2.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014 > Sústredenie Doha


Sústredenie Doha.2.deň


06
/01/2014

Mierny vietor a dážď sprevádzali ráno v Katare. Náplňou tréningu boli krátke šprinty medzi tyče, preskoky cez málé prekážky aj štart na loptu na pružnom lane. Jednotlivé cvičenia robili Lahm, Müller a Ribéry niekedy tak rýchlo, že fitness tréner Andreas Kornmayer ich dokonca musel krotiť slovami: "Ste príliš rýchli".
Pep Guardiola: "Musíme pracovať na všetkom. Na fyzičke, na taktike. Chceme, aby sme hru vedeli ešte viac regulovať, viac mať loptu. V skratke, musíme zlepšiť tento tím."

Príkladne počas dovolenky rehabilitovalo aj duo
Bastian Schweinsteiger a Arjen Robben a v tejto činnosti pokračujú aj na sústredení. Robben dokonca zobral so sebou na dovolenku aj fyzioterapeuta Frediho Bindera.

Pep Guardiola: "Máme tri týždne do prvého zápasu. Dúfam, že obaja budú môcť proti Gladbachu hrať. Dúfam, že to bude každý deň trochu lepšie. Bastianov stav je oveľa, oveľa lepší, už môže bez problémov bežať. Pre mňa osobne, je to veľmi dôležité, že môj druhý kapitán je tu. Ja viem, aké dôležité je to pre tím, celý klub a pre nemecký futbal." Zvláštneho vyznania sa dostalo Arjenovi Robbenovi, keď tréner Guardiola povedal: "Mám rád Arjena (I'm in love with Arjen - poznámka red.). Vo svojej kariére ako hráč aj ako tréner som mal možnosť vidieť len jedného alebo dvoch hráčov, ktorí sú tak profesionálny, ako Arjen. Jeho mentalita je neuveriteľná. Pred svojím zranením hral neskutočne. Dúfam, že sa vráti čo najskôr v starej forme. Pfuj, pfuj, pfuj!"


Počas pondelka absolvoval tréner Guardiola jedno milé stretnutie. Navštivíl ho Raul - bývalý hviezdny útočník Realu Madrid a Schalke 04. Španieli sa sdrečne zvítali a rozprávali. "Hovorili sme o jeho živote, o jeho rodine a aké to je hrať tu v Katare futbal," prezradil Guardiola. Raul hrá od roku 2012 v katarskej klube Al Sadd. Obaja hrali v rokoch 1996-2001 spoločne za národný tím Španielska.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist