Rozhovor Robben - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor Robben.Arjen Robben poskytol pre fcbayern.de rozhovor. Prinášam jeho voľný preklad.

fcbayern.de: Arjen, 20 gólov v týždni. Nálada pri návrate domov bola určite dobrá...
Robben: "Samozrejme! Minulý týždeň bol vynikajúci, je to znovu zábavné. A najmä po tom ťažkom období pre nás. Máme povolené trochu sa pobaviť. Ale musíme ísť ďalej, každý to vie."

fcbayern.de: 7:1, 7:0, 6:0. Môže to byť lepšie?
Robben: "Človek sa má stále zdokonaľovať. Existujú ešte veci, na ktorých musíme popracovať. V Berlíne sme pustili, napríklad dva alebo tri šance na obranu."

fcbayern.de: Prečo to naraz proti Hoffenheimu išlo?
Robben: "Myslím, že sme hrali naozaj dobre proti Schalke 2:0. Bohužiaľ sme potom prehrali v Leverkusene - aj keď sme hrali dobre aj tam. Po tomto zápase sa hovorilo o kríze.  Snažili sme sa, nevšímať si to a isť ďalej. Poctivo sme trénovali a veľa sme sa rozprávali. To bolo tiež veľmi dôležité. A potom prišiel Hoffenheim ... "

fcbayern.de: Prišla táto výkonnostná explózia práve včas?
Robben: "Dúfam, že áno! Iste, nemáme to v lige už vo vlastných rukách. Ale verím v titul. Ak takto budeme hrať naďalej, je tam ešte šanca. Musíme ale vyhrať v Dortmunde, v každom prípade."

fcbayern.de: Christian Nerlinger vám naznačil, aby ste loptu pred penaltou na 0:4 odovzdal Mariovi Gomezovi, aj to symbolizuje jednotu vášho tímu ...
Robben: "Oficiálne som prvým exekútorom penált, Mario druhým. My všetci chceme, aby bol Mario znova najlepším strelcom v Bundeslige a keď môžem pomôcť, som rád. On si to zaslúži, pretože je pre nás veľmi dôležitý. Mario potrebuje strieľať góly, aby bol jeho rytmus udržiavaný. To je dôvod, prečo som odišiel od lopty."

fcbayern.de: Nielen Mario dáva góly. Tento týždeň ste zastrelil sedem gólov. Zažil ste to už vo svojej svojej kariére?
Robben: "Nie, taký týždeň som nikdy nemal. Ja sa znova bavím!"

fcbayern.de: Po vašom zápale lonovej kosti, ste konečne bez bolesti?
Robben: "Aj keď to znie smiešne: Ja ešte nie som tam, kde chcem byť. Tam je ešte priestor na zlepšenie, najmä vo fyzickej oblasti. Niekedy mám miernu bolesť na lonovej kosti, všeobecne mi chýba sila. To hovorí môj pocit. V prvej sezóne v Bayerne, ale aj v minulosti, som sa cítil lepšie. Napriek tomu som veľmi rád v túto chvíľu."

fcbayern.de: Vy, Thomas Müller a Franck Ribéry si často meníte pozície. Je toto kľúč k súčasnému úspechu?
Robben: "Áno, to nás robí menej predvídateľnými. Sme rýchly a silný na lopte a môžeme prekvapiť svojich súperov trochu viac. Diskutovali sme medzi sebou pred niekoľkými týždňami. Thomas je hráč, ktorý je šťastný, keď si môže meniť miesto. Takže ak to robíme, funguje to naozaj dobre. "

fcbayern.de: Tri zápasy, 20 gólov. Ale hráte zápasy v trojdenných cykloch. Existuje riziko že výkon poklesne?
Robben: "Veľmi dobre vieme, že musíme pokračovať takto a nesmieme poľaviť. Inak by sme sa dostali znovu do problémov. Teraz je to ľahké, ale naozaj nás v pohári, Bundeslige a Lige majstrov čakajú veľmi ťažké a veľké zápasy."

fcbayern.de: V stredu vás čaká Gladbach v pohári DFB...
Robben: "Gladbach je naozaj dobrý tím. Nesmieme si dovoliť žiadne chyby. Nesmieme znovu dostať prvý gól, ako v prvom jarnom kole pri prehre 3:1. Majú veľa kvalitných hráčov. Nielen Reus, ale Hanke, de Camargo a Arango sú naozaj dobrí. To určite neskončí  6:0 alebo 7:0. Musíme využiť naše príležitostí a poctivo sa vracať späť."

fcbayern.de: Následne hráte s Hannoverom a potom cestujete do Marseille. Aké sú šanca na semifinále Ligy majstrov?
Robben: "Všetci hovoria o semifinále, ale varujem vás pred Marseille! To je naozaj dobrý súper, ktorí nám môže poriadne sťažiť život. Je to fyzicky veľmi silný tím s naozaj dobrým trénerom. Musíme položiť základný kameň k úspechu už vonku."

fcbayern.de: Tak dúfajme, že aj s Bastianom Schweinsteigerom. Ako dôležité je, aby bol čím skôr späť vo vrcholnej forme?
Robben: "Nie je to pre neho jednoduché. Veľmi dobre viem, ako sa cíti zranený hráč. Bastian je veľmi dôležitý hráč pre nás - a to nielen na ihrisku, ale aj ako druhý kapitán. Dúfam, že čoskoro bude späť."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist