaltu po ruke Alabu, navyše vidí Alaba ŽK. Ronaldo penaltu bezpečne premieňa.
8min - Alaba potiahne loptu, nacentruje pred bránku a Robben zahodí nemožné, keď z 3 metrov prestrelí domácu bránku.
10min - Alabov strelecký pokus letí vysoko nad bránku.
12min - Gomezovu delovku spoza šestnástky Casillas iba vyráža, pred dobiehajúcim Ribérym odkopne loptu do bezpečia Ramos.
14min -
2 : 0 po chybe pri zakladaní našej akcie, sa k lopte dostáva Özil, ktorý prihráva osamotenému Ronaldovi a ten chladnokrvne posiela loptu do bránky.
21min - Gomezova strela spoza šestnástky mieri vedľa domácej bránky.
27min -
2 : 1 Kroos centruje pred bránku na Gomeza, toho fauluje Pepe, hlavný rozhodca odpíska penaltu a Pepe vidí ŽK. K lopte sa postaví Robben, Casillas vystihne smer a siahne si na loptu, tá ale napriek tomu končí v bránke.
31min - Benzemova strela tesne míňa ľavú tyčku našej bránky.
34min - Kroos posiela prihrávku za obranu na Gomeza, jeho strelu vyráža Casillas. Pri ďalšej akcii sa do zakončenia nedostane Ribéry, zabráni mu v tom Alonso.
37min - priamy kop Ronalda končí v náručí Manuela Neuera.
43min - po aute Robbena, zabráni Gomezovi zakončiť Pepe.
45min - Pepe fauluje tesne pred šestnástkou Robbena a kope sa priamy kop. Sám Robben ho kopne výborne, loptu ešte tečuje Pepe, ale Casillas je pripravený a loptu vyráža. Všetko by teda bolo v poriadku, keby loptu v múre Pepe netečoval rukou, za čo sme jednoznačne mali kopať penaltu. Hlavný rozhodca bol ale iného názoru a jediné čo po tomto okamihu zapískal bol koniec 1.polčasu.

48min - po Lahmovom centri Gomez hlavou tesne míňa domácu bránku.
57min - Neuer vyráža Benzemovu nebezpečnú strelu. Gomezovu zrazenú strelu chytá Casillas.
59min - Arbeloa vidí ŽK za faul na Ribéryho.
66min - po Kroosovom priamom kope, hlavičkuje Gomez vedľa. Robben sa presadí individuálne, vnikne do šestnástky, ale hodí si dlhú loptu pri ktorej je skôr Casillas.
69min - priamy kop Ronalda končí v náručí Manuela Neuera.
70min - po spätnej prihrávke Ronalda, posiela Benzena strelu nad našu bránku.
75min - Kaká strieda di Maríu.
86min - lopta putuje po osi Alaba-Robben-Gomez. Mario sa ocitá sám pred Casillasom, ale lopta sa mu zapletie medzi nohami a nedokáže tak v správnej chvíli vystreliť.
90min - hlavný rozhodca neodpíska Marcelov faul na Robben a navyše vidí Arjen za protesty ŽK.
90+2min - Ronaldovu strelu chytá Neuer a hlavný rozhodca píska koniec riadnej hracej doby. Nasledovať bude predĺženie.

1.predĺženie
95min - Müller strieda Ribéryho.
102min - Gustavo vidí ŽK za faul na Pepeho.
105min - Badstuber vidí ŽK za faul na Benzemu. Koniec 1. časti predĺženia.

2.predĺženie
106min - Higuaín strieda Benzemu.
111min - Granero strieda Özila.
112min - Kaká nedokáže prepasírovať loptu na Ronalda.
115min - Granero vidí po súboji s Neuerom za teatrálny pád v šestnástke ŽK.
120min - Koniec 2. časti predĺženia.

1 : 3 Schweinsteiger

Málo kedy sa mi stáva, že "stratím reč" a že sa mi ťažko hľadajú slová, aj keď som neuveriteľne šťastný. Tento report začínam písať takmer 3 hodiny po zápase (čas 2:15 v noci) a ešte stále neviem čo sa mi podarí vytvoriť. Pretlak emócií je silnejší a stále mám chuť iba kričať od radosti že: "Sme tááááám, zvlááááádli sme to, podarilo sa." Budeme hrať finále Ligy majtrov v domácej Allianz Arene!!! Poďme si ale najprv popísať ako sme sa k tomuto celému dostali. S domácej odvety, sme si do Madridu priniesli postupový výsledok 2 : 1 v náš prospech, čo však pri pohárovej matematike nebol nijako výrazný náskok. Už v 5min sme sa ale stali nepostupujúcim mužstvom. Alaba pri obrannom zákroku zahral rukou, hlavný rohzodca odpískal penaltu, ktorú Ronaldo bezpečne premenil. Alaba navyše videl ŽK, ktorou sa pripravil o finále. V 8min sme po Alabovom centri blízko vyrovnania, Robben ale nepochopiteľne prekopne. V 12min sa pri strele vyznamená Casillas a dorážke Ribéryho zabráni Ramos. V 14min urobíme chybu pri zakladaní útoku, k lopte sa dostáva
Özil, ten prihráva Ronaldovi, ktorý nezaváha a posiela domácich do 2 gólového vedenia. Po tomto domácom raketovom nástupe to s našim postupom vyzerá zle nedobre. V 27min však Pepe fauluje Gomeza a penaltu kopeme my. Na loptu z kopačky Robbena si Casillas siahne, tá ale napriek tomu končí v bránke a zrazu za začína hrať odznovu. Do konca 1.polčasu však vidíme už iba náznaky príležitostí. Zaujme však posledná minúta, v ktorej kopeme z dobrej pozície priamy kop. Strelu Robbena, tečovanú Pepem, Casillas chytá. Pepe však loptu tečoval rukou a kopať sa mala penalta. To však iba podľa mňa, čo je ale rozhodujúce, nie aj podľa jedného z mojich "obľúbencov" (ktorí ste čítali report z prvého zápasu viete) hlavného rozhodcu Viktora Kassaia. aby som sa k jeho výkonu nemusel vracať, tak len nasledujúci odkaz pre p. Kassaia: okrem neodpískanej penalty, mohlo byť najmä v 2.polčase aspoň jedno odobranie lopty neposúdené ako náš faul, ale aj s týmto sme sa pán Kassai vysporiadali a v podstate to dnes máte odpustené, aj keď môj názor na vás to nijako nemení. Po zmene strán ako prvý pohrozí hlavou Gomez. V 57min najprv Neuer vyrazí strelu Benzemu, aby v zápätí na druhej strane vychytal Casillas Gomeza. V 66min Gomez opäť hlavičkuje vedľa a potom si Ribéry hodí dlhú loptu pri ktorej je skôr brankár Casillas. Keď sa v 86min neujme ani dobrá príležitosť Gomeza, keď sa mu lopta v rozhodujúcej chvíli zapletie medzi nohami, zápas sa končí vysledkom 2 : 1 a nasledovať bude predĺženie 2x15min. V ňom ale okrem striedaní a niekoľkých ŽK nevidíme vlastne nič podstatné. Žlté karty však rozhodnú o neúčasti ďalších 2 našich hráčov vo finále. Nezahrajú si v ňom okrem spomínaného Alabu, ani Badstuber a Gustavo. O víťazovi zápasu teda musia rozhodnúť penalty. Tie absolvujem v telefonickom spojení s Robom, to je proste náš dlhoročný rituál. Robo je expert na predpovedanie typu a smeru zakončenia strelcov penált, o tom ale niekdy inokedy :). Pred začiatkom penaltového rozstrelu sa zhodneme na 2 veciach. Po prvé, že nech sa už penalty skončia akokoľvek, aj tak sme už v tej chvíli boli hrdí na Bayern a po druhé, že práve teraz sa môže ukázať, či sa nám naozaj vyplatil nákup Manuela Neuera. Začíname a ako prvý na seba berie zodpovednosť mladučký Alaba, ktorý penaltu bezpečne premieňa: 0 : 1. Prvú penaltu domácich kope Ronaldo a Manuel svojim zákrokom zodpovedá našu rečnícku otázku. Druhú sériu začína Gomez a aj on bezpečne premieňa: 0 : 2. Druhý exekútor domácich Kaká, volí rovnakú stranu ako Ronaldo, túto stranu si vyberá ale aj Neuer a druhý krát odpovedá na našu otázku. V tretej sérii si loptu berie Toni Kroos, penaltu však kopne veľmi zle a Casillas mu ju chytá. Následne Alonso ako prvý z domácich prekonáva Neuera a vracia svoje mužstvo do hry. Štvrtú sériu začína náš kapitán Philipp Lahm, ktorý však tiež penaltu zle kopne a nechá vyniknúť Casillasa. Za domácich si loptu berie Ramos, penaltu síce kopne dobre, ale nie na futbalovú ale na rugby bránku a tak je v tej chvíli jasné, že ak ďalšiu penaltu premeníme, budeme hrať finále. Loptu si berie Bastian Schweinsteiger, ktorý bez zaváhania premieňa a posiela naše mužstvo do vytúženého finále. Nasleduje neuveriteľný pocit, eufória a krik, nielen z úst našich hráčov v Madride, ale aj u mňa doma :) (ktorí zažívate podobné pocity viete, ostatným nemám potrebu vysvetlovať, lebo nepochopíte :) ). Po takmer 11 rokoch sa opakuje história a penalty som absolvoval pred telkou po druhý krát v živote na kolenách. Prvý krát to bolo pri našom poslednom víťazstve a pamätnom finále Ligy majstrov v roku 2001. Pomohlo to vtedy, pomohlo to aj dnes a pokojne si do tretice klaknem aj 19/05/2012. Práve v tento deň sa odohrá v našej domácej Allianz Arene finálový zápas Ligy majstrov sezóny 2011/2012. Súperom nám bude Chelsea FC. Dnes si celé mužstvo zaslúži veľkú poklonu a úctu. Dnes preto vyhlásim muža zápasu+1. Mužom zápasu sa stáva komplet celé mužstvo, ktoré sa nepoddalo ani za veľmi nepriaznivého stavu a čo je asi najdôležitejšie, dnešný zápas vyhralo najmä srdcom!!! A +1 sa stáva Manuel Neuer, kúzelník v našej bránke, ktorý dokázal v plnej kráse ukázať svoje najväčšie prednosti v tých najdôležitejších okamžikoch. Manuel a chlapci, za fcbayern.sk za dnešný výkon VEĽKÉ ĎAKUJEM!!! A zopakujem to ešte raz: SOM NA VÁS HRDÝ!!! Nasledujúci zápas odohráme v sobotu 28/04/2012 o 15:30. Na domácom štadióne nám súperom bude VfB Stuttgart. Ak v reporte najdete nejaké chybičky, može za nich eufória a pokročilý nočný čas :). Keďže je 4:00 ráno, vám všetkým prajem dobré ráno a sebe dobrú noc :).

Karl-Heinz Rummenigge:
"Sme veľmi šťastní a veľmi hrdí. Tím získal obrovský kompliment, urobil neuveriteľné. To bol futbal najvyššej úrovne. Celkovo to bol najintenzívnejší, najviac emotívny zápas, ktorú som kedy videl za celú svoju kariéru - a to je to takmer 40 rokov."

Uli Hoeness:
"Keď Lahm nedal penaltu myslel som si, že umieram. V semifinále som ešte nikdy nevidel toľko 100 percentných šancí skórovať. Neuveriteľné. Dnes bol zápas zápasov. Real proti Bayernu, to je naozaj highlight, ktorý možno zažiť len niekoľkokrát v živote."

Jupp Heynckes:
"Bol to kúzelný večer. V prvých 15 minútach sme mali veľké problémy. Potom sme ponúkli na dlhé chvíle vynikajúci futbal. Som rád, hlavne za svojich hráčov a manažérov v klube."

Bastian Schweinsteiger:
"Aj keď sme všetci k.o., ale sme veľmi šťastní. Od kedy bolo jasné, že finále je v Mníchove, sme všetci mali jeden cieľ: dostať sa tam! Teraz máme ešte jeden zápas doma, chceme vyhrať."

Manuel Neuer:
"Všetci sme pracovali veľmi tvrdo. Boli sme v oboch hrách aspoň na rovnakej úrovni a vyhrať sme si nakoniec zaslúžil. Chcel som penalty. Šťastie tiež hrá rolu. Pekné, že máme pred sebou ďalšie dve finále."

Mario Gomez:
"Bol to sen a naplnil sa. Nemôžem povedať nič, som ohromený. V tejto atmosfére, v tejto situácii v rozstrele, nič nemôže byť krajšie."

Sami Khedira (Real Madrid): "Boli sme blízko k postupu tu na domácom štadióne. V závere sme mali smolu v rozstrele. Sme všetci veľmi depresívni. Šanca na finále, nie je každý deň. Musíme to teraz stráviť."

José Mourinho (tréner Real Madrid):
"Chcel by som, aby "Blues" vyhrali vo finále. Mám rešpekt k červenej. Chelsea včera dokázala, že oni sú skutočnými hrdinami. Chelsea si zaslúži byť vo finále. Aj Bayern si to zaslúži. Real Madrid si to zaslúžil, ale aj Bayern."