Nový realizačný tím - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Nový realizačný tím.
24/06/2013


Pep Guardiola prišiel no Mníchova spolu so svojím novým realizačným tímom.

Pep Guardiola: "Sú to ľudia, ktorým verím a s ktorými som pracoval dlhú dobu už v Barcelone. V Bayern Mníchov je veľa odborníkov na príslušných miestach. Preto tam nebola veľká potreba konať. Myslím, že je skvelé, že tieto osoby boli ochotné ísť so mnou. Dúfam, že sme to najlepšie pre klub."

Zoznam ľudí, ktorých si Pep Guardiola priviedol na Säbener Straße:

Manel Estiarte: Tento katalánec je jedným z najbližších dôverníkov Pepa Guardiolu. Je to bývalá španielska vodnopólová hviezda (Olympijský víťaz 1996). Pep o ňom: "Je jedným z najvýznamnejších atlétov, akých kedy Španielsko malo."

Domenec Torrent: Guardiola ho spoznal v roku 2007, keď prevzal B tím Barcelony. Neskôr vzal svojho asistenta k prvému tímu. Teraz bude spolu s Hermannom Gerlandom asistentom trénera. Torrent je považovaný za veľmi dobrého analytika a herného pozorovateľa.

Lorenzo Buenaventura: Bol to zdroj energie hviezd Barcelony a mal na starosti rehabilitáciu zranených hráčov. V Bayerne bude fitness trénerom. Buenaventura nahradil Marcela Martinsa, ktorý sa po 5 rokoch pri našom mužstve vrátil do rodnej Brazílie.

Carles Planchart: V Barcelone pracoval Planchart pre Guardiolu ako skaut a video analytik. V Bayerne bude mať na starosti pozorovanie súperov a nových talentov.

Ako ďalší prichádza k mužstvu Lars Kornetka. Kameruje zápasy a vytvára podrobné analýzy. Kornetka neprichádza z FC Barcelona, ale s FC Schalke 04.


26/06/2013


Nový realizačný tím na prvom tréningu (zľava): Andreas Kornmayer (kondičný tréner), Toni Tapalovic (tréner brankárov), Hermann Gerland (asistent trénera), Domenec Torrent (asistent trénera), Pep Guardiola (tréner), Carles Planchart (skaut, video analytik), Thomas Wilhelmi (fitness a rehabilitačný tréner) a Lorenzo Buenaventura (fitness a rehabilitačný tréner).

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist