5 zápasová misia - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2010/2011


5 zápasová misia.Andries Jonker, 48-ročný tréner, ktorý bol dočasne poverený vedením A-mužstva, nezačal pondelkový tréning žiadnymi prevratnými zmenami. Po tom, čo v nedeľu padlo rozhodnutie vedenia o zmene na trénerskom poste Jonker hovorí: "Necítim žiadny zásadny rozdiel. Rozhodnutie to ale bolo veľmi ťažké, pretože mám veľmi silný vzťah s Louisom van Gaalom."

Holanďan strávil po boku van Gaala dlhé roky či už v Ajaxe Amsterdam, reprezentácii Holandska, Barcelone alebo teraz naposledy v Bayerne. Dokonca aj v knihe, ktorá o van Gaalovi nedánvo vyšla sa mu venuje niekoľko strán.Mal by teraz vymeniť svojho "učiteľa" v Bayerne?

Konzultácia s van Gaalom.
Rozhodnutiu predchádzali dve telefonické rozhovory z van Gaalom. Jonker hovorí: "Počas druhého telefonického rozhovoru mi povedal, že ak by bol na mojom mieste, on by tú prácu vzal. Premňa bolo veľmi dôležité, že som to počul z jeho úst. Tak som sa rozhodol ponuku prijať." Najdôležitejšou otázkou pre Bayern je to, či sa mu podarí dostať do Ligy majstrov. "Môžeme skončiť tretí. Som presvedčený, že ak všetci zabojujeme, možeme to dokázať." Súdržnosť mužstva, bola jednou z prvých tém, s ktorými predstúpil nový tréner pred mužstvo. "Podmienkou môjho príchodu bolo pokračovanie v ceste a stratégii, ktorú tu posledných 21 mesiacov prezentoval tréner van Gaal. Veľmi dôležitá je aj komunikácia. Moje dvere sú otvorené. Hovorím stále priamo všetko čo vidím. V posledných dňoch sa toho stalo strašne veľa, takže si musím zorganizovať myšlienky, lebo času na uskutočnie účinných zmien je skutočne málo." Tréner sa rozhodol dať v utorok mužstvu voľno. Podľa jeho slov, deň voľna využije sa premýšlanie o ďalšej stratégii, hráči si tiež utriedia myšlienky a v stredu sa stretnú na tréningu s čistými hlavami.  

V nedeľu teda štartuje 5 zápasová misia trénera Jonkera. Ako sám hovorí: "Mojím cieľom je prísť 14. mája podvečer domov, usadiť sa na pohovku ako spokojný muž s myšlienkou, že Bayern skončil v lige tretí."

Fotografie z prvého tréningu pod vedením Andriesa Jonkera:

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist