Filharmónia pre FC Bayern - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Mníchovská filharmónia pre FC Bayern...Mníchovská filharmónia pred finále Ligy majstrov nahrala pre náš klub skladbu. Je vidieť, že aj seriózni a vážni umelci, majú zmysel pre humor a tak sa pri nahrávaní naskytol zaujímavý pohľad na huslistov v šiltovkách Bayernu, spevácky zbor s červeno-bielymi šálmi či dirigenta v našom typickom drese.

Zaujímavá je aj samotná skladba, ktorá sa skladá z britskej hymny "God Save The Queen" (keďže sa hrá vo Wembley), hymny Bayernu a hymny Ligy majstrov.

Originálny je aj text, ktorý velebí "najrýchlejšieho majstra všetkých čias" a tvrdí, že "tretia trofej je tak blízko ako nikdy predtým". Taktovky sa ujal šéfdirigenta Lorina Maazela, ktorý vôbec neváhal upustiť od všetkej dôstojnosti a dirigoval skladbu v drese Bayernu.
pozrite si video a vypočujte skladbu:Maestro Lorin Maazel...

Svetoznámy dirigent Lorin Maazel viedol Mníchovskú filharmóniu pri nahrávaní skladby pre náš klub pri príležitosti finále Ligy majstrov. Zároveň dostal pozvánku vidieť finále na vlastné oči. fcbayern.de ho pri tejto príležitosti vyspovedal v londýnskom hoteli.

fcbayern.de:
Maestro Lorin Maazel, ako prišlo k nahratiu tejto hymny?
Maazel: "Hudobníci v orchestri hovorili, že by to bolo veľkým potešením, ak by som dirigoval túto pieseň. Sľúbil som im teda túto veľkú radosť."

fcbayern.de: Je futbal vašou vášňou?
Maazel: "Áno, mám rád športy - ako mnoho hudobníkov klasickej hudby. Spočiatku skôr tenis, americký futbal a v poslednej dobe tiež futbal. Potom, čo som žil v Mníchove po mnoho rokov, vyrástli tam moje deti a moja žena je Nemka, vytvoril som si veľkú lásku k Bavorsku. Som rád, že som tu. Dúfajme, že sa dočkáme požadovaného víťazstva."

fcbayern.de:
Čo ste cítil, keď ste nahrali tento kúsok?
Maazel: "Bolo to úžasné. Je to hudba Handela, preto dostanete husiu kožu. Bolo tiež veľmi príjemné vidieť, ako veľmi sa moji kolegovia tešia na fázu zboru a orchestra."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist