20:30
Tivoli Aachen

Alemannia Aachen - FC Bayern

0 : 4 (0 : 1)

Na štadióne Tivoli v Aachene sme odohrali štvrťfinálové stretnutie Nemeckého pohára. Po obojstranne slabom prvom polčase, keď sme sa z jedinej gólovej akcie ujali vedenia, sme v 2.polčase po zlepšenej hre pridali ešte 3 góly a po výsledku 0 : 4 sa tešili z hladkého postupu do marcového semifinále. Nastupujeme v zostave Kraft - Gustavo, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Pranjič, Ottl - Altintop, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

6min - náznak šance zo strany Müllera, keď dobre vniká do šestnástky, ale nedokáže si obhodiť posledného obrancu.
18min - ošetrovanie Arslana po súboji s Badstuberom
21min - prvá šanca zápasu, ked domáci kapitán Auer strelou po zemi, len tesne míňa našu bránku.
26min -
0 : 1 Altintop vysúva Gustava a ten posiela krásny center na hlavu Gomeza, ktorý sa nemýli a posiela nás do vedenia. Zároveň si Gustavo pripisuje prvú gólovú prihrávku v našom mužstve.
32min - Ottlova zrazená strela spoza šestnástky letí ďaleko vedľa bránky domácich.
34min - domáci kapitán Auer padá v šestnástke po kontakte s Gustavom, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
36min - po centri Müllera sa vo veľkej šanci sám pred brankárom domácich ocitne Gomez, ale loptu triafa iba do hrude domáceho brankára Hohsa.

46min - ŽK pre Demaina po faule na Pranjiča.
51min - Müller vniká do šestnástky, ale na presnejšie zakončenie už nemá síl.
54min - Gomez si pekne narazí loptu s Müllerom, ocitá sa sám pred domácim brankárom, ale ten jeho strelu vyrazí. Domáci v tejto minúte aj striedajú. Radjabali-Fardiho strieda Kratz.
57min - Altintopovu prihrávku po zemi na lepšie postaveného spoluhráča chytá domáci brankár Hohs.
61min - po skrumáži v našej šestnástke, nedovolíme zakončiť Auerovi. Z následného rohu nebezpečnú hlavičku vyráža reflexívne Kraft.
64min - Ottlov center tesne míňa domácou obranou tiesnený Gomez.
66min - Gomezova strela po Müllerovom vniknutí do šestnástky iba do obrancu domácich.
67min - Altintopov slabý strelecký pokus bez problémov chytá domáci brankár. V tej istej minúte vidí ŽK Junglas po faule na Müllera.
69min - Kraft upratá nebezpečný center na roh a následne po jeho rozohrávke dobre boxuje loptu pred Auerom.
72min - Robben strieda Altintopa.
73min - striedajú aj hostia. Arslana strieda Radu.
75min -
0 : 2 po Robbenovej krásnej prihrávke cez šírku ihriska sa Müller pohrá s domácim obrancom a strelou pomedzi nohy brankára Hohsa zvyšuje skóre.
80min -
0 : 3 vlastný gól domácich je pripísaný Müllerovi, keď smer strely po narážačke s Gomezom zmení domáci Feisthammel.
82min - striedajú obe mužstvá. Domáci Cubukcu za Stiebera a naši Kloseho za Gomeza.
85min - našou obranou zrazená Cubukcuho strela sa k nemu odrazí späť a druhý pokus posiela do bočnej siete našej bránky.
88min -
0 : 4 Schweinsteiger v šestnástke domácich zabojuje o loptu, nachádza prihrávkou pred bránu Robbena a ten už nemá problém trafiť odkrytú bránku.
90min - hlavný rozhodca ukončí bez nadstaveného času dnešné stretnutie.

Zápas s druholigistom o postup do semifinále Nemeckého pohára sme teda zvládli. Po naozaj slabom 1.polčase, sme zlepšenú hru v 2.polčase dokázali premeniť aj na góly a skóre tak vyzerá presvedčivo. Pochvalu si zaslúži najmä dvojica M
üller-Gomez. Toto duo predviedlo vďaka spolupráci viacero pekných akcií. Obrana a najmä brankár Kraft sa miestami museli nudiť, kedže domáci hráči ich preverovali naozaj sporadicky. Nudiť sa, ale určite nebudú v sobotu v Brémach, kde si s Werderom zmerajú sily v 20. kole Bundesligy. Ostáva len veriť, že si svoju gólovú potenciu z posledných zápasov udržia aj naši útočníci a rozhodnú o našom víťazstve.