Tváre Juppa Henyckesa - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Jupp Heynckes.

Kariéru futbalistu prežívala moja manželka so mnou.


"Prestieral som stôl na raňajky, šúpal som ovocie mojej žene a ako vždy som vyniesol smeti. Veľa sa v mojom živote nezmenilo."

Tým povedal, momentálne najlepší tréner na svete, všetko. Všetko o človeku Juppovi Heynckesovi.

Preklad rozhovoru z bild.de vám prinášame vďaka Sue. Situácia s hrozbou záplav z Dunaja, je zatiaľ zdá sa pod kontrolou a tak si Sue našla chvíľku na preklad. VEĽKÉ ĎAKUJEME SUE!!! A naďalej držíme palce, aby všetko dobre dopadlo...

Šúpal ovocie pre svoju manželku.

Jupp Heynckes - starostlivý. Ako deviaty z desiatich detí sa musel vedieť podeliť, naučiť sa brať ohľad na druhých, nájsť rovnováhu medzi "dávať a brať". Vedieť ostať pri zemi. Keď jeho manželka Iris v roku 2004 ochorela na rakovinu, vybral si jeden a pol ročné voľno od futbalu a staral sa o ňu. Pre niekoho, kto vyrastal ako on, samozrejmosť. Otec kováč, mama mala malý obchodík. Jozef, narodený jeden deň po ukončení druhej svetovej vojny, 9. mája 1945, sa vyučil za štukatéra. V nedeľu sa celá rodina modlila "Anjel Pána".

Prestieral stôl na raňajky.

Jupp Heynceks - jemnocitný. Keď zomrel otec Ulliho Hoeneßa, alebo dlhoročný prezident Gladbachu Grashoff, zúčastnil sa Jupp bez otáľania pohrebu. Keď jeho hráčom z Leverkusenu pri zápase o Európsky pohár v Trondheime omŕzali nohy, zabezpečil ako tréner Bayeru topánky s vyhrievanou podrážkou.

Jupp Heynckes - otcovský. Po veľkom triumfe v Lige majstrov, veľmi starostlivo zháňal všetkých, od spolutrénerov po šoférku autobusu, na spoločné, víťazné fotografovanie. Už od jeho hráčskych rokov v Gladbachu, bol vždy príkladom pre všetkých. Jeho spoluhráči ho často oslovovali i mimo ihriska a pýtali si rôzne rady, okrem iného i to, ako najbezpečnejšie investovať peniaze

Vynášal smeti.

Jupp Heynckes - pracovitý. Nikdy sa za 50 rokov pri futbale nemusel za nič hanbiť. Už ako dieťa robil zberača tenisových loptičiek za 5 mariek na deň. Ako profi hráč sa vždy postaral o to, aby kabína futbalistov Gladbachu po zápase, vyzerala a bola čistá, ako pred ním. Odpadky pozbieral do plastového vreca. Keď raz Gladbach hral v Kaiserslauterne, povedal správca ihriska po ich odchode: "Človek by ani neuveril, že tu bolo futbalové mužstvo."

Veľký tréner Hennes Weisweiler (zomrel 1983 vo veku 63  rokov) povedal o svojom hráčovi Heynckesovi: "Jupp rozmýšľa ako tréner!"

Jupp Heynceks - džentlmen. Po prepustení z postu trénera v Gladbachu v roku 2006 pristavil služobné vozidlo na parkovisko klubu: "Je vyumývané a nádrž je plná. Prosím, vyúčtovanie si ponechajte." Do svojich kontraktov si nikdy nedával podmienku o vyplácaní odmien za dobré výsledky. Peniaze neboli to, čo ho hnalo vpred. Práve naopak. Keď odchádzal v roku 2011 z Leverkusenu, strčil správcovi, hospodárovi a všetkým tichým pomocníkom do rúk obálky. A nebolo v nich len zopár stovák...

No v jeho obálke života sa nachádza veľa, veľa sklamaní. Vždy veril v dobro, jeho futbalová duša utrpela rôznym ponižovaním, prepúšťaním, nepochopením za tie roky viac odrenín a rán, než jeho nohy. Očný tik, mrkanie,  je výsledkom večnej nedôvery.

Prvého veľkého uznania sa mu dostalo v Španielsku (Bilbao, Teneriffe, Madrid).

Jupp Heynceks - perfekcionista. Keď v roku 2003 zakotvil na jednoročné "veľké nedorozumenie" pri Schalke, musel dokonca i manažér Assauer zaplatiť pokutu 20 €, lebo nemal ponožky podľa štandardov. Aj teraz, pri Bayerne, denne kontroloval časy behov hráčov, alebo počet "sklápačiek", ktoré urobili.

Neskorý úspech a hrdosť na zisk "treble" konečne zacelili a vyliečili rany. "Som mojej manželke Iris zaviazaný veľkou vďakou. Chorobou je ťažko skúšaná, no vždy bola mojou veľkou oporou. Spolu so mnou prežívala celú moju kariéru futbalistu i trénera". Týmto vyznaním lásky začína Jupp Heynceks svoj nový život. Veľkolepý tréner, veľkolepý človek.


Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!Za fcbayern.sk chcem vysloviť obrovské poďakovanie za
prácu, ktorú PÁN TRÉNER odviedol pre naše milované mužstvo.
Obrovské a slovami neopísateľné ĎAKUJEME PÁN TRÉNER!!!
JUPP, JUPP, JUPP!!!
Maťaš 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist