Arjen Robben - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Tomáš 'MeeTee' Čorej


Arjen Robben.


24/10/2014

Arjen Robben nám v zápase proti AS Rím ukázal, aký je pre tím nesmierne dôležitý, a ako silný naozaj je. Holandský reprezentant patrí k ikonám klubu, a v rozhovore, ktorý spracoval The Telegraph rozprával o tom, ako si Bayern veľmi cení. Vyjadril sa o ňom ako o najlepšom klube v akom nastúpil, a to už pôsobil v takých kluboch ako PSV, Chelsea a samozrejme aj Real Madrid.

30-ročný Robben prišiel do Mníchova v roku 2009 a stále trvá na tom, že nemá v úmysle nemecké pôsobisko opustiť: "Užívam si to tu. Moja rodina je tu šťastná, žijeme tu päť rokov a v podstate sme sa tu už usadili. V tejto chvíli nerozmýšľam o iných ligách, kluboch, je mi tu dobre. Mám 30 rokov a nechcem ísť do iného mužstva," zdôraznil. "Bol som v Anglicku aj Španielsku takže nemám túžbu skúšať niečo nové. Som na sto percent presvedčený, že ostanem ešte veľmi dlho."


Je nutné povedať, že pri Robbenovom rozvoji zohrali veľmi dôležité úlohy aj skvelí tréneri, ktorí ho mohli trénovať. "Mal som tú česť hrať pod vedením Louisa Van Gaala a teraz Guardiolu. Cítim sa poctený, že som mohol pracovať s týmito legendami. Pomohli mi uskutočniť dôležité kroky môjho života. Samozrejme, pomohli mi aj pri tom najdôležitejšom, teda pri prestupe do Bayernu."


Na koniec hovoril rodák z Bedumu o zápase s AS Rím a nasledujúcom ligovom kole. "Bol to fantastický večer, práve kvôli takým som futbalista. Bol to prekvapivý výsledok, aký sme nečakali, no takticky nás Guardiola pripravil perfektne. Naozaj sme si to užili, no teraz musíme zvládnuť ďalší náročný zápas proti Mönchengladbachu, ktorý je zatiaľ veľmi silný. Sú veľmi dobre organizovaní a bude to zaujímavé. Sme nažhavení podať opäť dobrý výkon.

autor: Tomáš 'MeeTee' Čorej
zdroj: www.bundesliga.com
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist