15:30
RheinEnergieStadion Köln

1.FC Köln - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na zápas 6.kola Bundesligy proti "capkom" z Kolína nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba - Lahm, Bernat - Alonso - Robben, Götze - Müller - Lewandowski

4min – Robben je v šestnástke jednoznačne faulovaný Wimmerom, penalta sa nepochopiteľne nepíska.
7min – Müller trafí v 100% šanci iba bočnú sieť.
19min –
0 : 1 Robben prihráva Müllerovi, ten posiela loptu na Lewandowského, ktorý ju tiesnený minie, za ním stojací Götze ju ale bezpečne posiela do siete.
22min – po Alabovom centri zakončuje Lewandowski vedľa bránky domácich.
23min – Lahmova strela spoza šestnástky minie domácu bránku.
24min – Götze posiela loptu na Müllera, ten z prvej zakončuje, brankár Horn ale loptu reflexívne vyráža.
27min – domáci brankár vyráža strelu Alabu.
32min – Robben po svojej typickej akcii posiela loptu na bránku, brankár Horn jeho gólovku dokáže vytesniť mimo bránky.
34min – po chybe našej obrany, keď pustí medzi seba centrovanú loptu, musí čarovať Manuel Neuer. Najprv vyrazí  100% gólovku Matuszczyka a následne aj dorážku Ujaha.
38min – Robben prihráva na Götzeho, jeho strelu vyráža domáci brankár Horn.
43min – ďalekonosná strela Hectora letí tesne vedľa našej bránky.
45min – koniec 1.polčasu

48min - strela Matuszczyka letí do náručia Manuela Neuera.
53min - Müllerova strela z hranice šestnástky tesne míňa domácu bránku.
55min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Boatenga strieda Dante a Müllera Benatia.
59min - striedajú aj domáci. Gerharda za Risseho.
66min -
0 : 2 po kombinácii Robbena s Götzem donúti tlakom Alaba k vlastnému gólu domáceho Halfara.
70min - Alonsovu strelu asi z 25 metrov z námahou vyráža brankár Horn.
75min - striedajú obe mužstvá. Naši Robbena za Shaqiriho a domáci Halfara za Vogta.
80min - Alabov slabý strelecký pokus chytá domáci brankár.
81min - po trme-vrme v domácej šestnástke sa k lopte dostáva Bernat, zakončuje však vedľa bránky.
88min - domáci striedajú Ujaha za Finneho.
90min - hrať sa budú ešte 2 minúty.
90+1min - Lahm strelu zblokuje domáca obrana na roh.
90+2min - hlavný rozhodca
Knut Kircher odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Sme veľmi potešení, že sme oslávili prvú výhru vonku v sezóne. Nebolo to ľahké, pretože Kolín bol dobre organizovaný. Ale my sme dobre kontrolovali loptu, nestratili koncentráciu a dovolili si niekoľko protiútok. Teraz spíme tu v Kolíne a zajtra sa pozrieme do Moskvy."

Arjen Robben: "Kolín sa zatiahol, hrali iba defenzívne a na protiútoky. Nevychádzali. Vzhľadom k tomu, to bolo pre nás niekedy ťažké. Blahoželám tímu! Hrali sme šikovne, vytvorili si dosť šancí a zaslúžili sme si vyhrať."

Xabi Alonso: "Bol to ťažký zápas. Kolín bol veľmi nízko, museli sme mať veľa trpezlivosti. Kým sme strelili gól na 1 : 0 urobili sme veľa tvrdej práce, ale to bolo zatiaľ počas sezóny stále tak. Po druhom góle sme sa upokojili. Naozaj sme chceli vyhrať, je to dôležité víťazstvo. Teraz sa pozrieme na ďalší zápas."

Peter Stöger (tréner 1.FC Köln): "Chceli sme brániť a čakať na dve alebo tri možnosti. Chceli sme pripraviť Bayernu nepríjemný zápas. V strede poľa sme odohrali dobrý zápas, ale Bayern nám jednoducho viac nedovolil."