23/09/2014
20:00

FC Bayern - SC Paderborn 07

4 : 0 (2 : 0)

Na zápas 5.kola Bundesligy proti aktuálnemu lídrovi Bundesligovej tabuľky a zároveň nováčikovi Bundesligy SC Paderborn 07 nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Rode, Alonso - Robben, Götze, Müller - Lewandowski.

4min - po centri Wemmera zakončuje z prvej Kachunga vysoko nad našu bránku.
8min -
1 : 0 Robben vysúva Müllera, ten pätičkou prihráva Götzemu a Mario umiestni loptu pohodlne do bránky.
9min - Lewandowského strela spoza šestnársky meiri vedľa bránky hostí.
11min - Alabova strela mieri vedľa bránky hostí.
13min - Alaba prihráva Götzemu, jeho prízemná strela končí v rukách brankára Kruseho.
14min -
2 : 0 Lewandowského strela spoza šestnástky končí na prekvapenie všetkých v bránke. Gól ide tak trochu na vrub brankára Kruseho, ktorému "preláme" ruky pri pokuse o vyzarenie lopty.
16min - Lewandowski sa uvoľní v šestnástke, jeho gólovú strelu zblokuje Hünemeier na roh.
18min - Lewandowského strela latí tesne nad bránku. Držanie lopty je 72%-28% v náš prospech.
24min - Oualisám pred Neuerom trafí loptu iba do jeho rúk.
29min - Götzeho strela letí nad bránku hostí.
32min - Robben po svojej typickej akcii zakončuje strelou vedľa bránky.
36min - Robbenova strela mieri vedľa bránky.
42min - Götzeho strela končí tesne vedľa bránky.

45min - po prestávke striedajú obe mužstvá. Hostia Heilotha za Koca a naši Boatenga za Rafinhu.
59min - strela Kachungu končí vedľa našej bránky.
60min - Robbenova strela mieri vysoko nad bránku.
61min - držanie lopty 70%-30% v náš prospech.
62min - hostia striedajú Oualiho za Vrančiča. Po rohovom kope Robbena nepresne zakončí Götze.
64min - strela Koca letí nad našu bránku.
70min - tvrdú strelu Koca vyráža Manuel Neuer na roh.
76min - striedajú obe mužstvá. Naši Lewandowského za Bernata a hostia Ruppa za Ducksch.
78min -
3 : 0 Robben vnikne do šestnástky, prihráva Müllerovi, ktorý trafí iba brankára hostí, odrazenú loptu ale posiela do siete Götze.
80min - Alonsa strieda Hojbjerg.
85min -
4 : 0 Robben vnikne do šestnástky, prihráva Müllerovi a ten aj keď tiesnený prekonáva brankára Kruseho.
88min - Robben vysúva Müllera, jeho strelou vyráža brankár Kruse nohou.
89min - stopérom hostí tečovanú strelu Robbena brankár hostí s námahou vyráža.
90min - bez nadstaveného času odpíska hlavný rozhodca koniec stretnutia.

P.S. takto nejako som si svoj narodeninový deň predstavoval :-). Ďakujem chlapci!!!

Pep Guardiola: "Hrali sme dobre v prvých 25 minútach. Celkovo som spokojný, že sme sa zdokonalili v hernom dizajne. Teraz sme prvý, ale to nie je v tejto chvíli tak dôležité. Čo je dôležité, je spôsob, akým hráme."

Arjen Robben: "Bol pre nás veľmi dôležité dnes vyhrať a ísť príkladom. Boli sme lepším tímom. Súper mal nejaké problémy v počiatku, dodať priestor. Sme to využili a rýchlo sa ujali vedenia 2 : 0. Jednalo sa o prvé vyššie víťazstvo. Teraz musíme ísť ďalej."

Mario Götze: "Boli sme dobre pripravení, a chceli sme sa poučiť z posledného zápasu. Je dôležité, že tri body ostali doma a uspeli sme. Hrali sme pomerne dobrý zápas. Gratulujem tímu. Bolo dôležité streliť skoro gól. Máme kvalitný tím a tešíme sa na ďalšie zápasy."

André Breitenreiter (tréner SC Paderborn 07): "Bol to skvelý zážitok pre môj tím. Vždy bolo našou motiváciou hrať tu niekedy, keď štadión svieti na červeno. Bayern má vynikajúcu kvalitu, odpálili ofenzívny ohňostroj. Vzhľadom k tomu, sme nemohli všetko ubrániť. Ale ak sme mali dobrú akciu zvyčajne sme hľadali futbalové riešenie. Môžeme byť veľmi hrdí na chlapcov, urobili to skvele. Zostaneme tu a zajtra pôjdeme spoločne na Oktoberfest."

Uwe Hünemeier (SC Paderborn): "Ak je po 15 minútach 0 : 2 to nie je tak ľahké. Napriek tomu sme mali šance. Proti Bayernu nedostanete veľa príležitostí. Ak využijete jednu z nich, potom máte šancu. Učíme sa veľa od tohto zápasu. Bayern je len ďalší level. Musíme získať naše body niekde inde."

Jens Wemmer (SC Paderborn): "V prvých niekoľkých minútach sme sa snažili vyvíjať tlak a hrať našu hru, ale je to naozaj ťažké. Potom sme si všimli, že keď budeme takto hrať, po desiatich minútach je koniec. Bolo vidieť, že Bayern je jednoducho príliš silný. Musíme sa poučiť z chýb."